Kompresory powietrza - bezolejowe i olejowe

Należy zaliczyć kompresory do urządzeń, w które powinien być wyposażony każdy warsztat. Sprzęt, który generuje sprężone powietrze, zasysając je uprzednio z otoczenia i wypuszczając pod dużym ciśnieniem, może być wykorzystany w wielu różnych pracach. Kompresory powietrza można podzielić na dwa najważniejsze typy:

  • kompresory olejowe,
  • kompresory bezolejowe.

Jak sama nazwa wskazuje, kompresor olejowy wyposażony jest w tłok, który wymaga wspomagania olejem. Kompresor bezolejowy nie wymaga oleju, ani jego regularnej wymiany.

Kompresor bezolejowy użytkowany jest w zadaniach, gdzie nie zezwala się na nawet najmniejszą ilość oleju w sprężonym powietrzu (np. w urządzeniach dentystycznych).

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
43 8
na stronę
64 8

Kompresory tłokowe

Kompresory tłokowe charakteryzują się często profesjonalnym przeznaczeniem. Najczęściej wykorzystywane są w warsztatach mechaniki pojazdowej, serwisach naprawczych, ale również w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Kompresory tłokowe wyposażone w napęd pasowy służą m.in. do:

  • czyszczenia,
  • pompowania,
  • przedmuchiwania.

Często używa się ich również jako formy zasilania narzędzi pneumatycznych, za sprawą siły sprężonego powietrza. Kompresor tłokowy polecany jest do wielu zastosowań, a oferowane w tej kategorii produkty charakteryzują się odpowiednią wytrzymałością.

Sprężone powietrze i jego zastosowania

Sprężarka powietrza pozwala właściwie nakierować silny strumień powietrza tam, gdzie jest on potrzebny. Kompresory w zależności od wielkości różnią się wydajnością. Im mniejsza sprężarka, tym łatwiejsza w przechowywaniu – można użytkować ją w dowolnym miejscu i traktować jako stałe wyposażenie domowego warsztatu.

Kompresory w rolnictwie przydają się do czyszczenia maszyn rolniczych. Sprężarki niezbędne są również do usuwania suchej trawy czy pozostałości zboża. Niektóre modele kompresorów stosuje się również w zakładach stolarskich, np. do malowania aerografem lub piaskowania.

Urządzenia do pompowania kół

Sprężarka powietrza może być wykorzystywana w wielu różnych pracach. Natomiast nie można zapominać o jednym z podstawowych zadań. Mianowicie kompresor powietrza może zapewnić odpowiedni poziom napompowania opon. W przypadku warsztatów samochodowych, wulkanizacji czy serwisów maszyn, sprężarki stanowią podstawowe wyposażenie. W zależności od ich pojemności i tego, jaką mają wydajność, znajdują zastosowanie w samochodzie osobowym czy potężnej maszynie rolniczej.

Należy zwracać uwagę, do czego ma być wykorzystywana sprężarka również przez wzgląd na wielkość urządzeń. W rolnictwie czy przy dużych maszynach istotną kwestią będzie wielkość kompresora i jego wydajność, tak by skutecznie poradził sobie z dostarczeniem odpowiedniej ilości powietrza. 

Jakie jest ciśnienie maksymalne w kompresorach?

Kompresory tłokowe przemysłowe generują wysokie ciśnienie maksymalne, nawet na poziomie 14 barów. Ich wydajność szacuje się w skali od 270 do 927 l|min. Moc silnika wynosi z kolei od 3 do 15 KM, a zbiorniki występują w pojemności od 100 do 500 litrów. Kompresory w niższej klasie dla użytkownika, który korzysta z produktów w domowym zaciszu, są lekkie i łatwe w obsłudze. Ich ciśnienie maksymalne nie jest bardzo wysokie, ale możliwość zasilania prostych narzędzi pneumatycznych, dopompowywania opon w rowerach czy czyszczenia rozmaitych elementów, będzie z pewnością wystarczająca.

Dlaczego sklep Fixero to doskonałe miejsce do zakupu kompresora?

Sklep z narzędziami Fixero to miejsce, gdzie możesz liczyć na świetne elektronarzędzia. Jesteśmy w branży od lat i dostarczamy produkty doskonałej jakości, odpowiadając skutecznie na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o dostępne w naszej ofercie kompresory powietrza. Zadbaliśmy o wprowadzenie do sprzedaży wyłącznie sprawdzonych urządzeń. W naszej ofercie kompresorów warsztatowych każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich potrzeb. Każde urządzenie pochodzi od sprawdzonych producentów, którzy są w stanie zagwarantować najwyższą jakość w rozsądnej cenie. 

Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do sprężarek, sklep Fixero proponuje liczne elektronarzędzia, w tym między innymi klucze udarowe czy akcesoria pneumatyczne, do których potrzebna będzie właściwa sprężarka. 

W naszym sklepie znajdziesz kompresory bezolejowe, olejowe, a także profesjonalne sprężarki o różnych pojemnościach i wydajnościach. Proponujemy rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, szukających łatwych w obsłudze i przechowywaniu kompresorów, jak i dla dużych przedsiębiorstw z różnych branż. Bez względu na to, czego szukasz, w Fixero z pewnością znajdziesz odpowiedni kompresor powietrza dla siebie.

Postaw na sprawdzone rozwiązania i wysoką jakość urządzeń

Sprężarki i ich liczne modele umożliwiają wygodne funkcjonowanie w przestrzeni warsztatowej. W sklepie Fixero możesz złożyć zamówienie na kompresory, które mają dużą wydajność oraz doskonałe parametry. Bez względu na to, czy sprężarki będą miały tłok olejowy, czy kompresory wyposażone zostaną w profesjonalne tłoki bezolejowe, z pewnością znajdziesz tutaj idealne narzędzie dla siebie lub swojej działalności. Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie wybrać, nasi pracownicy są do dyspozycji i z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kompresorów oraz podpowiedzą, który sprzęt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.