Obrzeża ogrodowe do trawników - plastikowe

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wyraźnych granic między poszczególnymi częściami ogrodu, sięgnij po obrzeża ogrodowe. Przydadzą się przy wydzielaniu grządek warzywnych, rabat kwiatowych czy też ochronie krzewów i drzew. Są szczególnie użyteczne w przypadku roślin, które potrzebują ściółki z kory. Dzięki nim zmniejszy się ryzyko roznoszenia jej po całym trawniku. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcesz oddzielić od siebie różne typy nawierzchni - żwir od kory lub darni czy klomby od murawy. Dzięki nim już na etapie projektowania ogrodu możesz wydzielić w przestrzeni ścieżki i chodniki czy wyznaczyć strefę nasadzeń dla roślin ozdobnych. Ponadto obrzeża do trawników dokładnie wytyczą teren, gdzie planowany jest wysiew trawy. Dzięki temu darń nie będzie przerastać, co ułatwi Ci pielęgnację i zadbanie o estetykę ogrodu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
32 6
na stronę
7 6

Obrzeża ogrodowe plastikowe - dyskretne i wytrzymałe

Obrzeża trawnika dostępne w naszej ofercie to produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Są łatwe w montażu i odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych takich jak np. silne nasłonecznienie, wiatr, wilgoć, mróz. Możesz wybrać modele w kolorze zielonym lub brązowym. Wszystko zależy od tego, jaki dokładnie teren będziesz grodzić.

  • Zielone sprawdzą się przede wszystkim na krańcach trawników przy ścieżkach. Ich barwa współgra z odcieniem murawy. Służą przede wszystkim do oddzielania trawnika od reszty ogrodu. Zapobiegają przerastaniu trawy na boki, ułatwiają koszenie i pielęgnację.
  • Brązowe natomiast wykorzystasz przy wydzielaniu miejsca na nasadzenia lub rabaty kwiatowe. Plastikowe obrzeża do ogrodu można dowolnie formować, bo mają miękkie krawędzie. Dzięki zastosowaniu elastycznego tworzywa nadasz grządce lub ścieżce pożądany kształt. 

Plastikowe obrzeża do trawników mają falisty kształt i różne wymiary. W naszej ofercie znajdziesz produkty o wysokości od 10 do 20 cm. Są one sprzedawane w rolkach o długości 9 m. Odwiedź nasz sklep z narzędziami i zaopatrz się we wszystkie niezbędne elementy do mocowania wykończeń.

Funkcjonalne obrzeża do trawników a pielęgnacja murawy

Obrzeża do trawy stanowią praktyczne rozwiązania przy aranżacji ogrodu. Niski płotek wkopany w ziemię elegancko wyznacza poszczególne części ogrodu, a także ogranicza nadmierne rozrastanie się ekspansywnych gatunków roślin (do których należy także trawa). W naszym asortymencie znajdziesz też szereg innych produktów, które przydadzą Ci się w ogrodzie. Szczególnie polecamy kosiarki i podkaszarki, a także trymery do trawy. Urządzenia te w znacznej mierze ułatwią Ci pielęgnację trawnika i jego regularne przycinanie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Nasza propozycja obejmuje narzędzia ogrodowe, które znajdą zastosowanie w każdym ogrodzie. Nie czekaj, zamów już dziś!

Obrzeża do trawy i inne narzędzia ogrodnicze

Twojej uwadze polecamy także inne produkty do ogrodu, takie jak nożyce do żywopłotów czy sekatory - przyda się także porządna piła ogrodowa. Z nami zadbasz też o odpowiednie nawodnienie nasadzeń. Dzięki dobrze wybranym akcesoriom i systemom nawadniającym roślinom nigdy nie zabraknie wody w Twoim ogrodzie. Sprawdź także produkty ochronne, np. rękawice oraz maseczki i okulary. Warto mieć je szczególnie przy opryskach oraz cięciu drewna. Jeśli zawodowo zajmujesz się ogrodnictwem i dbasz nie tylko o przestrzeń wokół domu, ale także o miejskie tereny zielone lub aranżację przestrzeni przy firmach, zainwestuj w profesjonalne elektronarzędzia ogrodowe. Zapraszamy!