Węże ogrodowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 36

Ustaw kierunek malejący
23 36
Strona
na stronę
83 36

Węże ogrodowe należą do podstawowego wyposażenia każdego ogrodu. Służą do właściwego nawadniania trawnika, roślin oraz podlewania upraw czy ziół.

Sklep Fixero oferuje szerokie spektrum produktów, które z powodzeniem można dopasować do swoich potrzeb. W zależności od powierzchni ogrodu czy rodzaju wykonywanych prac, wybierz odpowiedni dla siebie wąż ogrodowy.

Wąż ogrodowy

Istnieje wiele rodzajów węży technicznych, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie:

  • wąż rozciągliwy - na skutek przepływającej wody automatycznie się wydłuża, co sprawia, że długość węża zwiększa się w zależności od tego czy jest on używany czy też nie. Pozwala to na dużą oszczędność miejsca w garażu lub warsztacie np. w sezonie zimowym,
  • wąż elastyczny - to bardzo praktyczny wąż ogrodowy, którego konstrukcja zapobiega splątaniu. Odporny jest na zgięcia oraz uszkodzenia mechaniczne, charakteryzując się jednocześnie wysoką trwałością,
  • wąż zraszacz - posiadający trzy kanały oraz zmienne końcówki/zraszacze, ułatwiające równomierne podlewanie roślin. Wyróżnia się on także oszczędnością wody oraz wytrzymałością na warunki atmosferyczne. Zraszacze automatycznie podlewają rabatki na całej długości.

Średnica węża oraz pozostałe ważne parametry

Aby odpowiednio zadbać o swój trawnik lub ogród należy także wiedzieć, jaka średnica węża będzie potrzebna do wykonywania konkretnych czynności. Węże ogrodowe 3/4 cala charakteryzują się nawadnianiem pod wysokim ciśnieniem.

Z kolei podlewanie ziemi za pomocą węża o średnicy 1 cala i odpowiedniej długości, sprawdzi się szczególnie na rozległych przestrzeniach. Ze względu na lżejszą wagę oraz poręczność, ogrodnik nie musi martwić się, że praca szybko go zmęczy.

Węże 1/2 cala sprawdzą się w takim miejscu jak ogród działkowy lub małe rabatki. Zraszacz skutecznie nawodni wybraną przestrzeń.

W sklepie Fixero można wybrać węże różnego rodzaju. Duży wybór produktów wysokiej jakości to klucz do pięknego ogrodu.