Frezy

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 71

Ustaw kierunek malejący
67 71
Strona
na stronę
5 71

To akcesoria dedykowane do frezarek lub miniszlifierek, określane jako wieloostrzowe narzędzia skrawające, funkcjonujące w ruchu obrotowym. Frezy przeznaczone są do obróbki powierzchni płaskich oraz kształtowania elementów z różnych materiałów - metalu, drewna czy tworzyw sztucznych. Producent GRAPHITE oferuje wiele rodzajów frezów, odpowiednich do warsztatu majsterkowicza oraz profesjonalisty.

Jak wybrać odpowiedni model frezów?

Frezy posiadają różne kształty i to od nich w dużej mierze zależy, jaki efekt uzyskasz.

  • Frez płomieniowy pozwoli wykonać gratowanie i przeprowadzić obróbkę złączy sprawnych.
  • Frez tarczowy kształtem przypominający dysk, umożliwi wykonanie płytkich, ale szerokich nacięć, np. w metalu.
  • Frez kątowy ma końcówkę wyglądającą jak ścięty stożek. Z jego pomocą łatwe jest wykonanie frezowania dwóch powierzchni płaskich, skierowanych ku sobie pod określonym kątem.
  • Frez czołowy ma ostrza na powierzchni bocznej.

Z czego wykonane są frezy?

Istnieje wiele rodzajów frezów. Do wyboru oprócz podziału na przeznaczenie, są także frezy różniące się materiałem wykonania. Każdy producent stara się, aby jego narzędzia były nie tylko skuteczne, ale również optymalnie trwałe i przeznaczone na wiele lat wygodnego użytkowania.

Wyróżnia się na przykład frezy karbidowe do mas hybrydowych lub żelowych, ale także te ze stali szybkotnącej hss, wzbogaconej często dodatkowo obecnością kobaltu. W niektórych sytuacjach i przy dużych zamówieniach, producent oferuje także wykonanie frezów na zamówienie.

Frezy diamentowe

Tego rodzaju frezy przeznaczone są do pracy z twardymi materiałami. Producent pokrywa stal drobinami diamentu, wpływając na większą odporność na uszkodzenia mechaniczne frezów.

Dedykowane są one do elektronarzędzi umożliwiających grawerowanie, cięcie i polerowanie w drewnie, metalu, szkle czy hartowanej stali.

Frezy kamienne

To frezy charakteryzujące się drobną oraz średnią ziarnistością. Przeznaczone są zarówno do stosowania na sucho jak i mokro. Producent rekomenduje użytkowanie ich w pielęgnacji, w podologii, manicure oraz pedicure.

Popularne kategorie

Wiertła - Wiertła do betonu - Wiertła do szkła - Wiertła uniwersalne - Wiertła do metalu - Wiertła do drewna - Otwornice - Frezy - Komplety wierteł