Mechanika pojazdowa u Micha Miłośnicy Czterech Kółek

Tutaj znajdziesz pełną listę odcinków z serii Mechanika Pojazdowa, która powstała na kanale Miłośnicy Czterech Kółek. Dla ułatwienia, obok każdego odcinka jest lista z produktami, które były tam używane lub polecane. Znajdziecie tu narzędzia, które pozwolą samodzielnie zadbać o wasze samochody.  


Gadżety dla dużych chłopców

 

W kolejnym odcinku z serii gadżetów dla dużych chłopców (ale też dziewczynek!), nowości rynkowe w świecie mechaniki pojazdowej i nie tylko! Wkrętak, latarka, ale też gadżety idealne dla rowerzystów. 

Łączenie przewodów - jak zacząć z elektryką samochodową?

 

Jak zacząć z elektryką samochodową? W serii Elektryka dla laika dowiesz się jak prostymi metodami ogarnąć podstawowe działania. Na początek sprawdźmy metody łączenia przewodów. Zatem zaczynajmy!


Zabawki i gadżety dla dużych chłopców

 

Odcinek Zabawki i gadżety dla dużych chłopców, a w nim magiczny power bank, który ma napompować wszystko oraz odpalić każde auto, oraz wiele wiele innych! Magiczny power bank! Sprawdźmy, czy aby na pewno!


Jak przygotować auto w daleką trasę?

 

Jak przygotować samochód w daleką trasę? Okres wakacji to i czas dalekich podróży, niestety nasze auta już nie nowe, wymagają pewnych przygotowań i zadbania o nie, tak by dalekiej podróży nie było żadnych niespodzianek, zatem zapraszam do oglądania!


Jak wyjąć ZAPIECZONE wtryski?

 

Zapieczone wtryski to temat, z którym prędzej czy później w swoim życiu się spotkacie. Jakie są narzędzia do demontażu wtrysków? Dlaczego się zapiekają i czym grozi próba wyjęcia zapieczonych wtrysków? Te wszystkie pozycje omówimy dziś w mechanice dla laika!


"Ponoć" NIEZNISZCZALNA Grzechotka T-1000? Sprawdźmy! Gadżety dla dużych chłopców!

 

Zabawki Dla dużych chłopców to seria nie tylko z gadżetami ale i nowościami z branży narzędzi! A w dzisiejszym odcinku przetestuje w wersji Hardcore ponoć niezniszczalna grzechotka T1000 oraz kilka innych gadżetów więc zapraszam do oglądania!


Urwany Odpowietrznik Zacisku! Czyli dramat mechanika, jak to naprawić?
 

 

Urwany odpowietrznik zacisku hamulcowego to najczęstszy dramat jaki się dzieje gdy pracujemy przy naszym układzie hamulcowym, jak poprawnie radzić sobie z takimi problemami? O wszystkim opowiemy i pokażemy wam w dzisiejszym odcinku mechaniki dla laika.


STAL czy MIEDŹ? OTO JEST PYTANIE? Jak zarabiać przewody Hamulcowe! To proste!
 

 

Jak zarabiać stalowe przewody hamulcowe? Jest różnica dość znaczna w zarabianiu miedzi a stali, a także jest różnica w samych metalach, miedz się u nas przyjęła jako doskonały zamiennik staliw przewodach, ale skąd się to tak naprawdę wzięło? 


Silnik Diesla kręci ale nie odpala? Diagnostyka dla laika! 

 

Diesel kręci ale nie odpala? Dzisiejszy odcinek poświęcony jest podstawom, od czego można zacząć przygodę z mechaniką pojazdową. Do każdej usterki zawsze potrzebna nam prawidłowa diagnoza. Jedną z częstych awarii jest silnik, który kręci ale nie odpala. Od czego zacząć ? 


Regulacja ręcznego, linek i szczęk! Tak by działał jak brzytwa! 

 

Jak poprawnie regulować ręczny na szczękach i na linkach, dziś krok po kroku wam pokażemy, tak aby śmiało latać na ręcznym na parkingu, albo po prostu mieć sprawne auto! Podobają się takie filmy to kciuk w górę! 


Wymiana oleju w skrzyni biegów manualnej! TAK, TAM TEŻ SIĘ WYMIENIA OLEJ! Prosta robota dla laika!

 

Co ile powinniśmy wymieniać olej w skrzyni biegów manualnej? Czy w ogóle powinniśmy wymieniać olej w skrzyni? Jak wymieniać olej w skrzyni biegów? Na te pytania postaram się Wam odpowiedzieć w tym odcinku!


Jak wymienić płyn wspomagania? Szybko, tanio, samemu, dla laika!

 

Co ile wymieniać płyn wspomagania kierownicy? Dlaczego wymieniamy? I czy to jest ultra skomplikowane? Dziś pokażę wam taką wymianę i omówię krok po kroku co i dla czego! 


Wyciek z silnika? Uważaj, może być DROGO!

 

3 powody dlaczego silnik ma wycieki! Postaram się omówić krok po kroku, ponieważ część wycieków może też świadczyć o nadchodzącej lub istniejącej awarii, a to już nie zwiastuje dobrze dla was i waszego auta! 


Jak wyczyścić EGR? Jak i czym zaślepiać? Mechanika dla laika!

 

Czym jest EGR? Czy na pewno warto go zaślepić? I jak to się czyści? To i kilka innych tematów podejmę w dzisiejszym odcinku. 


Jak wymienić płyn hamulcowy? Mechanika dla LAIKA!

 

Krok po kroku jak samemu wymienić płyn hamulcowy, co jest nam do tego potrzebne - czyli prosta, tania i samodzielna wymiana z serii MECHANIKA DLA LAIKA. 


Jak regulować luzy zaworowe? Prosta czynność a jak WAŻNA dla SILNIKA!

 

Kolejny vlog z mechaniki - tym razem całe zagadnienie luzów zaworowych. Część ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich silnik wymaga takiej czynności, a później są zdziwieni, że koszty się generują.