Kuchnia survivalowa Przemka Szafrańskiego

survival kuchnia szafranski przemek przemyslaw narzedzia survivalowesurvival kuchnia szafranski przemek przemyslaw narzedzia survivalowe

SURVIVAL to z dnia na dzień coraz bardziej ceniona umiejętność odnalezienia się w nieprzewidywalnych warunkach, wymagających nie tylko odpowiedniej techniki czy znajomości terenu, ale i właściwych narzędzi.

Survival jednak (szczególnie ten określany jako zielony) może być także udanym sposobem na spędzanie wolnego czasu. OUTDOOR to niezwykle ceniony rodzaj aktywności. Aby w pełni wykorzystać potencjał przebywania na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć się w wysokiej klasy, sprawdzone narzędzia. Powinny one charakteryzować się przede wszystkim poręcznością, lekką wagą, wielofunkcyjnością, ale i niezawodnością.

Dedykowana seria akcesoriów do gotowania powstała specjalnie z myślą o entuzjastach OUTDOORU I SURVIVALU, sprawdzi się zarówno dla tych na początku przygody jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Przemysław Szafrański pomógł nam wybrać i przetestować kilka z nich. Sprawdź, co poleca.


Coś do przygotowania posiłku


Przetestowane w terenie


Ponieważ nie samym jedzeniem żyje człowiek, Przemek Szafrański zdecydował się wybrać jeszcze kilka przydatnych akcesoriów w swojej survivalowej przygodzie.

Przetestowaliśmy materac, który zmieści się w większym aucie, a także poręczne nożyki pomocne w wielu różnych sytuacjach w terenie (przydają się nie tylko do gotowania!).

Pamiętaliśmy także o odpowiednim ubiorze, a seria odzieży roboczej Camo idealnie wpasowała się w leśne otoczenie.


Coś na dobry sen i odpoczynek


Coś do pomocy w każdej sytuacji


Coś do ubrania i kamuflażu


Coś do przenoszenia niezbędnego ekwipunku

Jaki plecak wybrać?

 

  • Pojemność plecaka powinna być dostosowana do ilości bagażu jaki planujemy zabrać.
  • Materiał powinien być  odporny na przetarcia. Jeśli planujemy wyprawę w ciężkich warunkach atmosferycznych warto przemyśleć wybór plecaka wodoodpornego lub z elementami wodoodpornymi.
  • Wygodę noszenia podniosą regulowany pas piersiowy, pas biodrowy, pasy ramienne i poduszki na plecach.
  • Duża ilość kieszeni pozwoli na odpowiednią segregację ekwipunku oraz łatwy dostęp.
  • Dodatkowe zaczepy pozwolą zwiększyć objętość bagażu na plecach  np. na karimatę.

Więcej sprzętu do survivalu znajdziesz klikając TU.