Ogrzewanie w domu i warsztacie

Każdy kolejny rok stawia przed nami nowe wyzwania grzewcze - rosną nie tylko oczekiwania, ale także ceny. Zmieniają się również regulacje. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w biurze, mieszkaniu lub domu to na szczęście problem, który łatwo można rozwiązać. Co więcej, wiele nowoczesnych urządzeń to sprzęty przyjazne środowisku, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Na Fixero.com znajdziesz wiele rozwiązań do zapewnienia przyjemnego ciepła zarówno w domu jak i w swoim warsztacie. 

Promienniki

Promienniki to urządzenia na podczerwień, które przetwarzają energię elektryczną w ciepło. Dzięki emitowanym promieniom odczuwane jest przyjemne i zdrowe ciepło, podobnie jak podczas przebywania na słońcu. Promiennik uzyskuje swoją pełną moc grzewczą od razu po włączeniu. Jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe i może być stosowany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnica elektryczna to przenośne źródło ciepła, które przeznaczone jest do ogrzewania pomieszczeń takich jak warsztaty, garaże, gospodarstwa domowe, sklepy. Ceramiczny element grzewczy oraz silny nawiew zapewniają szybkie ogrzewanie na dużej odległości przy jednocześnie niskim poziomie hałasu. Urządzenia te posiadają wysoką wydajność przy niewielkim gabarycie.

Nagrzewnice gazowe i olejowe

Gabarytowe nagrzewnice olejowe i gazowe to przenośne źródła ciepła służące do ogrzania większych pomieszczeń. Nagrzewnice olejowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń takich jak warsztaty, garaże czy sklepy. Zasilane mogą być naftą lub olejem napędowym. Natomiast nagrzewnice gazowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń takich jak hale, magazyny, place budowy. Są zasilane gazem propan-butan.

Grzejniki elektryczne

 Grzejnik konwektorowy elektryczny wyróżnia się nowoczesnym i eleganckim designem. Jest wykonany z hartowanego szkła o wysokiej wytrzymałości. Aluminiowy system grzewczy nowej generacji pracuje bez hałasu, bez zapachu, gazu lub dymu. Ciepło odczuwane jest natychmiast po włączeniu konwektora. Dotykowy ekran LED jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Grzejnik można postawić na podłodze lub zamontować na ścianie. 

Panele grzewcze i akcesoria

 Imponującym odkryciem, którego popularność rośnie z roku na rok są panele grzejne. Wykorzystują one innowacyjną metodę energii podczerwieni. Wyposażone są często w ekran dotykowy, ale posiadają także możliwość sterowania pilotem lub oferują obsługę za pośrednictwem aplikacji na telefon. Regulacja na odległość to wygodna opcja, pozwalająca na uruchomienie lub zmodyfikowanie temperatury nawet wtedy, kiedy nie znajdujemy się w pobliżu urządzenia.

Czym różnią się panele na podczerwień od grzejników starego typu?

Panele na podczerwień wyróżniają się:

  • ogrzewaniem obiektów, nie powietrza,
  • natychmiastowym uczuciem ciepła,
  • pozytywnym wpływem na zdrowie,
  • łatwością obsługi,
  • wysoką wydajnością w pomieszczeniach o różnych metrażach (także w tych bardzo małych),
  • bezpieczeństwem użytkowania,
  • prostym montażem,
  • niewielkim rozmiarem oraz niską wagą,
  • wysoką skutecznością nawet na otwartych przestrzeniach, np. na balkonie czy w kawiarnianym ogródku.

Więcej o panelach na podczerwień znajdziesz na blogu Fixero:  Alternatywne źródła ogrzewania - panele na podczerwień