Akumulatorowe elektronarzędzia ogrodowe

Urządzenia do ogrodu GRAPHITE ENERGY+ stanowią rozszerzenie oferty systemu Energy + o narzędzia dedykowane pracom w ogrodzie. W asortymencie ogrodowym znajdziemy szereg elektronarzędzi do przycinania jak pilarki, sekatory czy kosiarki, a także urządzenia porządkujące jak myjka oraz odkurzacze ogrodowe i dmuchawy do liści. Uzupełnieniem oferty są elektronarzędzia wspierające jak latarki, kompresor czy radio akumulatorowe.

Wszystkie prezentowane narzędzia pracują w jednym systemie akumulatorowym – ENERGY+. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dowolnej konfiguracji zestawu produktów i doboru optymalnej ilości potrzebnych akumulatorów. Dodatkowym benefitem ogrodowych urządzeń akumulatorowych jest to, że są lżejsze i cichsze od spalinowych, niezależne od źródła prądu i przyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą akumulatorowego systemu Energy+ jest kompatybilność nie tylko z marką GRAPHITE, ale również z wybranymi narzędziami NEO Tools. Każdy produkt tej marki zasilany akumulatorowo, będzie współpracował z systemem Energy+.
Takie rozwiązanie znacznie poszerza ofertę oraz pozostawia użytkownikom większe możliwości wykorzystywania narzędzi. System Energy+ jako jeden z nielicznych funkcjonuje z aż dwoma markami.

Przycinanie krzewów, gałęzi

Przycinanie krzewów i drzew to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, wpływający na wygląd i obfitość kwitnienia roślin. Wiosenne przycinanie najlepiej rozpocząć po ustaniu mrozów, aby rośliny pięknie się uformowały i odżyły po zimie. W trakcie sezonu powinno się robić cięcia dekoracyjne regularnie, aby zachować piękny i zdrowy wygląd naszych krzewów i żywopłotów. Pomocne w tym zakresie będą akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Wygodne i wydajne w użyciu dzięki obrotowej rękojeści i ergonomicznemu włącznikowi. Mniejsze elektronarzędzia do przycinania posiadają równie dużą moc co nożyce. Sekator akumulatorowy 18V jest w stanie przyciąć gałęzie o średnicy max. 30 mm. Jeśli potrzebujemy multinarzędzia do przycinania, to dobrym wyborem będzie urządzenie ogrodowe na wysięgniku 2w1 z wymiennymi głowicami na pilarkę i nożyce do żywopłotu.


Przycinanie trawy

Ważnym elementem pielęgnacji ogrodu po zimie jest też zadbanie o trawnik. Nie należy się spieszyć z pierwszym koszeniem a poczekać, gdy źdźbła osiągną minimum 6 cm. W pielęgnacji trawy pomoże jedna z kosiarek akumulatorowych Graphite i NEO Tools. Wygodna w użyciu, bez ciągnących się kabli i pozwalająca na wygodną regulację wysokości koszenia. Do wykończenia koszenia miejsc trudno dostępnych np. na obrzeżach możemy użyć podkaszarki. Warto postawić na te akumulatorowe, gdyż z uwagi na duży zakres pracy, kabel zasilający w podkaszarkach elektrycznych, może być zagrożony przecięciem. Podkaszarki Graphite wyposażone są w teleskopowy uchwyt i wygodną regulację długości rękojeści od 1 do 1,4 m. Posiadają ergonomiczną rękojeść, a także automatyczny system podawania żyłki lub nożyki.


Przycinanie drzew i gałęzi

W ogrodzie zdarzają się sytuacje, kiedy musimy pociąć grubsze drewno niż gałązki czy krzewy. Jeśli przygotowujemy drewno na opał, warto mieć na zaopatrzeniu siekierę lub piłę łańcuchową. Pilarka łańcuchowa z zasilaniem akumulatorowym poradzi sobie z cięciem listew oraz świeżego drewna. Tego rodzaju pilarki są ciche (w porównaniu ze spalinowymi), pracują wydajnie i nie emitują zanieczyszczeń. Nie jest też konieczne zaawansowane serwisowanie urządzenia, jak przy pilarce spalinowej W większości tego rodzaju modeli napinanie łańcucha odbywa się bez korzystania z dodatkowych narzędzi.


