Wiertła i otwornice

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 961

Ustaw kierunek malejący
53 961
Strona
na stronę
44 961

Skuteczne narzędzia do wiercenia otworów

Zarówno wiertła jak i otwornice są niezbędne do odpowiedniego wycinania otworów. Zależnie od potrzeb, materiału oraz specyfikacji, należy zdecydować się na inne narzędzie, które ułatwi i przyspieszy pracę.

Wiertła to nieocenione akcesorium każdego montera, stolarza, dekarza, budowlańca czy mechanika. Używane są z wiertarką lub z pomocą wkrętaki lub innej obrabiarki. Zgodnie z napędem obrotowym, który wykorzystuje powierzchnię czołową do wiercenia oraz pogłębienia gotowych już otworów, możliwe jest zrealizowanie każdego zadania w sposób sprawny i satysfakcjonujący.

Rodzaje wierteł

Najpopularniejszymi rodzajami wierteł są te przeznaczone do metalu, drewna oraz betonu. Na rynku oferowane są jednak również wiertła specjalne np. polecane do pracy w szkle czy tzw. sedniki. Charakteryzują się między sobą materiałami, z których je wykonano, ale również spiralą określającą szybkość obrotów czy typem mocowania. W przypadku uchwytów mowa jest o: wiertłach na uchwyt SDS-plus, SDS-max oraz wiertłach cylindrycznych. Wiertła występują także w różnych średnicach.

Wiertła do metalu

 • Przykładem tego rodzaju wierteł mogą być HSS - uniwersalne, które pozwalają na pracę w metalach nieżelaznych, ale również w stalach stopowych, twardych tworzywach sztucznych lub żelazie spiekanym. Ich materiał wykonania to stal szybkotnąca.
 • Do metalu używa się również wierteł kobaltowych, których docelowym materiałem jest stal szlachetna. Posiadają one większą trwałość i odporność na zużywanie.
 • Popularne jest także wiertło tytanowe, wiertło stożkowe lub wiertło do zgrzein.

Wiertła do drewna

 • Do pracy w drewnie używa się np. wiertła spiralnego z rdzeniem jednozwojowym w kształcie helisy. Umożliwia ono łatwe usuwanie wiórów z przygotowywanego otworu.
 • Wiertła kręte cechują się przeznaczeniem do otworów walcowatych. To narzędzie polecane szczególnie dla branży budowniczej.
 • Do pracy z drewnem przydatne są także wiertła piórowe, szalunkowe czy cylindryczne. Niektóre z nich umożliwiają realizację zadań w takich materiałach jak płyty wiórowe, deski, belki czy bale.

Wiertła do betonu

 • Wiertła z węglików spiekanych, to uniwersalna propozycja przeznaczona do wkrętarki udarowej. Ten osprzęt dedykowany jest pracy w betonie, cegle czy wwiercaniu się w kamień.
 • Wiertło koronowe, nazywane również trepanacyjnym, używane jest do wykrawania otworów o dużych średnicach przez obróbkę materiałów wyłącznie na obwodzie wykonywanego otworu. Ma kształt rury lub garnka - w zależności od tego, jakiego rodzaju jest finalne wiercenie.
 • Zarówno wiertła diamentowe jak i przebiciowe poszerzają zakres możliwości. Bez względu czy mowa o takim materiale jak cegła czy zbrojny beton - przez sklep FIXERO oferowany jest szeroki wybór narzędzi do wielu zastosowań.

Rodzaje akcesoriów do wykonywania otworów okrągłych

Otwornice pomagają wycinać precyzyjne i okrągłe otwory. Wykorzystywane są do pracy w wielu materiałach. Wykonywanie z ich pomocą idealnych oraz estetycznych nawierceń, często wymaga także specjalnego osprzętu. Na pewno przyda się odpowiedni adapter, uchwyt lub sprężyny.

Na rynku oferowane są również całe zestawy otwornic. Będą one konieczne podczas remontu lub budowy, do pracy na różnych powierzchniach, takich jak beton, stal, drewno czy miedź. Otwornica zamontowana do wiertła prowadzącego umożliwia także realizację otworu o różnej średnicy.

Rodzaje otwornic

 • Otwornica do drewna najczęściej wykonana jest ze stali hartowanej lub bimetalu. Może pracować także z aluminium lub być przeznaczona do tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.
 • Otwornica do metalu sprawdza się przy wykorzystaniu w takich powierzchniach jak stal nierdzewna, żeliwo czy solidne tworzywo sztuczne. Słynie ze swojej dużej wytrzymałości, dlatego świetnie uzupełnia zarówno warsztatowe majsterkowanie jak profesjonalne skrzynki hydraulików lub elektryków.

Po szeroki wybór produktów zapraszamy do sklepu Fixero. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Popularne kategorie

Wiertła - Wiertła do betonu - Wiertła do szkła - Wiertła uniwersalne - Wiertła do metalu - Wiertła do drewna - Otwornice - Frezy - Komplety wierteł