Szlifierki akumulatorowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
80 7
na stronę
75 7

Szlifierki są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych urządzeń w warsztacie domowym jak i profesjonalnym. Tuż obok wkrętarki oraz wiertarki zajmują ważne miejsce na liście priorytetowego wyposażenia.

Ze względu na dużą różnorodność modeli, mogą być użytkowane na wiele sposobów oraz w różnych miejscach - na budowie czy w garażu majsterkowicza. Co więcej, szlifierka sprawdzi się nie tylko do szlifowania, ale może być nieoceniona podczas polerowania, szczotkowania czy cięcia (glazury, metalu lub betonu).

Akumulatorowe szlifierki kątowe

Oprócz tradycyjnych szlifierek kątowych, warto postawić na akumulatorowe szlifierki kątowe, które nie są zasilane z sieci elektrycznej i nie posiadają uciążliwych kabli. Charakteryzują się one wieloma funkcjami niedostępnymi w innych modelach.

Ten rodzaj zasilania jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w miejscach pozbawionych źródła prądu, ale znajduje zastosowanie na niewielkich przestrzeniach, gdzie ważna jest odpowiednia swoboda ruchów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szlifierki?

Akumulatorowa szlifierka kątowa może być polecana do wielu zastosowań. Ważne, aby była poręczna, posiadała odpowiednią prędkość i oferowała adekwatne do potrzeb szlifowanie (a przy okazji mogłaby być przeznaczona do wykonywania potrzebnego przecinania czy obróbki wykańczającej).

Szlifierki kątowe powinny mieć odpowiednio wysoką moc, a ich średnica tarczy musi być dostosowana do zaplanowanych zadań. Warto zdecydować się na tarcze do konkretnych materiałów - szczególnie wytrzymałe są tarcze diamentowe, które spisują się nawet przy obróbce twardych powierzchni. Ułatwieniem jest również beznarzędziowa wymiana tarczy i osłony czy mocowanie tarczy, dostępne w niektórych modelach.

Akumulatorowa szlifierka kątowa umożliwia także pracę w trudno dostępnych miejscach (istotny jest tu także rodzaj zasilania oraz rękojeść). Dobrą szlifierkę kątową charakteryzuje prędkość obrotowa (im wyższa, tym bardziej uniwersalne jej zastosowanie) czy system antywibracyjny.

Szlifierka kątowa akumulatorowa a pojemność akumulatora

Aby wydłużyć swój czas pracy na akumulatorze - dobrym pomysłem jest wyposażenie się w dodatkową baterię. Pojemność akumulatora uzależniona jest od mocy, rodzaju silnika czy prędkości obrotowej. Silnik bezszczotkowy z regulacją obrotów z tarczą przeznaczoną do twardych materiałów będzie wymagał akumulatorów w większej ilości, aby zapewnić użytkownikowi dłuższą pracę.

W zależności od urządzenia, potrzeba posiadania jednego akumulatora lub więcej może mieć znaczący wpływ na komfort pracy. Podczas zakupu elektronarzędzia należy zwrócić uwagę jaki akumulator jest z nim kompatybilny, czy w zestawie oferowane są ładowarki oraz jakie napięcie akumulatora jest odpowiednie.

Podczas zakupu zwróć uwagę jak twoja akumulatorowa szlifierka kątowa ma być przechowywana i jakie opakowanie jej zagwarantowano. Walizka systemowa jest zazwyczaj świetnym rozwiązaniem, zapewniającym dłuższą żywotność elektronarzędzia, np. z miejscem na trzymanie dedykowanych akumulatorów czy ładowarki.

Produkty o dużej mocy dostępne w ofercie sklepu FIXERO znajdują zastosowanie w miejscu pracy oraz warsztacie majsterkowicza. Niezależnie od tego czy szlifierka akumulatorowa której szukasz ma szczotkowy czy bezszczotkowy silnik, jaka średnica tarczy ją cechuje lub jakie napięcie zasilania posiada - znajdziesz tutaj sprzęt na miarę swoich potrzeb.