Narzędzia ogrodowe

Własny ogród to prawdziwa przyjemność – szczególnie, kiedy jest zadbany i prowadzony zgodnie z ustalonymi założeniami. Bez względu na porę roku może cieszyć zmysły zielenią, zapachem kwiatów i drzew owocowych lub pokryciem śniegu na uśpionych zimą roślinach.

Aby ogród spełniał swoją funkcję, niezbędne jednak są ingerencje człowieka. Narzędzia ogrodowe umożliwiają przeprowadzanie sezonowych prac, wyrywanie chwastów, pielęgnację trawnika czy przycinanie drzewek. Wpływają na wygodę i szybkość wykonywanych zadań i są potrzebne bez względu na to, czy masz niewielkich rozmiarów ogród, czy wielohektarową powierzchnię.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 199

Ustaw kierunek malejący
88 199
Strona
na stronę
3 199

Rodzaje narzędzi ogrodowych

Żeby dobrze wybrać narzędzia ogrodnicze i zadecydować, jaki sprzęt nadaje się do konkretnego ogrodu, warto mieć rozeznanie wśród produktów, które odpowiadają na właściwe potrzeby użytkowników. Przede wszystkim do pielęgnacji terenów zielonych niezbędne będą:

 • narzędzia ogrodnicze ręczne,
 • maszyny ogrodnicze.

Pierwszych używa się za pomocą rąk i nie wymagają one wzmożonego wysiłku. Pozwalają usuwać pojedyncze chwasty, zatroszczyć się o niewielki żywopłot, przyciąć uciążliwe gałęzie czy wytyczyć ścieżki wzdłuż domu. Drugie zasilane są benzyną lub podłączane do sieci elektrycznej. Na rynku znajduje się szeroka oferta narzędzi obu rodzajów.

Narzędzia ogrodnicze ręczne do prac na posesji

Podstawowymi narzędziami ręcznymi do pracy w ogrodzie są:

 • szpadel, łopata oraz łopatka – do kopania, przekopywania czy sadzenia,
 • nożyce – do przycinania gałęzi lub specjalistyczne nożyce do żywopłotu,
 • motyka – do spulchniania ziemi,
 • grabie – do usuwania liści i dbania o trawnik.

W naszym sklepie z narzędziami znajdziesz szeroki wybór ręcznych narzędzi ogrodniczych (np. grabie ogrodowe i nożyce ogrodowe), a także elektronarzędzia ogrodowe, które niezwykle usprawniają wszelkie prace w ogrodzie czy na działce.

Jakie narzędzia ogrodnicze wybrać?

W ogrodzie nie bez znaczenia będą także różnego rodzaju podkaszarki lub kosiarki do trawy. Są łatwe w użytkowaniu i umożliwiają utrzymanie trawnika w doskonałej kondycji. Dla osób cieszących się ogrodami o większej powierzchni, z dużą ilością miejsca, drzew i krzewów – warte przemyślenia będą także piły. Przeznaczone do pozbywania się dużych, powalonych gałęzi, pozwalają uzyskać opał i dodatkową przestrzeń na nowe rośliny.

Narzędzia do pracy w ogrodzie, które świetnie sprawdzą się jesienią

Narzędzie, jakie z pewnością przyda się jesienią, to dmuchawa. W zależności od liczby drzew, żywopłotów czy krzewów na działce, oczyszczanie trawy z pojedynczych liści może być uciążliwe. Dzięki odpowiedniej dmuchawie do ogrodu, możesz usunąć fragmenty roślin z tarasu czy przestrzeni blisko domu. Produkty przeznaczone do pracy tuż przed zimą związane są często z porządkowaniem. To okres, kiedy warto przygotować ogród do odpoczynku i skupić się na pielęgnacji szczególnie wrażliwych roślin. Niezależnie od tego, jakich produktów ogrodniczych użyjesz, warto pamiętać, żeby były one solidne i wytrzymałe – to gwarantuje długie lata użytkowania. Takie produkty znajdziesz w sklepie Fixero – przejrzyj dokładnie naszą ofertę i szukaj aktualnych promocji.

Jak wybrać najlepsze narzędzia do ogrodu?

Wybór odpowiednich narzędzi ogrodowych jest kluczowy dla efektywnej i przyjemnej pracy w ogrodzie. Na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem właściwego wyboru?

 • Przeznaczenie narzędzia – każde narzędzie jest zaprojektowane do określonych zadań. Zanim dokonasz zakupu, zastanów się, czy potrzebujesz narzędzia do przycinania, kopania, grabienia czy może do specjalistycznych zadań, jak np. aeracja trawnika. Dokładne określenie potrzeb pozwoli uniknąć zbędnych wydatków na narzędzia ogrodowe, które rzadko będą używane.
 • Jakość materiału – trwałość i wytrzymałość narzędzi to kluczowe kwestie. Narzędzia wykonane ze stali nierdzewnej lub powlekanej są bardziej odporne na korozję i dłużej zachowują swoją funkcjonalność. Choć mogą być nieco droższe, w dłuższej perspektywie okazują się bardziej ekonomiczne.
 • Ergonomia narzędzia ma ogromne znaczenie, szczególnie przy dłuższym użytkowaniu. Wygodne uchwyty, odpowiednia długość rękojeści i zrównoważony ciężar mogą znacznie zmniejszyć zmęczenie i ryzyko kontuzji. Szukaj narzędzi do pielęgnacji ogrodu zaprojektowanych z myślą o redukcji nacisku na stawy i mięśnie.
 • Rozmiar i waga – wybieraj narzędzia dostosowane do swojej siły i wzrostu. Narzędzia zbyt ciężkie lub nieproporcjonalne do Twojego ciała będą trudne w obsłudze i mogą prowadzić do przemęczenia.
 • Łatwość konserwacji – wybierz narzędzia ogrodnicze, które łatwo się czyści i konserwuje. Regularna konserwacja przedłuży żywotność narzędzi i zapewni ich gotowość do pracy w każdym sezonie.
 • Cena jest ważnym czynnikiem, ale warto pamiętać, że tanie narzędzia często szybko się zużywają. Rozważ, czy wyższa początkowa inwestycja w narzędzia lepszej jakości nie będzie bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie.

Pamiętając o tych wskazówkach, będziesz w stanie wybrać narzędzia do ogrodu, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i zapewnią komfort oraz efektywność pracy w ogrodzie.

Narzędzia ogrodowe ze sklepu internetowego Fixero

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź opinie o danym produkcie i zorientuj się, jakie marki cieszą się zaufaniem wśród ogrodników. Dobre opinie innych użytkowników mogą być wskazówką co do trwałości i efektywności narzędzi. W Fixero oferujemy narzędzia ogrodowe od renomowanych i sprawdzonych producentów: VERTO, NEO TOOLS, TOPEX, TOP TOOLS, więc możesz mieć pewność, że będą Ci służyć przez lata. W razie pytań dotyczących naszego asortymentu, zachęcamy do kontaktu.