Siekiery i maczety

Maczeta to rodzaj długiego noża o zakrzywionym kształcie i szerokiej głowni. Ma ostrze wykonane ze stali nierdzewnej i rękojeść, którą można chwycić obiema dłońmi. Narzędzie to możesz wykorzystać do wycinki krzewów i gęstych zarośli na terenie swojej działki. Dawniej służyło do karczowania dżungli w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej. Było niezbędne na plantacjach trzciny cukrowej i kukurydzy, ścinano nim bambusy i bujną roślinność, żeby zrobić ścieżkę w tropikach. Dziś sprawdza się zarówno w ogrodzie, jak i w lesie jako ekwipunek survivalowy. Natomiast siekiera ogrodowa przyda się, kiedy chcesz porąbać drewno czy usunąć z terenu niewielkie drzewa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do ciężkich prac ogrodniczych. Czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 50

Ustaw kierunek malejący
34 50
Strona
na stronę
91 50

Maczeta kryteria wyboru

Co musisz wziąć pod uwagę, jeśli planujesz kupić maczetę ogrodniczą lub outdoorową? Noże z głownią stałą znacząco się od siebie różnią, więc trzeba przeanalizować kilka podstawowych parametrów.

  • Długość maczety – im maczeta dłuższa, tym więcej ścina roślin za jednym zamachem. Długie maczety są cięższe i trudniej się je przenosi, więc wykorzystasz je raczej do prac w ogrodzie. 
  • Materiał – przyda Ci się maczeta, która została wykonana ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. Narzędzie to ma częsty kontakt z wilgocią, więc musi być odporne na korozję. Twardszy miecz ogrodowy dłużej zachowuje ostrość i się nie wyszczerbia. 
  • Uchwyt – ergonomiczna rączka o antypoślizgowej fakturze dobrze leży w dłoni i jest na tyle duża, żebyś mógł ją chwycić obiema rękami. Dwuręczne maczety pozwolą na bardziej zamaszyste gesty i wpłyną na efektywność pracy.
  • Ostrość – maczeta survivalowa, wojskowa czy ogrodowa musi być przede wszystkim bardzo ostra. Tańsze modele szybciej się tępią przy wyrąbywaniu roślinności, dlatego zainwestuj w specjalną ostrzałkę. 
  • Osłona – zapewni prawidłowe przechowywanie maczety w każdych warunkach. Warto, aby osłona znalazła się  w komplecie Twojego zestawu do cięcia zarośli.
  • Waga – cięższe modele poradzą sobie nawet z grubymi gałęziami, ale są trudniejsze w transporcie. Jeśli chcesz uniknąć szybkiego zmęczenia, wybierz maczetę średniej wagi.

Specjalistyczne noże o długim ostrzu przydadzą się fanom militariów i wypraw do lasu. Sprawdzą się jako narzędzie rolnicze i ogrodnicze. A jeżeli do karczowania zarośli i wycinania drzew potrzebujesz podkaszarki lub piły łańcuchowej, sprawdź nasze elektronarzędzia ogrodowe.

Siekiera ogrodowa do rozłupywania i rąbania drewna

Nasz sklep z narzędziami oferuje duży wybór siekier, które są niezastąpione przy pracach ogrodniczych. Przydadzą się też na biwaku do oczyszczenia terenu pod namiot, nacięcia gałązek na szałas lub do zrobienia miejsca na hamak. Siekiera ogrodowa uniwersalna nada się do przygotowania drewna na ognisko czy do kominka. Natomiast siekiera rozłupująca najlepiej sprawdzi się jako narzędzie do rąbania grubszych konarów, ociosania ściętych pni i usuwania z działki mniejszych drzew i krzewów.

Maczety i siekiery – sklep internetowy z narzędziami

Dobra maczeta i siekiera to narzędzia, które poradzą sobie z gęstwiną krzaków i ujarzmią nadmiernie rozrastające się chaszcze. Możesz używać ich zarówno w terenie, jak i w ogrodzie. Jeśli planujesz prace na swojej posesji, przydadzą Ci się także różne inne małe narzędzia ogrodnicze. W naszym sklepie internetowym znajdziesz narzędzia ogrodowe od najlepszych producentów. Zapraszamy!