Klucze fajkowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 20

Ustaw kierunek malejący
100 20
na stronę
95 20

Klucze fajkowe powinny znajdować się w skrzynce z narzędziami każdego miłośnika majsterkowania – zarówno profesjonalisty, jak i hobbysty amatora. Akcesoria te są bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Stanowią jeden z popularnych rodzajów kluczy nasadowych. Klucze fajkowe mają specyficzny  kształt, który przywodzi na myśl skojarzenie z literą „L”. Charakteryzują się zatem długim trzpieniem i wygiętą końcówką nasadową. Taka budowa pozwala na dokładne, a przy tym wygodne dokręcanie oraz luzowanie różnych łączeń. Po obu stronach klucza fajkowego znajdują się też gniazda na śruby o jednakowym rozmiarze. Co ważne, tego typu narzędzia ręczne mają wymienne nasadki o otworze z sześciokątnym przekrojem. Dzięki temu klucze fajkowe pozwalają na wygodne i efektywne wkręcanie i wykręcanie śrub, nawet gdy są one bardzo zniszczone lub zasklepione. Sprawdzają się również doskonale w zagłębieniach i innych trudno dostępnych miejscach, w których użycie zwykłego klucza nasadowego jest niemożliwe.

Klucze fajkowe są wykorzystywane przez profesjonalistów do robót mechanicznych m.in. w warsztatach, przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz różnego typu serwisach (np. samochodowych lub zajmujących się maszynami rolnymi). Można je także stosować do drobnych prac w przydomowym garażu. Świetnie nadają się np. do odkręcania kół w aucie. Z tego względu zawsze warto wozić je ze sobą w bagażniku.

W naszej ofercie znajdują się rozmaite klucze fajkowe sprawdzonych producentów, takich jak Neo i Topex. Dostępne są w różnorodnych rozmiarach, dlatego bez problemu masz szansę wybrać model, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem warsztatowego majsterkowania, możesz zdecydować się na zakup kilku narzędzi i samodzielnie stworzyć zestaw kluczy fajkowych, który będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.