Ogrzewanie w domu i warsztacie

   

Dogrzewanie

Kiedy zbliża się jesień i temperatury gwałtownie spadają, warto pomyśleć o kompleksowym dogrzewaniu pomieszczeń. Będzie to szczególnie istotne na przykład w domkach letniskowych pozbawionych tradycyjnego systemu ogrzewania czy w sytuacjach awaryjnych. Marka NEO przygotowała szereg rozwiązań, dzięki którym wygodnie i efektywnie podniesiesz temperaturę w swoich wnętrzach. Nie musisz decydować się na przestarzałe farelki, ale wybrać jedno z innowacyjnych urządzeń, np. coraz bardziej zdobywający popularność kwarcowy promiennik podczerwieni 400 W/800 W 90-112 NEO. Jest on zaawansowanym technologicznie systemem grzewczym, który bazuje na promieniowaniu podczerwonym do skutecznego ogrzewania oraz dogrzewania domów i mieszkań.

Promienniki na podczerwień funkcjonują dzięki bezpośredniej emisji ciepła na obiekty (ludzi i zwierzęta, a nie powietrze) w pomieszczeniach. Takie rozwiązanie skutkuje efektywnym i szybkim rozprowadzaniem ciepła. Zaletą promienników podczerwieni jest także brak wysuszania powietrza i znacząca energooszczędność.

Te urządzenia łatwo zamontować. Są również bezproblemowe w transportowaniu i przechowywaniu. Poleca się je stosować w domach, mieszkaniach i miejscach użyteczności publicznej. Cechują się nowoczesnym podejściem, które umożliwia kontrolowanie temperatury oraz zapewnianie komfortu niezależnie od pory roku.


Promienniki

Czym są promienniki, często użytkowanie w restauracjach, ogrodach, warsztatach, domach, a nawet w pomieszczaniach w trakcie prac remontowych?

To urządzenia charakteryzujące się niezwykle wysoką sprawnością w przetwarzaniu i wykorzystaniu energii elektrycznej. Pozwalają oszczędzić na rachunkach, jednocześnie będąc przyjaznymi dla środowiska (nie emitują CO2 do atmosfery). Po włączeniu promiennika, generuje on ciepło natychmiast, nie musząc się wcześniej rozgrzewać. W przypadku promienników marki NEO, zanotowano aż 65% mniejszego zużycia energii w zestawieniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania. Promienniki wyróżniają się łatwością w instalacji i obsłudze, a ich nowoczesny design (tak jak w przypadku np. promiennika sufitowego 1500 W, aluminiowy, bez pilota, włącznik, IP44, 90-037 NEO) dobrze sprawdzi się w industrialnych wnętrzach.

Co więcej, promienniki eliminują straty cieplne, które związane są z ogrzewaniem powietrza ze względu na energię - emitowana przez nie, przekształca się w ciepło natychmiast po zetknięciu z ciałem stałym. Funkcjonują niemal bezgłośnie. Promienniki są propozycją korzystnie wpływającą na zdrowie i samopoczucie osób, które znajdują się w ich pobliżu.


Grzejniki

Innowacyjna metoda, która wykorzystuje energię podczerwieni została zastosowana również w nowoczesnych panelach grzewczych marki NEO. Ich ważnym atutem jest niski koszt eksploatacji – urządzenie oszczędza do nawet 65% energii w zestawieniu z tradycyjnymi sposobami ogrzewania pomieszczeń. Charakteryzuje się dużo większą wydajnością w przetwarzaniu energii na przyjemne ciepło.

Panele grzewcze NEO nie tylko działają szybko, dzięki czemu niemal natychmiast można odczuć odpowiednią temperaturę, ale dodatkowo wyposażone zostały w praktyczny, tygodniowy programator, który pozwala na precyzyjne zaplanowanie ich działania, dostosowanie opcji i określenie czasu pracy. Ta funkcja umożliwia ogrzewanie wnętrz zgodnie z dokładnymi preferencjami użytkownika.

Decydując się na panel grzewczy na podczerwień 450 W 90-102 NEO, otrzymuje się komfort, optymalną temperaturę, ale i estetyczny, nowoczesny wygląd urządzenia grzewczego.

Więcej informacji na temat paneli grzewczych można znaleźć w specjalistycznym artykule: ,,Alternatywne źródła ogrzewania".


Nagrzewnice

Jeżeli poszukujecie urządzeń, które zarówno dogrzeją jak i ogrzeją pomieszczenie w miejscach na przykład pozbawionych centralnego ogrzewania, nagrzewnica marki NEO może okazać się strzałem w dziesiątkę. W asortymencie znajduje się wiele modeli, dzięki czemu istnieje sposobność łatwego dopasowania ich do aktualnych potrzeb czy też metrażu.

Decydując się na nagrzewnice, warto pamiętać, że oferowane są one w trzech rodzajach:

  • nagrzewnice elektryczne,
  • nagrzewnice olejowe,
  • nagrzewnice gazowe.

W zależności od konstrukcji, zasilane są różnymi paliwami. Przed zakupem dobrze jest więc rozważyć, jaki model nagrzewnicy najlepiej spełni nasze oczekiwania. Szeroka oferta marek NEO oraz GRAPHITE pozwala znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie.

Nagrzewnice można stosować w wielu sytuacjach. Sprawdzą się jako wszechstronne urządzenia użytkowane w trakcie remontów, w halach produkcyjnych, w garażu, domkach letniskowych, ale i nawet w altanach. Nagrzewnice marki NEO świetnie radzą sobie z usuwaniem wilgoci oraz osuszaniem ścian. Jeżeli poszukujesz urządzenia do zadań specjalnych, rozważ na przykład nagrzewnicę elektryczną 3 kW przemysłowa 90-066 NEO, która została specjalnie skonstruowana z myślą o intensywnym działaniu i przestronnych pomieszczeniach.


Nagrzewnice elektryczne


Nagrzewnice gazowe i olejowe