Bity

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 141

Ustaw kierunek malejący
86 141
Strona
na stronę
86 141

Jednymi z podstawowych akcesoriów podczas korzystania z elektronarzędzi są różnego rodzaju bity. Mają szerokie zastosowanie i przydają się do wykonywania odwiertów, wkręcania śrub oraz wkrętów. Akcesoria polecane są dla majsterkowiczów oraz zawodowców. Przydają się w pracach warsztatowych, montażowych i wykończeniowych, podczas remontów czy na budowie.

Wiele rodzajów bitów - jaki wybrać?

Jeśli chcesz zapobiec uszkodzeniu bitu, upewnij się, że wybierasz odpowiedni rodzaj do Twoich wkrętarek oraz wiertarek. Istotnym jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj końcówki. Do wyboru są m.in.:

  • bity tradycyjne,
  • bity diamentowe,
  • bity udarowe.

Ważne jest również jaki rozmiar ma bit oraz z jaką śrubą ma on współdziałać. Dla porównania bity sześciokątne będą odpowiednie do śrub z gwintem sześciokątnym.

Zestaw bitów

Najbardziej optymalnym wyborem jest pełny zestaw końcówek, dzięki któremu potrzebne bity będą zaledwie na wyciągnięcie ręki. Co więcej, w zestawie dużo łatwiejsze jest również przechowywanie pojedynczych elementów. Zestaw bitów oferowany jest zazwyczaj w praktycznych walizkach lub kasetach, w których można transportować końcówki.

Uchwyt do bitów

Niektóre elektronarzędzia są już wyposażone w uchwyty do bitów. Ten element pomaga zamocować np. bit do wkrętarki wewnątrz urządzenia. Uchwyty wykorzystywane są również do przedłużenia wkrętów w sytuacji, która tego wymaga. Bardzo często wyposażone w magnes, ułatwiają szybki montaż oraz sprawne działanie.

Jeżeli w dalszym ciągu decyzja związana z końcówkami nie wydaje się prosta, warto zasugerować się w wyborze odpowiednią i zaufaną marką. Producent GRAPHITE oraz NEO TOOLS oferują szeroki asortymentów bitów wysokiej jakości.