Odkurzacze przemysłowe i warsztatowe

Odkurzacz przemysłowy przyda się wszędzie tam, gdzie w czasie prac remontowych, naprawczych czy majsterkowania w pomieszczeniu powstaje duży bałagan. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami takimi jak: unoszące się pyły niebezpieczne, alergeny, różne drobiny, gruz czy resztki starych tapet oraz inne większe odpadki (a nawet azbest). Ich posprzątanie zajmuje wiele czasu, a efekty nie zawsze są zadowalające. Wiele osób do sprzątania po remoncie używa zwykłych odkurzaczy uniwersalnych. Jest to duży błąd, gdyż nie są one przystosowane do takich prac porządkowych. O wiele lepszym rozwiązaniem są specjalistyczne urządzenia, takie jak odkurzacze warsztatowe. Możesz je znaleźć także pod nazwą „odkurzacze przemysłowe”. To podstawowe wyposażenie ekip budowlanych, firm sprzątających i zakładów produkcyjnych, jak np. fabryki czy stolarnie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Ustaw kierunek malejący
8 11
na stronę
99 11

Czym różni się odkurzacz przemysłowy od tradycyjnych odkurzaczy?

Dobre odkurzacze przemysłowe różnią się od tradycyjnych przede wszystkim wydajnością i pojemnością. Przy pomocy odkurzacza budowlanego możesz posprzątać większe kawałki gruzu, gips, pleśń czy pył osiadły na podłodze, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych odkurzaczy przeznaczonych do użytku domowego. Duża moc ssania i szerokość końcówki oraz węża jeszcze bardziej ułatwiają sprzątanie pomieszczeń warsztatowych i remontowanych. Tego typu odkurzaczy możesz z powodzeniem używać także na zewnątrz, np. na placach budowy. Dodatkowo do wyboru masz możliwość zakupu odkurzacza bezworkowego lub workowego do warsztatu. Warto, aby urządzenie miało tryb pracy na sucho i mokro. Pozwoli to odsysać rozlaną brudną wodą i czyścić podłogę z plam oleju. Nasz sklep z narzędziami oferuje nie tylko odkurzacze do zadań specjalnych, ale też pełne wyposażenie warsztatu, w tym np. klucze warsztatowe

Odkurzacze warsztatowe – ceny, filtry, pojemność zbiornika i inne ważne parametry

Odkurzacz przemysłowy – mocny, przystosowany do pracy w trudno dostępnych miejscach, przeznaczony do utrzymania czystości w bardzo zanieczyszczonych miejscach. Jaki wybrać odkurzacz przemysłowy do domu lub do warsztatu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu.

  • Moc odkurzacza – urządzenie do warsztatu czy do sprzątania zabrudzeń po pracach budowlanych musi mieć moc od około 1200 do 1600 W.
  • Średnica rury – powinna być dopasowana do wielkości śmieci i urobku, które ma zasysać z przestrzeni roboczej. 
  • Pojemność zbiornika (wyrażona w litrach) – od około 14 do 30-40 litrów. Im bardziej pojemny zbiornik, tym rzadziej trzeba go opróżniać.
  • Możliwość zamontowania dodatkowych końcówek – a także elektronarzędzi.
  • Poziom hałasu – ważne przy pracy w warunkach domowych.
  • Tryb pracy na mokro i sucho – usuwanie pyłu i śmieci oraz rozlanej wody.

Jeśli przeglądasz nasze odkurzacze warsztatowe (ceny, siła ssania, filtracja, gwarancja itp.) i nie wiesz, jaki wybrać model – skontaktuj się z nami.

Wydajny odkurzacz do warsztatu

W naszej ofercie znajdziesz odkurzacze marki Graphite, która specjalizuje się w produktach do wyposażenia warsztatu. Oprócz odkurzaczy przemysłowych oraz akcesoriów do nich oferuje także wysokiej klasy elektronarzędzia dla hobbystów i profesjonalistów. Są one produkowane zgodnie z europejskimi standardami, co potwierdza między innymi posiadany przez nie certyfikat CE. Znajdziesz u nas także całościowe wyposażenie warsztatu samochodowego.

Proponujemy Ci też szereg akcesoriów dodatkowych, które sprawdzą się w czasie użytkowania odkurzaczy. Są to między innymi filtry i worki. Zobacz pełną ofertę tych produktów. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi działami, w których znajdziesz między innymi narzędzia ręczne w kategorii dom i ogród. Zapraszamy!