Wiertła do drewna

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 63

Ustaw kierunek malejący
69 63
Strona
na stronę
9 63

Wiertła do drewna bardzo ułatwiają pracę z tym materiałem. Choć z pozoru jest on łatwy w obróbce, w rzeczywistości jego struktura złożona z włókien wyróżnia się dużą różnorodnością. Drewno zazwyczaj bywa miękkie, jednak pod wpływem czasu i działania czynników atmosferycznych staje się twardsze. Zamiast więc stosować do niego narzędzia pierwotnie przeznaczone do metalu, lepiej zdecydować się na specjalne wiertła do drewna. Charakteryzują się one specyficzną geometrią ostrza oraz posiadają tzw. stożki centrujące, które uniemożliwiają przesunięcie lub ześlizgnięcie się narzędzia, a także zmianę toru wiercenia w przypadku napotkania sęku. Dzięki temu gwarantują uzyskanie precyzyjnych, a przy tym gładkich i estetycznych otworów.

Wiertła do drewna powinny znaleźć się w skrzynce z narzędziami każdego miłośnika stolarstwa – zarówno pracującego w profesjonalnym warsztacie, jak i tego, który zajmuje się nim jedynie amatorsko i hobbystycznie. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór produktów takich marek, jak Top Tools, Verto i Graphite.

Polecamy m.in. wiertła spiralne przypominające skręconą sprężynkę. Wyróżnikiem takiego narzędzia jest jego końcówka, czyli specjalny szpikulec, którego celem jest „wciągnięcie” wiertła w powierzchnię obrabianego materiału, co pozwala na łatwe prowadzenie i uzyskanie gładkiej krawędzi otworu.

W naszym sklepie znajdziesz także wiertła łopatkowe (inaczej piórowe) o spłaszczonym kształcie z dwiema prostymi krawędziami przeznaczonymi do skrawania. Pozwala to na uzyskanie ładnych otworów nawet o sporych rozmiarach.

Zarówno wiertła spiralne, jak i łopatkowe dostępne w naszym asortymencie różnią się długością, średnicą oraz uchwytem wiertarskim. Dzięki temu możesz dopasować rodzaj produktu do swojego elektronarzędzia oraz konkretnych prac, które zamierzasz wykonać.

Oferujemy także uniwersalne oraz widiowe frezy do drewna, ułatwiające m.in. wiercenie otworów w meblach. Oprócz tego w ofercie sklepu dostępne są zestawy zawierające kilka sztuk akcesoriów.