Otwornice

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 138

Ustaw kierunek malejący
52 138
Strona
na stronę
46 138

Otwornice to akcesoria przeznaczone do wykonywania otworów w różnego rodzaju materiałach. Dedykowane są do takich narzędzi jak: wiertarka, wiertarka udarowa, szlifierka czy inne urządzenie, które wyposażone jest w ostrze w kształcie koła.

Działanie otwornicy polega na wycięciu wąskiego rowka po okręgu, zamieniając w okruchy lub wióry tylko niewielki fragment wykonywanego otworu.

Duże znaczenie rodzajów otwornic

Aby jednak odpowiednio dopasować otwornice, należy znać przeznaczenie ich stosowania. Do wiercenia w betonie, metalu, bimetalu, drewnie, ceramice czy glazurze wymagane są produkty o odpowiednich właściwościach i ze specjalną konstrukcją. Dobrze zastanowić się także nad rodzajem pracy - czy lepiej wykonać otwór na sucho czy mokro? W przypadku tego pierwszego ważne, aby otwornice posiadały roślinny środek we wnętrzu uchwytu. Pomaga on chłodzić element w trakcie realizowania zadań.

Otwornice do pracy w tworzywach sztucznych

Otwornice przeznaczone do ceramiki przydadzą się w trakcie remontu kuchni lub łazienki. Otwornice do otworów w metalu i stali umożliwiają prace w materiałach wzmacnianych, zbrojnych i kompozytach. Otwornic do plastiku najczęściej używa się w przypadku rur z tworzywa sztucznego. Na rynku dostępne są także uniwersalne akcesoria, które mają więcej niż jedno przeznaczenie.

Pamiętaj, że otwornice nie zawsze sprzedawane są w zestawach z uchwytami. W wielu przypadkach jednak można otrzymać gotowy już do pracy element. Na przykład w sklepie Fixero polecane są produkty wysokiej jakości - i w zależności od potrzeb, ale także o różnym zastosowaniu.

Popularne kategorie

Wiertła - Wiertła do betonu - Wiertła do szkła - Wiertła uniwersalne - Wiertła do metalu - Wiertła do drewna - Otwornice - Frezy - Komplety wierteł