Wkrętaki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 160

Ustaw kierunek malejący
49 160
Strona
na stronę
44 160

Wkrętaki i ich rodzaje

Śrubokręty, znane również jako wkrętaki to narzędzia stanowiące podstawowe wyposażenia każdego warsztatu oraz domu. Przeznaczone są do drobnych napraw i oferowane z różnymi końcówkami oraz w wielu rozmiarach. Każdy z wkrętaków dedykowany jest do innego rodzaju śruby i może cechować się odmienną konstrukcją.

Najpopularniejszymi śrubokrętami są:

  • śrubokręt płaski oraz płaski chroniony,
  • sześciokątny zewnętrzny i wewnętrzny, znany jako imbus,
  • Pozidriv,
  • Torx, Torx TR i Torx Plus,
  • XZN,
  • kwadratowy,
  • a także Torq-Set, Tri-Wing czy Spanner.

Śrubokręty płaskie

Śrubokręty o płaskiej końcówce (jak i krzyżakowe) należą do tych najpowszechniej używanych. Te pierwsze uznawane są nawet za najstarsze, jakimi posługuje się człowiek. Ich charakterystyczna, płaska końcówka oferowana jest w kilku rozmiarach. Grot wykonuje się zazwyczaj z hartowanej stali.

Wkrętaki i ich możliwość zastosowań

Jeżeli jesteś profesjonalistą zapewne potrafisz określić, który wkrętak ułatwi pracę np. w stolarni lub serwisie samochodowym. Z kolei, gdy jesteś posiadaczem warsztatu, dobrze abyś dysponował wieloma śrubokrętami w zestawie. Pozwala to uniknąć niespodzianek podczas nagłych, awaryjnych prac. Ważne by rozpiętość rozmiarowa grotów umożliwiała swobodne działanie.

Jaki wkrętak będzie potrzebny w domu?

Dla użytkownika, który po narzędzia sięga raczej sporadycznie, przydatne będą produkty najczęściej stosowane w drobnych pracach naprawczych. Czasami można znajdować się w sytuacji, gdzie niezbędne będzie szybkie naprawienie małej usterki lub skręcenie mebli. Dzięki zaledwie dwóm wkrętakom istnieje możliwość poradzenia sobie z wieloma zadaniami.

  • wkrętak płaski lub Phillips - ten drugi stosuje się do śrub i wkrętów z krzyżowym nacięciem na łbie. Pozwala to złożyć meble oraz inne konstrukcje drewniane.

Jeżeli poszukujesz konkretnego modelu narzędzia lub potrzebny jest wkrętak o specjalistycznym zastosowaniu - sprawdź ofertę sklepu FIXERO.