Kłódki i okucia

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 25

Ustaw kierunek malejący
66 25
na stronę
19 25

Jeżeli chcesz zabezpieczyć przedmioty przechowywane np. w piwnicy czy w szafce w szatni, potrzebna będzie ci odpowiednia kłódka. W naszej ofercie na pewno znajdziesz produkt, który w pełni będzie odpowiadał twoim potrzebom. Na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze kłódki?

W naszej ofercie znajdziesz dwa podstawowe rodzaje kłódek – pałąkowe i trzpieniowe. Pierwsze mają ucho w kształcie pałąka i są to najpopularniejsze wciąż modele kłódek. Drugie, kłódki trzpieniowe, mają proste ucho i są odporniejsze i mocniejsze niż pałąkowe. Zaleca się ich stosowanie w miejscach, gdzie zamknięcie jest współliniowe. Zazwyczaj można je zobaczyć jako zabezpieczenie bram, schowków czy wejść do magazynów oraz piwnic.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kłódka szyfrowa, gdzie zamiast klucza do otwierania stosowany jest specjalny kod. Tego rodzaju kłódki zazwyczaj stosowane są przy szafkach np. w szatniach w pomieszczeniach socjalnych czy przebieralniach na siłowni. Możesz je wykorzystać do zabezpieczania bagażu, a także przy przypinaniu roweru.

Wybierając kłódkę na kod lub kluczyk, zwróć przede wszystkim uwagę na grubość i długość ucha. To właśnie te parametry zmniejszają ryzyko tego, że kłódka zostanie łatwo uszkodzona, a twoje mienie skradzione. Im mniejsza długość i większa grubość, tym kłódka lepsza, dająca większe zabezpieczenie.

W naszej ofercie znajdziesz kłódki takich marek, jak: Bastion, Defort, Top Tools czy Topex. Są modele zapinane na kluczyk i szyfr, o różnych wielkościach i kształtach, co znacznie ułatwia dobór właściwej kłódki. Jeśli nie wiesz, jaką dokładnie kłódkę wybrać, skontaktuj się z naszym pracownikiem. Pomoże ci on w dokonaniu wyboru.