Narzędzia dla elektryka do pracy pod napięciem

Wysokiej jakości narzędzia dla elektryka powinny spełniać normy bezpieczeństwa, dzięki czemu pracownicy, którzy mają styczność z prądem, będą mogli wykonywać zadane im obowiązki bez obaw o swoje zdrowie i życie. W kategorii narzędzi do pracy pod napięciem znajdziesz wyselekcjonowane modele przyborów, które zadbają o bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sprzętu do prywatnego użytku, czy do wykonywania zawodowych zleceń, wszystkie wersje, które posiadamy w ofercie, wykonane są z materiałów wysokiej trwałości. 

Izolowane metalowe części to podstawowa zasada, którą powinny charakteryzować się przybory do pracy pod napięciem. Jeśli nie ma możliwości wyłączenia elektryczności w budynku, wtedy takie narzędzia stają się niezbędne i niezastąpione. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i zestawienia wszystkich narzędzi, które będą potrzebne do wykonania konkretnej pracy. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 212

Ustaw kierunek malejący
38 212
Strona
na stronę
17 212

Narzędzia wykorzystywane do pracy pod napięciem – w co elektryk powinien się wyposażyć?

Na rynku coraz częściej można znaleźć wygodne i bezpieczne narzędzia do prac pod napięciem. Używane na co dzień mogą posłużyć przez wiele lat ze względu na swoją wysoką jakość wykonania oraz użycie niezawodnych i solidnych materiałów. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje przyborów i akcesoriów, które są przeznaczone do prac elektrycznych w różnych budynkach i obiektach mieszkalnych. Jest to szczególny rodzaj pracy, bowiem pracownicy zawodowi narażeni są na porażenie prądem, o ile nie zachowają zasad bezpieczeństwa. 

1. Wkrętaki krzyżowe oraz płaskie

Narzędzia do ppn, jakimi są wkrętaki krzyżowe oraz płaskie, przydają się w momencie, gdy wystąpi potrzeba dokręcenia lub odkręcenia różnych śrubek majacych kontakt z prądem. Dostosowana głowica z oparciem dla kciuka zmniejsza obciążenie dłoni podczas pracy i pozwala na uzyskanie optymalnego momentu obrotowego. Materiał, z którego wykonany jest uchwyt, zapobiega ślizganiu się dłoni. Jest też odporny na działanie różnych chemikaliów, olejów i smarów. Warto rozważyć zakup zestawu wkrętaków, w którym znajdziesz różne końcówki ze względu na kształt i ich rozmiar. 

2. Szczypce do zaciskania końcówek

Szczypce umożliwiają wygodne zaciskanie końców o różnych zakresach w zależności od ich modelu i rozmiaru. Uchwyty wykonane są z miękkiego i antypoślizgowego tworzywa PVC, które oczywiście nie przewodzi prądu i sprawia, że praca pod napięciem jest bezpieczna. 

3. Obcinaki do kabli miedzianych i aluminiowych 

Pracując jako elektryk, na pewno potrzebujesz narzędzi takich jak obcinaki do kabli. Nie zawsze jednak można uciąć przewody jeszcze przed ich podłączeniem do prądu, dlatego chcąc wykonać to zadanie, warto wyposażyć się w wysokiej jakości nożyce. Hartowane szczęki wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-wanadowej pozwalają na precyzyjne obcięcie drutów i korzystanie z nich przez wiele lat.

4. Automatyczne ściągacze izolacji

Narzędzia elektryka powinny obejmować także automatyczny ściągacz izolacji z funkcją regulowania długości zdejmowanej ochrony. Dobrej jakości ściągacze powinny charakteryzować się szczypcami wykonanymi z szybkotnącej stali, która nadaje ostrości. Dwumateriałowa rękojeść z antypoślizgowym tworzywem znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy pod napięciem. Modele, które oferujemy w sklepie, są przeznaczone dla profesjonalistów.

5. Taśmy izolacyjne 

Taśma izolacyjna również powinna znaleźć się w walizce elektryka. To dzięki niej można z łatwością zaizolować przewody elektryczne. Taśmy izolacyjne wykonane są zazwyczaj z tworzywa PVC. Każdy kolor dostosowany jest do taśmy zgodnie z normą PN-EN 60446:2004. Często wykorzystywane są do kodowania przewodów, czyli ich oznaczania, a także wodoodpornego uszczelniania połączeń kabli

Zestawy narzędzi do pracy pod napięciem

W ofercie posiadamy także gotowe zestawy narzędzi, przeznaczonych do pracy pod napięciem. W walizkach można znaleźć najczęściej używane przybory oraz akcesoria dla elektryka. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze oraz czas, warto zainwestować właśnie w tego typu komplety. Ich zaletą jest też łatwe przenoszenie i transport. Przez to, że wszystkie narzędzia są zlokalizowane w jednym miejscu, zmniejsza się także ryzyko ich utraty. 

Dedykowane są zarówno dla profesjonalistów, którzy zajmują się montażem i naprawą instalacji elektrycznych, jak i dla majsterkowiczów, którzy samodzielnie usprawniają elektrykę w swoim domu. W walizce znajdziesz takie narzędzia izolowane do prac pod napięciem jak szczypce uniwersalne, obcinak do kabli, automatyczny oraz ręczny ściągacz izolacji, szczypce do zaciskania końcówek, nóż, próbnik instalacji elektrycznej, wkrętaki płaskie oraz krzyżowe, grzechotki, uchwyt bitów, nasadki, przeguby, przedłużki i adaptery. 

Oferta narzędzi do prac pod napięciem kierowana do wszystkich 

W asortymencie sklepu posiadamy profesjonalne i wysokiej jakości elektronarzędzia oraz przybory dla elektryków do prac pod napięciem. Kierowane są one zarówno do osób zawodowo zajmujących się takimi zadaniami, jak i tych, którzy planują samodzielnie wykonać niektóre prace w domu. Warto zainwestować w wysokiej jakości narzędzia, aby zapewnić sobie i osobom w swoim otoczeniu bezpieczeństwo. Nasz sklep z narzędziami posiada w ofercie również specjalne narzędzia do naprawy telefonów.