Porządkowanie ogrodu

Jesień oraz wiosna to pory roku, w których odbywa się najwięcej prac w ogrodzie. Na wiosnę zwykle nie ma wielu odpadów w ogrodzie, natomiast jesień to czas opadania liści, które potrafią zalegać na trawniku. Warto je regularnie sprzątać a pomocne w tym będą dmuchawy ogrodowe oraz odkurzacz ogrodowy z funkcją rozdrabiania, która pozwoli nam przygotować odpad ogrodowy na kompost lub do utylizacji. Charakteryzują się one różną mocą, łączy je duży komfort użytkowania oraz kompatybilność z akumulatorami systemu Energy+.


Inne prace ogrodowe

Po ciężkich pracach fizycznych w ogrodzie zwykle przychodzi czas na te przyjemniejsze prace związane z wykańczaniem lub dekorowaniem. Do malowania płotów, mebli ogrodowych czy altanek przyda się wydajny pistolet natryskowy HVLP ENERGY+. Charakteryzuje się mocą 243 W i technologią HVLP, która słynie z wysokiej efektywności. Pozwala na pokrywanie powierzchni farbą w trzech różnych ustawieniach: pionowo, poziomo, za pomocą okrągłego strumienia.

Jeśli wszystko w ogrodzie już sprzątnięte a pogoda sprzyja, można zająć się serwisem urządzeń rekreacyjnych np. piłek, rowerów, materacy. W tym celu niezbędne okażą się kompresory akumulatorowe. Oferują one ciśnienie robocze na poziomie 7-11 bar, które w zupełności wystarczy do pompowania nawet opon samochodowych. W zestawie jest kilka końcówek roboczych, a kompresory są małe i poręczne, tak że można je spokojnie spakować do bagażnika na dłuższy wypad.


Dodatkowe wyposażenie

Warto przygotować się narzędziowo na różne warunki pracy. Jeśli pracujemy po zmroku, należy zadbać o dobre oświetlenie. Pracująca w systemie ENERGY+ lampa akumulatorowa LED doświetli nam miejsce pracy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo pracować możemy na zewnątrz tyle ile potrzebujemy, a lampę możemy dowolnie ustawić, a nawet powiesić dzięki regulowanemu uchwytowi i stabilnej podstawie.

Nie zapominajmy o pracoumilaczach! Akumulator Energy+ możemy wykorzystać do zasilania przenośnego radio akumulatorowego. Urządzenie posiada zestaw dwóch głośników, każdy o mocy
15 W, a także praktyczny kolorowy ekran 2,4 cala, do wyświetlania np. aktualnej częstotliwości. Radio pozwala na korzystanie z funkcji FM lub wygodnego przełączenia się na tryb bluetooth 5.0.


Ładowarki i akumulatory

System Energy+ oferuje 3 rodzaje baterii oraz dwie ładowarki kompatybilne z elektronarzędziami. Warto zaopatrzyć się w kilka baterii i podwójną ładowarkę, aby mieć zawsze dostępny akumulator na zmianę. Charakteryzujące się wysoką wydajnością oraz trwałością baterie litowo-jonowe o mocy 18 V dostępne są w 3 pojemnościach: 2, 4, 6 Ah.

Jeżeli urządzenie funkcjonuje w krótkim czasie oraz nie pobiera dużo energii, lepszym rozwiązaniem będzie akumulator 2 Ah, który jest mniejszy i lżejszy. W przypadku wymagających narzędzi, od których oczekuje się większej mocy – najlepiej sięgnąć po akumulator o pojemności 4 lub 6 Ah.


Więcej produktów z serii GRAPHITE Energy+