Kable rozruchowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
14 2
na stronę
87 2

Przewody rozruchowe przydają się wówczas, kiedy akumulator naszego samochodu nagle ulegnie rozładowaniu i musimy ponownie szybko go uruchomić. Często wystarczy chwila nieuwagi, żeby rozładować akumulator. W takiej sytuacji warto mieć już kable rozruchowe na wyposażeniu. Czekanie, aż sprawny akumulator odmówi posłuszeństwa, to niemal proszenie się o kłopoty. Dlaczego zakup kabli rozruchowych odpowiednich do masy pojazdu i jego parametrów jest tak istotny?

Wybór przewodów rozruchowych

Rodzajów przewodów rozruchowych jest dużo. Aby wybrać najlepsze kable rozruchowe, należy wiedzieć czym się one różnią i jak duże znaczenie odgrywa długość, jakość wykonania, przepływ prądu czy mocowania silnika. W przypadku złego dopasowania, nie będzie możliwe uruchomienie akumulatorów. W wyniku błędu kable rozruchowe mogą się także stopić.

Z pomocą przewodów rozruchowych i zewnętrznego źródła prądu, takiego jak drugi samochód, możliwe jest ponowne uruchomienie pojazdu.

Maksymalne natężenie przewodzonego prądu

Jedną z najważniejszych cech przewodów jest ich amperaż. Często funkcjonują one w natężeniu prądu rozruchowego od 100 do 200 amperów. Należy jednak zwrócić uwagę na to czy rozładowany akumulator nie wymaga podłączenia przeznaczonego do dużej objętości skokowej. Tak jest np. w przypadku: silników diesla, aut dostawczych czy niektórych ciężarówek.

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na akumulatorze samochodu. To właśnie w tym miejscu zostało napisane, jakie jest natężenie przewodzonego prądu i jakie kable rozruchowe kupić.

Grubsze przewody rozruchowe

Przekrój kabla i przewodzenie prądu są ze sobą powiązane. To logiczne, że przewody rozruchowe o większej średnicy będą zapewniać lepszy przepływ energii. Zawsze jednak należy zwracać uwagę na to, jaka jest faktyczna grubość rdzenia, a nie pełen przekrój przewodu rozruchowego wraz z izolacją. Zazwyczaj parametry wahają się między 16 mm średnicy - w przypadku samochodów benzynowych, a nawet 35 mm dla pojazdów z silnikiem diesla.

Długość kabli rozruchowych

W przypadku tego typu przewodów - im dłuższy kabel, tym większy spadek napięcia. Korzystając z kabli rozruchowych w zupełności wystarczą te od 2,5 do 3 metrów. Ważne jest, aby drugi koniec kabla swobodnie dosięgał do pojazdu z układem zasilania.

Wysokiej jakości kable rozruchowe oferowane są na stronie sklepu Fixero.

Popularne kategorie

Akcesoria do samochodu - Kompresory - Linki holownicze - Próbniki - Kable rozruchowe - Klucze do kół - Kanistry - Bezpieczniki samochodowe