Narzędzia ogrodowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 181

Ustaw kierunek malejący
30 181
Strona
na stronę
89 181

Własny ogród to prawdziwa przyjemność - szczególnie, kiedy jest zadbany i prowadzony zgodnie z ustalonymi założeniami. Bez względu na porę roku może cieszyć zmysły zielenią, zapachem kwiatów i drzew owocowych lub pokryciem śniegu na uśpionych zimą roślinach.

Aby ogród spełniał swoją funkcję niezbędne jednak są ingerencje człowieka. Narzędzia ogrodowe umożliwiają przeprowadzanie sezonowych prac, wyrywanie chwastów, pielęgnację trawnika czy przycinanie drzewek. Wpływają na wygodę i szybkość wykonywanych zadań i są potrzebne bez względu na niewielkie rozmiary ogrodu czy jego wielohektarową powierzchnię.

Rodzaje narzędzi ogrodowych

Żeby dobrze wybrać narzędzia ogrodnicze i zadecydować, jaki sprzęt nadaje się do konkretnego ogrodu, warto mieć rozeznanie wśród produktów, które odpowiadają na właściwe potrzeby użytkowników. Przede wszystkim do pielęgnacji terenów zielonych niezbędne będą:

  • narzędzia ręczne,
  • maszyny ogrodnicze.

Pierwszych używa się za pomocą rąk i nie wymagają one wzmożonego wysiłku. Pozwalają usuwać pojedyncze chwasty, zatroszczyć się o niewielki żywopłot, przyciąć uciążliwe gałęzie czy wytyczyć ścieżki wzdłuż domu. Drugie zasilane są benzyną lub podłączane do sieci elektrycznej. Na rynku znajduje się szeroka oferta narzędzi obu rodzajów.

Narzędzia ręczne do pracy w ogrodzie

Podstawowymi narzędziami ręcznymi do pracy w ogrodzie są:

  • szpadel, łopaty oraz łopatki - do kopania, przekopywania czy sadzenia,
  • nożyce - do przycinania gałęzi lub specjalistyczne nożyce do żywopłotu,
  • motyka - do spulchniania ziemi,
  • grabie - do usuwania liści i dbania o trawnik.

Jakie narzędzia ogrodnicze wybrać?

W ogrodzie nie bez znaczenia będą także różnego rodzaju podkaszarki lub kosiarki do trawy. Łatwe w użytkowaniu, umożliwiają utrzymanie trawnika w doskonałej kondycji. Dla osób cieszących się ogrodami o większej powierzchni, z dużą ilością miejsca, drzew i krzewów - warte przemyślenia będą także piły. Przeznaczone do pozbywania się dużych, powalonych gałęzi, pozwalają uzyskać opał i dodatkową przestrzeń na nowe rośliny.

Narzędzia - które świetnie sprawdzą się jesienią?

Narzędzie, jakie z pewnością przyda się jesienią to dmuchawa. W zależności od liczby drzew, żywopłotów czy krzewów na działce, oczyszczanie trawy z pojedynczych liści może być uciążliwe. Dzięki odpowiedniej dmuchawie do ogrodu, możesz usunąć fragmenty roślin z tarasu czy przestrzeni blisko domu. Produkty przeznaczone do pracy tuż przed zimą związane są często z porządkowaniem. To okres, kiedy warto przygotować ogród do odpoczynku i skupić się na pielęgnacji szczególnie wrażliwych roślin. Niezależnie od tego, których produktów ogrodniczych użyjesz, warto pamiętać, żeby były one dedykowane na długie lata użytkowania. Takie produkty znajdziesz w sklepie Fixero - szukaj aktualnych promocji.