Klucze imbusowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-35 z 101

Ustaw kierunek malejący
16 101
Strona
na stronę
8 101

Jeden z najbardziej popularnych rodzajów kluczy i wkrętaków, służących przede wszystkim do skręcania mebli, rozmaitych prac warsztatowych oraz wykończeniowych w domu, na działce lub w ogrodzie. Przydają się również w warsztacie samochodowym oraz serwisie rowerowym. Umożliwiają szybką realizację zadań oraz pracę w trudno dostępnych miejscach.

Klucz imbusowy - rodzaje

Klucze wykonane są zazwyczaj z trwałej stali chromowo-wanadowej. Ten materiał wpływa na wysoką odporność przed korozją i pozwala na wygodne użytkowanie ich przez wiele lat. Klucze imbusowe występują w wielu różnych rozmiarach oraz kilku konkretnych rodzajach.

Rozróżnia się je w kategorii:

  • sześciokątne,
  • typu torx.

Klucze sześciokątne

Klucz imbusowy sześciokątny, jak sama nazwa wskazuje, ma kształt sześciokąta foremnego. Znane są także jako klucze ampulowe. Przypominają najczęściej literę ,,L" i można ich używać w zestawie z wkrętakiem ręcznym, wkrętarką lub nawet grzechotką.

Klucz torx

Klucz typu torx charakteryzuje się końcówką w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, która pasuje do wielu popularnych śrub. Często wykorzystuje się go w mechanice samochodowej np. do zmiany klocków hamulcowych.

Rodzajami kluczy torx są: klucz nasadowy, klucz trzpieniowy, klucz torx z otworem typu H lub TR, klucz torx bez otworu oraz klucz torx MAX. Różnią się one nieco budową oraz przeznaczeniem.

Zestaw kluczy imbusowych

Najlepiej mieć pod ręką cały zestaw kluczy imbusowych, dzięki któremu uporasz się z wieloma zadaniami, bez obawy o różne wielkości łba śrub. Nie zajmują wiele miejsca, a okażą się nieocenione podczas skręcania nowej szafy, ustawiania przerzutek w rowerze lub dokręcania siodełka czy kierownicy.

Komplety kluczy imbusowych

W sklepie Fixero oferowane są również narzędzia imbusowe w kompletach. W zależności od swoich potrzeb, wybierz taki z jedną lub kilkoma rodzajami końcówek, metryczne oraz calowe. Organizer pozwoli zachować porządek oraz wygodnie zabierać ze sobą klucze imbusowe z warsztatu do dowolnego miejsca przeznaczenia.