Klucze warsztatowe i specjalistyczne

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 1093

Ustaw kierunek malejący
77 1093
Strona
na stronę
49 1093

Klucze warsztatowe i specjalistyczne

Każdy majsterkowicz w swoim warsztacie lub skrzynce narzędziowej ma zestaw ulubionych kluczy, które przydają mu się w codziennych lub okazjonalnych naprawach. Dobór odpowiednich narzędzi to, nomen omen, klucz do sukcesu. Przy zakupie warto kierować się ich użytecznością, ale także przeznaczeniem i materiałem, z którego zostały wykonane.

Należą do podstawowego wyposażenia warsztatu. Są niezbędne w wielu sytuacjach i sprawdzą się zarówno w pracy majsterkowiczów jak i profesjonalistów. Ich zaletą jest niska cena oraz wysoka trwałość, nie potrzeba więc wielu środków, aby zgromadzić zestaw kluczy, który poradzi sobie ze średnicami popularnych śrub czy nakrętek.

Jednym z rodzajów kluczy płaskich są klucze płasko-oczkowe. Charakteryzują się one dwoma różnymi końcówkami - z jednej strony zakończone są uchwytem roboczym typu C, a z drugiej oczkiem przystosowanym do precyzyjnego objęcia śruby lub nakrętki. Odkręcanie elementów nie powoduje dzięki temu ich uszkodzenia.

To niezbędne wyposażenie warsztatu samochodowego lub entuzjasty motoryzacji. Zestaw kluczy nasadowych umożliwia szybką wymianę nasadek. Uchwyt z grzechotką pozwala również na pracę z nakrętkami i śrubami o różnych średnicach.

Rodzaje kluczy nasadowych

Klucze nasadowe są oferowane w różnych zestawach, zawierających rozmaite nasadki. W zależności od tego, czy będą użytkowane do naprawy roweru czy samochodu, wybierz te odpowiadające rozmiarem i przeznaczeniem, z jakich będziesz korzystać najczęściej.

Pamiętaj, że masz do wyboru również klucze nasadowe z grzechotką oraz klucze nasadowe udarowe - przeznaczone do pracy z wysokim momentem obrotowym, gdzie zestawy nasadek zostały wykonane ze specjalnych, wzmocnionych materiałów.

Klucze zwane także ampulowymi to narzędzia o szerokim zastosowaniu i sześciokątnym przekroju. Mają kształt litery L. Służą na przykład do odkręcania lub zakręcenia śrub podczas składania mebli. Są również obowiązkowe w każdym przydomowym warsztacie. Oferowane na stronie Fixero pojedynczo lub w zestawach, przydadzą się w wielu różnych sytuacjach.

Klucz dynamometryczny przeznaczony jest do prac precyzyjnych. Umożliwia dokręcanie śrub z odpowiednią siłą, bez obawy o uszkodzenia elementów. To narzędzie dla zawodowców, które charakteryzuje się bardzo sprecyzowanym przeznaczeniem. Kupując taki klucz, zwróć uwagę na jego wymiary oraz rozmiar zabieraka.