Osuszacze powietrza budowlane - przemysłowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
58 3
na stronę
83 3

Odpowiedni przepływ powietrza w pomieszczeniach jest kluczowy i od niego w dużej mierze zależy stan budynku. Wnętrza w których brakuje cyrkulacji, a wilgotne powietrze nie ma ujścia, podatne są na pojawienie się pleśni lub grzybów. Taki stan rzeczy może przyczynić się do konieczności przeprowadzenia kosztownych remontów oraz napraw.

Rozwiązaniem jest profesjonalny sprzęt, który sprawnie zmniejsza poziom wilgotności, osuszając powietrze i redukując wilgoć.

Nadmiar wilgoci we wnętrzu

Stan powietrza w pomieszczeniu może zmieniać się stopniowo, na przestrzeni wielu tygodni, a nawet miesięcy lub zmienić się pod wpływem jakiegoś czynnika w zaledwie kilka dni oraz krócej. Przykładem jest nieszczelny dach, ale także skutki katastrof powodziowych.

Znacznie częściej jednak osuszacze powietrza wykorzystuje się na halach produkcyjnych, placach budowy czy w magazynach. Zgodnie z przeznaczeniem mają one różnić się mocą oraz odprowadzaniem wilgoci mierzonej w litrach. Osuszacze przemysłowe eliminują więc wodę z otoczenia, a także redukują nadwyżkę wilgoci z murów czy posadzek.

Jaki osuszacz budowlany wybrać?

Osuszacze budowlane, a mniejsze osuszacze powietrza to produkty o nieco innym przeznaczeniu. W przypadku większej kubatury pomieszczeń lub stosowania urządzenia w przemyśle, warto zdecydować się na osuszacz tego pierwszego rodzaju. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się go na budowach, gdzie przeszkoleni pracownicy potrafią wykorzystać pełnię jego potencjału.

Ma on lepszą wydajność oraz jest w stanie pozbyć się większej ilości wody z otoczenia w krótszym czasie. Często posiada również odpowiednią budowę i konstrukcję, która uniemożliwia dostawanie się pyłów oraz zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia.

Przepływ powietrza

Osuszacz powietrza musi być także wyposażony w odpowiedni przepływ powietrza. Jeżeli mamy do czynienia z większą przestrzenią (szczególnie jeżeli jej układ jest nietypowy), tym bardziej należy zwrócić uwagę na tę funkcję. Bardzo dobry przepływ powietrza określa się już na poziomie 300 m³/h.

Pojemność zbiornika

Osuszacz powietrza powinien mieć także odpowiedni zbiornik, co bezpośrednio przekłada się na jego wydajność osuszania. W zależności od kubatury pomieszczenia, ale również czasu pracy - pojemność zbiornika jest szczególnie istotna, kiedy chcemy zaoszczędzić czas podczas jego opróżniania. Nagromadzenie wilgoci w osuszaczu i brak potrzeby częstej weryfikacji poziomu wody zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania tego rodzaju urządzeń. Potrzebny może okazać się także licznik czasu pracy.

Kupić czy wynająć?

Czasami proste rozwiązania wydają się najlepsze. Jeżeli nie pracujemy na budowie i nie potrzebujemy urządzenia na stałe, warto rozważyć wypożyczenie. Wiele firm budowlanych oferuje wynajem osuszaczy, które posiadają wysoki przepływ powietrza oraz doskonałą wydajność. W przypadku jednak częstego korzystania, zdecydowanie warto wyposażyć się we własny osuszacz. Warto zainteresować się wówczas tego rodzaju urządzeniem, szczególnie biorąc pod uwagę oferowany w nim przepływ powietrza, pojemność zbiornika, wydajność osuszania czy poziom hałasu.

Dla porównania sprawdź, który osuszacz oferowany przez sklep Fixero spełni Twoje wymagania. W celu uzyskania więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.