MIESZADŁA WTŁACZAJĄCE (WSPÓŁBIEŻNE) I PODCIĄGAJĄCE (PRZECIWBIEŻNE) – KTÓRYCH UŻYĆ?

# warsztat # tools # jakwybrać? # dom # budowa

Mieszarka dwuwrzecionowa GRAPHITE 58G788 - mieszadła wtłaczające (współbieżne) i podciągające (przeciwbieżne) – których użyć?

Każdy roztwór budowlany wymaga odpowiedniego wymieszania. Najdokładniej i najszybciej poradzimy sobie z tym zadaniem, przy użyciu mieszarki elektrycznej.

Urządzenie to posiada dwa wrzeciona (górne – R i dolne – L), w których montujemy właściwe mieszadła. Niezwykle ważne jest, aby dobrze dopasować element mieszający do otworu – umieszczenie mieszadeł w złych wrzecionach może doprowadzić do ich zakleszczenia, połamania, a nawet spalenia silnika.

Ważne jest najczęściej także, aby dobrać osprzęt do rodzaju roztworu. Poniżej przedstawiamy dwa typy najczęściej używanych mieszadeł:

Mieszadła przeznaczone do rzadkich roztworów, np. farb, tynków gipsowych, farb strukturalnych. Roztwór wtłaczany jest do dołu, dzięki czemu nie rozchlapuje się i nie brudzi otoczenia.

Mieszadła przeznaczone do gęstych roztworów, np. zapraw murarskich, betonów, klejów, które jako wypełnienie posiadają piasek, żwir czy keramzyt.