Stoły warsztatowe
Każdy warsztat potrzebuje stołu warsztatowego. To obowiązkowe wyposażenie przestrzeni majsterkowicza oraz profesjonalisty, który opiera swoje zadania na pracy z narzędziami oraz materiałami budowlanymi. Stoły warsztatowe wpływają na komfort pracy, ale zawierają również wiele przestrzeni do przechowywania. Pomagają zachować porządek, są mobilne i wielozadaniowe.
Z czego składa się stół warsztatowy?
Stół do warsztatu musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią, trwałą konstrukcją i wytrzymałym blatem. Powierzchnia może być wykonana np. ze sklejki bukowej, sklejki obłożonej gumą ryflowaną lub ocynkowaną z metalowej blachy. Do wyboru są także palety RAL w różnych kolorach. Wymiary blatu zależą od preferencji użytkownika - podobnie jak oświetlenie, którego obecność powinna służyć wygodzie oraz praktyczności.
Stoły warsztatowe wyposażone są w szuflady, półki, haki na narzędzia czy pojemniki na drobne akcesoria. Ważne, aby wybierać stół z przyłączami, do których łatwe będzie podłączenie odpowiednich narzędzi. Stworzenie własnego stołu z szufladami i blatem, który będzie spełniał wszelkie wymagania, to standard we współczesnym warsztacie.
Gdzie warsztatowe stoły znajdują zastosowanie?
Stołów warsztatowych używa się wszędzie tam, gdzie wymagany jest blat, możliwość regulacji wysokości i szafki. W miejscach, gdzie ważna jest funkcjonalność, trwałość oraz solidne konstrukcje. Stół warsztatowy użytkowany jest w rozmaitych halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, zakładach rzemieślniczych, zakładach produkcyjnych, stolarniach czy serwisach naprawczych. Sprawdzi się również tam, gdzie realizowanych jest wiele prac montażowych. Będzie odpowiedni do każdej branży.
Jego szerokie zastosowanie zależy od konkretnego modelu, liczby udogodnień i akcesoriów. Produkty do warsztatu marki NEO TOOLS oferują w zależności od potrzeb klientów możliwość indywidualnego wyboru półek, pojemników czy szafek.
Stoły robocze - i ich rodzaje
Wyróżnia się różne rodzaje stołów, charakteryzujących się inną trwałością, blatem czy rodzajem produktów na wyposażeniu:
- stoły ślusarskie - wyróżnia je wysoka wytrzymałość, solidny blat, zestaw szuflad z modułami teleskopowymi, nośność stołu nawet do 1000 kg, odporność na zarysowania, możliwość nadbudowy,
- stoły monterskie - polecane do linii pakowania, ich nośność jest nieco niższa niż stołów ślusarskich, często pozbawione szuflad, ale wzbogacone o listwy z gniazdkami i zawieszki do dokumentów.
Jak wybrać ergonomiczny stół warsztatowy?
Wybór ergonomicznego stołu polega na zdecydowaniu się na odpowiednie do wnętrza i potrzeb wymiary, ale również ilość akcesoriów i przeznaczenie. Meble w warsztacie mają być użyteczne długie lata, dlatego warto zakupić model, który sygnowany jest sprawdzoną marką. Takie stoły oferowane są w internetowym sklepie Fixero.