Podnośniki samochodowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 28

Ustaw kierunek malejący
34 28
na stronę
4 28

Jeżdżąc systematycznie samochodem, trzeba liczyć się z możliwością awaryjnej sytuacji. Właśnie z tego powodu w bagażniku zawsze powinny znajdować się takie przedmioty jak np.: trójkąt ostrzegawczy, odblaskowa kamizelka, samochodowa apteczka czy zapasowe żarówki. Nie mniej ważnym będzie podnośnik oraz zapasowe koło. W momencie przebicia opony mogą one szybko uratować sytuację, pomijając często czasochłonny lub kosztowny etap oczekiwania na pomoc drogową.

Podnośniki przydadzą się jednak nie tylko w przypadku samochodu. Bez względu na to, czy posiada się w swoim garażu auto, motocykl czy quad - drobne naprawy z jego pomocą staną się znacznie łatwiejsze.

Jaki podnośnik samochodowy wybrać?

Podnośniki samochodowe różnią się między sobą ze względu na rodzaj, parametry, konstrukcję, wielkość czy udźwig. W warsztatach samochodowych poszukiwane będą te, których z powodzeniem można używać systematycznie. Z pewnością oprócz niektórych cech, takich jak trwałość czy gabaryt, będą wyróżniać się również ceną. Dla mniejszych potrzeb lepiej wybrać tańsze urządzenie, które jednak niezawodnie sprawdzi się do podnoszenia pojazdu w awaryjnych sytuacjach.

Podnośniki kolumnowe

Podnośniki kolumnowe to podnośniki przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Montuje się je na stałe w warsztacie, serwisie lub garażu, a do napędu używa się systemu hydraulicznego lub elektrycznego.

Zbudowane są zazwyczaj z dwóch, albo czterech kolumn. W przypadku tych pierwszych, warto zwrócić uwagę na:

  • długość ramion,
  • wysokość podnoszenia,
  • całkowitą wysokość oraz szerokość podnośnika.

To niezwykle popularne urządzenia, które zapewniają rozwiązanie nie jednego motoryzacyjnego problemu.

Podnośnik kolumnowy czy podnośnik trapezowy?

W opozycji do podnośników kolumnowych stoją podnośniki trapezowe. Cieszą się jeszcze większą popularnością przez wzgląd na uniwersalność swojego przeznaczenia. Przy wyborze podnośnika warto zastanowić się czy np. nie będziemy wozić go ze sobą w bagażniku. W tej sytuacji podnośnik trapezowy spisze się najlepiej!

To modele często znajdujące się na wyposażeniu samochodów wielu kierowców. Są nieocenione w długiej trasie jak i do codziennego jeżdżenia w obrębie miasta. Charakteryzują się poręcznością oraz lekką wagą. Dzięki prostej konstrukcji, umożliwiają łatwą i szybką obsługę.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego modelu niezbędne będzie użycie nieco siły. Nie jest więc on odpowiedni dla osób starszych oraz tych z problemami zdrowotnymi.

Podnośnik hydrauliczny typu żaba

Podobnie wygląda sytuacja w tego typu urządzeniach. Podnośniki samochodowe oferowane z mechanizmem jezdnym, umożliwiającym szybkie przemieszczanie ich pomiędzy pojazdami. Wystarczy wprowadzić go za pomocą kół pod pojazd i zająć się demontażem oraz montażem koła.

Ten rodzaj podnośnika będzie na przykład świetnym uzupełnieniem warsztatu oraz serwisu wulkanizacyjnego. W zależności od przystosowania do konkretnej wartości ton, może unosić samochody posiadające różnorodny udźwig.

Podnośniki samochodowe znajdują się w ofercie wielu producentów. Zachęcamy przed zakupem do odpowiedniego rozeznania na rynku, aby dopasować dla siebie urządzenie, które spełni wszystkie zakładane wymagania. Sklep Fixero posiada szeroki wybór podnośników, przygotowujących samochód na każdą ewentualność. Podnośniki samochodowe to narzędzia, które zawsze dobrze mieć na wyciągnięcie ręki.

Popularne kategorie

Podnośniki samochodowe - Ściągacze - Podnośniki warsztatowe - Podnośniki słupkowe - Prasy hydrauliczne - Podnośniki pneumatyczne - Podstawki pod samochód -