System nawadniania ogrodu i trawnika

Wydajny system nawadniania to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji terenów zieleni. W przypadku mniejszych ogrodów idealnym rozwiązaniem będzie wąż ogrodowy i konewka. Ręczne podlewanie trawnika, rabat, krzewów, warzywniaka czy drzew w sadzie może być relaksujące, ale bywa dość czasochłonne i męczące. Jak poradzić sobie z rozległym terenem murawy i wieloma klombami obsadzonymi gatunkami ozdobnymi? Warto zainwestować w system nawadniania trawnika i roślin, który wykona za nas to żmudne zajęcie. W naszym sklepie z akcesoriami do nawadniania znajdziesz wszystkie niezbędne komponenty, aby stworzyć w swoim ogrodzie praktyczną instalację, która dostarczy odpowiedniej ilości wody darni i kwiatom.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 162

Ustaw kierunek malejący
78 162
Strona
na stronę
46 162

Nawadnianie ogrodu – linie kroplujące

Nawadnianie ogrodu z węża kropelkowego, z którego powoli sączy się woda, idealnie nadaje się do podlewania dużej ilości ozdobnych rabat oraz kwiatów na balkonie czy warzyw w szklarni. Rośliny nie lubią polewania liści. Jest to szczególnie niebezpieczne w upalne dni, bo kropelki wody, przez które przenikają promienie słoneczne, działają jak soczewki. Może wtedy dojść do poparzeń. Linie kroplujące kierują wodę bezpośrednio do korzeni roślin.

Kiedy należy podlewać rośliny? Najlepiej robić to wtedy, gdy jest chłodniej, czyli rano, wieczorem lub nocą. Ogranicza to parowanie wody i nie ma problemu z ciśnieniem wody. Rośliny podlewamy w zależności od potrzeb, np. lawenda preferuje suche i piaszczyste stanowiska, a funkie wymagają stale wilgotnego podłoża. Nasz sklep narzędziami oferuje wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania ogrodu, aby dostosować ilość wody do zapotrzebowania konkretnych gatunków.  

Nawadnianie trawnika – oszczędność czasu i wody

Lubisz podlewać trawnik z węża ogrodowego? Jeśli traktujesz to jako formę relaksu, a murawy masz kilka metrów kwadratowych, to w Fixero czeka na Ciebie mnóstwo akcesoriów do podlewania darni. Znajdziesz u nas wygodne stojaki i wózki, złączki i wielofunkcyjne zraszacze, a także węże ogrodowe o różnej długości i średnicy.

Jeżeli masz bardzo duży trawnik i jego podlewanie zajmuje Ci wiele godzin w tygodniu, wybierz zraszacze oscylacyjne i rotacyjne o szerokiej powierzchni podlewania. Wystarczy co jakiś czas przestawić je w inne miejsce i już nie musisz się martwić o prawidłowe nawadnianie trawnika. To wygodne, praktyczne i oszczędne, bo gwarantuje równomierne rozprowadzanie wody i nie naraża na duże koszty jej zużycia. Szeroki wybór akcesoriów do podlewania trawnika, jaki mamy w asortymencie, umożliwi dostateczne nawodnienie trawy, a Ty się zbytnio nie napracujesz.

System nawadniania trawnika i ogrodu

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne części i akcesoria do przydomowych systemów nawadniania. Manualne podlewanie trawnika może być naprawdę przyjemne, jeśli zaopatrzysz się nowoczesne narzędzia od sprawdzonych producentów. A system nawadniania kropelkowego zapewni Twoim roślinom optymalną do prawidłowego wzrostu i rozwoju ilość wody.

Jeśli interesuje Cię kompleksowa pielęgnacja terenów zieleni, przejrzyj nasze narzędzia ogrodowe, które pomogą zadbać o Twoją przestrzeń. W asortymencie mamy również elektronarzędzia ogrodowe jeszcze bardziej usprawnią Ci pracę, a Ty będziesz mieć więcej czasu na odpoczynek na łonie natury. Zapraszamy!