Szpadle i łopaty ogrodowe

Szpadel i łopata przydadzą się przy wykonywaniu wielu prac w każdym ogrodzie. Jeżeli szukasz idealnego produktu do swojego ogródka lub na działkę, zwróć uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim zastanów się, do czego będzie on wykorzystywany. Narzędzie do kopania rowków pod nawadnianie (szpadel ostry) różni się znacząco od tego, którym będziesz przesypywać piasek i inne sypkie materiały (łopaty o wyprofilowanej głowicy). Wśród wielu propozycji prezentowanych na naszej stronie mamy produkty takich marek, jak: Verto, Neo Tools, Top Tools czy Topex. Specjalizują się one w produkcji narzędzi do domu, ogrodu i warsztatów. Doceniają je zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego i znajdziesz narzędzia, które spełnią Twoje wymagania. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 32

Ustaw kierunek malejący
52 32
na stronę
74 32

Do czego służy szpadel?

Główne zadania szpadla metalowego to rozcinanie i rozkopywanie ziemi. Z pomocą szpiczastego szpadla możesz sadzić i przesadzać rośliny (także te doniczkowe), kopać dołki i przekopywać grządki, przenosić ziemię, piasek i inne materiały sypkie. Przy jego użyciu zrobisz wykop, spulchnisz glebę przed wysiewem nasion lub rozkruszysz grudy ziemi, aby nie przeszkadzały korzeniom w swobodnym rozrastaniu się. Nasz sklep z narzędziami oferuje duży wybór szpadli o różnym przeznaczeniu.

Szpadle ogrodowe i łopaty - rodzaje i zastosowanie

Duże szpadle i łopaty do piasku czy przekopywania mają uchwyty zakończone w kształcie litery D lub T. Natomiast małe wąskie łopaty charakteryzują proste uchwyty. 

Jeśli planujesz przekopywanie ziemi pod grządki, zwróć uwagę na szpadle o ostrym, szpiczastym kształcie. Ułatwią ci one w znacznej mierze przebijanie darni i twardej ziemi.

W przypadku prac przy grządkach i sadzeniu warzyw czy nasadzeń ozdobnych pomocny będzie niewielki szpadel pozwalający na większą precyzję.

Jeżeli natomiast będziesz przenosić ziemię z miejsca na miejsce, czy kopać rowy, o wiele lepszym rozwiązaniem będą łopaty o prostym zakończeniu i delikatnym wygięciu powierzchni. Pozwoli to nabrać więcej materiału i jednocześnie zwiększy wytrzymałość narzędzia. 

Łopaty, które mają szerokie szufle, przydadzą się także do kompostu czy innych nawozów.

Szpadle i łopaty metalowe - pielęgnacja i konserwacja

Oprócz kształtu łyżki liczy się także materiał, z jakiego wykonany jest trzon szpadla ogrodowego. W naszej ofercie znajdziesz łopaty z trzonkami metalowymi, drewnianymi, z tworzyw sztucznych oraz włókna szklanego. Trzeba koniecznie dobrać długość trzonka do wzrostu osoby, która będzie używać szpadla. Poprawi to znacząco komfort pracy i zapobiegnie przeciążeniom pleców.

Narzędzia ogrodowe muszą być utrzymywane w czystości, wtedy będą służyć nam przez wiele lat. Szpadle i łopaty należy więc porządnie wyczyścić po każdym użyciu. Trzeba otrzepać je z piasku, usunąć błoto i dokładnie wysuszyć. Na koniec sezonu warto zabezpieczyć je specjalnym preparatem konserwującym, który ochroni je przed rdzą. Łopaty i szpadle przechowujemy w suchym i ciepłym miejscu. 

Szpadle ogrodowe - szeroki wybór narzędzi ogrodniczych

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór narzędzi do kopania. Jeśli poszukujesz informacji takich jak: szpadel cena, jak dobrać długość trzonka i kształt łyżki, jaki rodzaj łopaty do żwiru - przejrzyj naszą ofertę.

Zobacz też inne produkty, które przydadzą ci się w czasie prac ogrodowych. Polecamy między innymi sekatory, trymery do trawy, elektronarzędzia ogrodowe, czy piły ręczne. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące naszego asortymentu i sposobu jego doboru do Twoich potrzeb.