Wentylatory podłogowe - cyrkulatory powietrza

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
56 10
na stronę
22 10

Z każdym rokiem temperatura powietrza w lato jest coraz wyższa. Upalne dni zaczynają się często wczesną wiosną i mogą pojawiać się nawet jesienią. Ważne w tym czasie, aby wyposażyć się w wentylator, który zapewni odpowiedni przepływ powietrza oraz przyjemny chłód.

Rodzajów wentylatorów jest bardzo dużo. Mnogość urządzeń występujących w wersji stojącej, sufitowej, podłogowej, mocowanej na ścianie czy poręcznej na klips sprawia, że czasami trudno się zdecydować na konkretny model. Wybierając właściwy wentylator, zapewnisz jednak rodzinie lub pracownikom odpowiednie warunki do funkcjonowania. W zależności od tego czy potrzebujesz go do dużego domu, użytkowania w niewielkim mieszkaniu, profesjonalnej hali przemysłowej czy ma być to uniwersalny wentylator przenośny - sprawdź bogatą ofertę sklepu Fixero.

Wentylator biurkowy

Najbardziej popularny rodzaj wentylatora, przydatny szczególnie podczas pracy przy komputerze. Wiatrak ułatwia skupienie się podczas zajęć w dni o wyjątkowo wysokiej temperaturze w pomieszczeniu, w którym nie zainstalowana została klimatyzacja. To ekonomiczny sposób na walkę z upałami - jego cena jest korzystna, a możliwość ustawienia w dowolnym miejscu sprawia, że sprawdzi się w każdej okoliczności.

Wentylator biurkowy charakteryzuje się niewielkim gabarytem oraz możliwością wygodnego przenoszenia. Za sprawą ruchomej głowicy pozwala kierować strumień powietrza w określone miejsce. Regulacja kąta nachylenia przy dowolnej prędkości, pozwala zwalczyć wysoką temperaturę. To urządzenie chłodzące polecane do niewielkich pomieszczeń lub do oddziaływania w bliskiej odległości z użytkownikiem. Ich cicha praca pozwala komfortowo skupić się na obowiązkach, z kolei sterowanie zwiększa możliwości wiatraka.

Wentylator stojący

Z nieco większymi wydatkami trzeba się liczyć w przypadku wentylatora stojącego. Charakteryzują się one nowoczesnymi rozwiązaniami oraz przeznaczeniem do użytkowania w pomieszczeniach o dowolnym metrażu. To produkty, które oferują także dodatkowe funkcje, m.in. nawilżanie powietrza czy sterowanie pilotem. Wentylator stojący doskonale działa w całym pomieszczeniu, zastępując ciepłe powietrze przyjemnym chłodem. Regulacja prędkości nawiewu pozwala na jego lepszą kontrolę oraz osiąganie bardziej precyzyjnych efektów.

Wentylator kolumnowy

Wentylatory tego typu znacznie różnią się budową od klasycznych urządzeń. Charakteryzują się podłużnym kształtem oraz wąskim korpusem. To cichy wentylator domowy lub biurkowy, którego regulacja prędkości nawiewu pozwala ustawić podmuch powietrza w dowolnym kierunku. W trakcie zakupu wentylatora zwróć uwagę na jego głośność pracy, parametry oraz moc. Nie bez znaczenia dla tego typu urządzenia jest także jego wysokość. Podczas największych upałów, im będzie on większy - tym prawdopodobniej będzie wydajniej pracować.

Wentylatory kolumnowe czy małe agd?

Głównym zadaniem dla tego typu sprzętów jest nie tylko odpowiedni nawiew w zadaniu zwalczania wysokiej temperatury. Wiatraki - ich moc, funkcje, np. sterowanie pilotem, regulacja prędkości nawiewu a nawet zasilanie wpływają na ogólne wrażenie korzystania, a tym samym - odpowiedni komfort na co dzień.

Wiatraki domowe, ale i sprzęt bardziej zaawansowany znajdziesz w sklepie Fixero. Postaw na idealny wybór oraz spraw, aby Twoje pomieszczenie wypełniło się przyjemnym chłodem.