Śrubokręty (wkrętaki)

Śrubokręty, znane również jako wkrętaki, to narzędzia stanowiące podstawowe wyposażenia każdego warsztatu oraz domu. Przeznaczone są do drobnych napraw i można je kupić z wieloma z różnymi końcówkami. Mają też wiele różnych rozmiarów. Każdy z wkrętaków dedykowany jest do innego rodzaju śruby i może cechować się odmienną konstrukcją. Warto zaopatrzyć się w kilka narzędzi tego rodzaju. Można zainwestować także w poręczny zestaw, który składa się z uchwytu i wielu przydatnych końcówek wkrętakowych. Śrubokręty, jakie znajdziesz w asortymencie Fixero, to niezbędny sprzęt każdego majsterkowicza. Jeżeli poszukujesz konkretnego modelu narzędzia lub potrzebny jest wkrętak o specjalistycznym zastosowaniu – sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu internetowego.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 193

Ustaw kierunek malejący
15 193
Strona
na stronę
49 193

Wkrętaki i ich możliwość zastosowań

Jeżeli jesteś profesjonalistą, zapewne potrafisz określić, który wkrętak ułatwi pracę np. w stolarni lub serwisie samochodowym. Z kolei gdy jesteś posiadaczem warsztatu, dobrze abyś dysponował wieloma śrubokrętami w zestawie. Pozwala to uniknąć niespodzianek podczas nagłych, awaryjnych prac. Ważne, aby rozpiętość rozmiarowa grotów umożliwiała swobodne działanie.

Jakie śrubokręty będą potrzebne w domu?

Dla użytkownika, który po narzędzia sięga raczej sporadycznie, przydatne będą produkty najczęściej stosowane w drobnych pracach naprawczych. Czasami można znajdować się w sytuacji, gdzie niezbędne będzie szybkie naprawienie małej usterki lub skręcenie mebli. Dzięki zaledwie dwóm wkrętakom istnieje możliwość poradzenia sobie z wieloma zadaniami. Jakie wkrętaki przydadzą się w warunkach domowych?

  • Wkrętak płaski – śrubokręt uniwersalny.
  • Phillips – stosuje się go do śrub i wkrętów z krzyżowym nacięciem na łbie. Pozwala to złożyć meble oraz inne konstrukcje drewniane.

Nasz sklep z narzędziami oferuje nie tylko przydatne śrubokręty (zarówno pojedyncze, jak i w zestawach), ale wiele innych niezbędnych akcesoriów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej usprawnić swoją pracę przy domu i w ogrodzie, sięgnij po nowoczesne elektronarzędzia.

Śrubokręty płaskie – niezbędne w każdym warsztacie

Śrubokręty o płaskiej końcówce (jak i krzyżakowe) należą do tych najpowszechniej używanych. Te pierwsze uznawane są nawet za najstarsze, jakimi posługuje się człowiek. Ich charakterystyczna, płaska końcówka oferowana jest w kilku rozmiarach. Grot wykonuje się zazwyczaj z hartowanej stali. Oferowane przez nas wkrętaki mają ergonomiczny uchwyt, który pokryty jest specjalnym, antypoślizgowym materiałem. Dzięki temu narzędzie nie wyślizgnie się z dłoni. Ponadto jest odporne na wpływ smarów, olejów i innych chemikaliów.

Śrubokręty – przegląd najpopularniejszych modeli

Najpopularniejszymi śrubokrętami są:

Poszczególne modele mają inne przeznaczenie i stosuje się je do innych celów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru odpowiedniego wkrętaka, zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani sprzedawcy doradzą, który model wybrać, aby jak najlepiej spełnić Twoje wymagania.