Latarki akumulatorowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
38 2
na stronę
35 2

Latarki - to proste urządzenia, które są niezbędne w każdym domu, warsztacie oraz samochodzie. Przydają się w sytuacjach awaryjnych, doświetlają miejsce pracy czy pozwalają wygodnie zmienić oponę w nocy oraz przeprowadzić szybkie naprawy w każdych warunkach.

Latarki dostępne są w różnych wersjach, m.in. jako: latarki akumulatorowe, latarki zasilane bateriami, latarki survivalowe czy latarki czołowe na głowę. Mogą charakteryzować się innymi źródłami światła oraz jego natężeniem.

Rodzaje ładowania latarek

Latarki akumulatorowe to wygodne w użytkowaniu produkty, które znajdują zastosowanie np. w miejscach pozbawionych energii sieciowej. To ekologiczna propozycja oświetlenia, która skutecznie wypiera z rynku latarki bateryjne - generujące niebezpieczne odpady i działające przez bardzo określony czas.

W przypadku latarek na akumulator wystarczy do ładowania użyć dedykowanego urządzenia, a następnie korzystać z niej nawet przez wiele godzin. Czas działania zależny jest od wielkości akumulatora, konkretnego modelu i rodzaju latarki. Ładowanie odbywa się zazwyczaj w sposób szybki i wygodny, a moc jaką dysponuje akumulator pozostaje do dyspozycji nawet przez kilka miesięcy.

Różnorodne tryby natężenia światła

Latarki ręczne różnią się od siebie, oferując inny zasięg świecenia, moc, odporność na warunki zewnętrzne czy szereg innych cech stanowiących o danym modelu. Latarka akumulatorowa zazwyczaj wyposażona jest jednak w możliwość zmiany natężenia światła. Ta opcja umożliwia oszczędzanie energii i dostosowanie intensywności świecenia do aktualnych potrzeb.

Silny strumień światła przyda się na zewnątrz, do precyzyjnych zadań lub do wysyłania sygnałów świetlnych. Istotna może być także regulowana barwa światła, która pozwala odpocząć oczom w sytuacji mieszania się źródeł światła.

Regulowanie stożka światła

To funkcja, która umożliwia szerszy zakres zastosowań. Można ją znaleźć zarówno w standardowych latarkach akumulatorowych jak i latarkach niewielkich rozmiarów. Polecana jest do wykorzystania w sytuacjach, kiedy istotny jest kąt padania światła. Służy do świecenia np. podczas montażu nietypowych elementów i przy obsłudze urządzeń, gdzie rodzaj światła ma znaczenie.

Latarka akumulatorowa LED

Charakteryzuje się dużą mocą i często posiada rozmaite tryby pracy. Wielokrotnie oferowana jest z ładowarką sieciową i akumulatorem. Latarka tego typu jest bardzo popularna na rynku, a jej liczba lumenów wynosi znacznie więcej niż w konkurencyjnych modelach. Cechuje ją wysoka wytrzymałość i można ją naładować bezpośrednio przez port usb z magnesem (wystarczy do tego tylko kabel). To wygodne rozwiązanie może się okazać istotne w wielu sytuacjach.

Latarka taktyczna

Latarka odporna na wstrząsy - wyjątkowo wytrzymały model przydatny podczas wycieczek i do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Wystarczy zapakować ją do plecaka, aby poczuć się pewniej na wyprawie. To idealna opcja, której zarówno liczba lumenów, barwa światła jak i zasięg światła sprawdzi się w plenerze.

Latarka taktyczna jest również niezbędna podczas akcji ratunkowych czy poszukiwawczych. Jej mała wielkość i rozmiar mieszczący się w dłoni, umożliwia trzymania jej przy sobie. Wyposażona w ładowarkę sieciową i pojemny akumulator stanie się cennym źródłem oświetlenia - na tzw. wszelki wypadek.

W ofercie sklepu FIXERO można odnaleźć latarki i szperacze na każdą okazję. Oferowane modele gwarantują różne funkcje świecenia, które można wykorzystać w domu, na działce, w garażu czy podczas podróży. Bez względu na to czy zdecydujesz się na latarkę samochodową, dużą latarkę w zestawie czy podręczny sprzęt - z pewnością będziesz zadowolony z zakupu.