Ogrzewanie

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 59

Ustaw kierunek malejący
76 59
Strona
na stronę
78 59

Kiedy zbliżają się chłodne miesiące jesienne oraz zimowe, dobrze zaopatrzyć się w takie źródło ogrzewania, które będzie nie tylko nowoczesne, wydajne, ale także pomyślnie wpłynie na aspekty zdrowotne.

W zależności od tego czy potrzebny jest panel grzewczy w danym pomieszczeniu, ogrzewanie w mieszkaniach lub obiektach użyteczności publicznej - punktach usługowych, hotelach, szpitalach czy dowolnym, całym pomieszczeniu - należy pamiętać, aby równomierny rozkład temperatury wpływał na komfort znajdujących się tam osób.

Czym jest ogrzewanie podczerwienią?

Do innowacyjnych rozwiązań odpowiadających za ciepłe powietrze należy ogrzewanie na podczerwień. Panele grzewcze w tym systemie nie podgrzewają powietrza, ale ogrzewają obiekty za pomocą fal elektromagnetycznych. Ciepło nie unosi się więc do góry, ale bezpośrednio oddziałuje na osoby lub zwierzęta znajdujące się w pomieszczeniach.

Ze względu na wbudowany termostat, grzejnik nie grozi także przegrzaniem i nie unosi kurzu, co korzystnie wpływa na zdrowie alergików.

Promieniowanie podczerwone a niskie zużycie energii

Niezależnie czy panele grzewcze będą użytkowane w bloku, biurach czy domach - będą generować oszczędności dla budżetu. W porównaniu do starszej technologii - w nowoczesnych panelach stawia się na ekologiczne ciepło. Nie pobierają one dużo energii, można je wygodnie programować i pozwalają dopasować parametry do indywidualnych potrzeb - praktycznie bez ograniczeń.

Nie chcąc negatywnie wpływać na środowisko i kierując się naturalnym działaniem promienników - warto postawić na urządzenie, które oddziałuje niemal tak jak słońce. Panel grzewczy ma wpływ na komfort przebywania w danym miejscu oraz na przyjemne, odczuwalne wrażenia.

Promienniki podczerwieni i ich montaż

Niezależnie czy decydując się na ogrzewanie na podczerwień, wybierzemy grzejnik łazienkowy czy panele przeznaczone do ogrzewania innych przestrzeni - warto wiedzieć, gdzie najlepiej je zamontować.

Produkty do ogrzewania tego typu będą najbardziej efektywne powieszone na ścianie lub suficie. Zawierają specjalne zabezpieczenie oraz nowoczesny design, który sprawia, że dobrze prezentują się w każdym wnętrzu.

Grzejniki oraz emitowane przez nie fale nie powinny spotykać na swojej drodze przeszkód, na których mogą skupić swoje oddziaływanie. Promienniki na podczerwień można również postawić na podłodze, bez potrzeby wykonywania w ścianie nawierceń.

Jak wybrać odpowiedni promiennik?

Grzejniki na podczerwień można z czystym sumieniem polecić niemal do każdego rodzaju wnętrza. Panele oprócz tych oczywistych atutów jak:

  • natychmiastowe grzanie,
  • termostat i funkcjonowanie na odległość,
  • dobry wpływ na zdrowie,
  • prosty montaż,
  • ekonomiczne działanie,

posiadają także inne zalety. Promienniki do ogrzewania to urządzenia wysokiej jakości, wzbogacone o zaawansowany system utrzymania właściwej temperatury. Prosta obsługa i rozsądna cena to argumenty, które zdecydowanie za nimi przemawiają.

W ofercie sklepu Fixero można znaleźć modele o różnej mocy oraz wielkości. Panele na podczerwień to urządzenia, którymi zdecydowanie warto się zainteresować.