Twój ekologiczny ogród

Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej osób postanawia zagospodarować w swoich ogrodach, na tarasach lub balkonach miejsce, gdzie mogłoby uprawiać własne warzywa, owoce czy zioła. Tego rodzaju zajęcie jest źródłem satysfakcji, idącej w parze ze świadomością pochodzenia plonów. Otrzymując rośliny z odpowiedzialnego i sprawdzonego źródła, troszczymy się nie tylko o ekologię, ale również o własne zdrowie. Rezygnując z opryskiwania chemicznego, jak i wybierając podlewanie upraw deszczówką, przy okazji zachowujemy neutralność biologiczną bliskiego otoczenia.

W asortymencie marek VERTO, GRAPHITE i NEO TOOLS znajdziesz produkty, które pozwolą zrobić pierwszy krok w stronę własnego, ekologicznego ogrodu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na przydomową szklarnię, w jaki sposób oszczędzać na prądzie i wodzie oraz jak za pomocą baterii solarnych oświetlić swojego najbliższe otoczenie.


Szklarnie ogrodowo-balkonowe

Kompaktowe szklarnie wykonane z przeznaczeniem do nawet niewielkiego ogrodu, na balkon lub taras to rosnący trend wśród świadomych miłośników ogrodnictwa. W ofercie marki NEO TOOLS znajdują się solidne konstrukcje, których estetyczne wykonanie jest samą w sobie ozdobą otoczenia. Za sprawą ich foliowych pokrowców oraz wielopoziomowej budowy przyspieszą wzrost roślin i pozwolą na trzymanie nawet wielu sadzonek w jednym miejscu.

Szklarnie te wyposażone są często w zamek błyskawiczny oraz możliwość podwinięcia przedniej ściany w celu podlania lub sprawdzenia rośliny. Ze względu na wyższą temperaturę utrzymywaną wewnątrz konstrukcji, sprawdzą się także wiosną i jesienią. Dostępne w wielu modelach - doskonałe nawet na ograniczonej przestrzeni.


Torby ogrodowe

Torby wielokrotnego użytku do stosowania w ogrodzie, wykonane z solidnych materiałów i przeznaczone na wiele sezonów korzystania. Posiadają solidną konstrukcję, dobrze więc sprawdzą się podczas porządkowania terenów zielonych. Mogą posłużyć jako pojemnik na zgrabione liście czy uschnięte gałązki. Będą również nieocenione podczas pielenia grządek, gdzie wygodnie można w nich przechowywać przekwitłe rośliny lub chwasty.

Torby ogrodowe charakteryzują się także dużą łatwością w składaniu. Podczas nieużywania nie zajmują wiele miejsca i śmiało można je przechowywać w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. To ekologiczna propozycja, która pozwala zastąpić plastikowe worki na śmieci, dużo bardziej praktycznymi i trwałymi torbami.


Pojemniki na deszczówkę

Specjalistyczne pojemniki, które umożliwiają zbieranie deszczówki do późniejszego podlewania kwiatów oraz upraw. Gromadzenie opadów pozwala nie tylko oszczędzać wodę, a tym samym wpływać na kwestie ekonomiczne utrzymania estetycznego ogrodu, ale również przyczynia się do lepszej kondycji roślin. Woda deszczowa pozbawiona jest substancji chemicznych obecnych w wodociągach, takich jak chlor czy fluor. Posiada lepsze właściwości do nawadniania ziemi, a dzięki temu gwarantuje także bardziej obfite zbiory.

Oferowane przez markę NEO TOOLS pojemniki na deszczówkę charakteryzują się wysoką solidnością oraz różnymi pojemnościami. Za sprawą pokryw filtrują wodę z opadających liści czy owadów. Wyposażone są również w praktyczne krany, które ułatwiają pobór wody. Obecność pojemnika na deszczówkę w ogrodzie to dobry krok w stronę bardziej świadomych upraw.


Lampy solarne

Jak wykorzystać światło słoneczne, aby oszczędzić na prądzie i jednocześnie cieszyć się pięknym ogrodem także nocą? Najlepiej sięgnąć po lampy solarne marki NEO, które dostępne są w wielu rodzajach, pozwalających wybrać model do aktualnych potrzeb. W asortymencie firmy znajdują się m.in. lampy trawnikowe, najazdowe, ścienne czy umieszczone na słupku. Dobierając różne rodzaje lamp, stworzysz w swoim ogrodzie praktyczny i ekologiczny system oświetleniowy podkreślający walory zieleni, jak i wpływający na bezpieczeństwo użytkowników. To także możliwość wykreowania w bliskim otoczeniu odpowiedniego nastroju do odpoczynku.

Lampy solarne nie korzystają z podłączenia sieciowego, a ich instalacja jest niezwykle prosta. Zasilane energią słoneczną, oferowane są w solidnych obudowach odpornych na warunki atmosferyczne. Wybierz dla siebie takie lampy, których funkcje dobrze sprawdzą się w twoim przypadku, np. automatyczne wykrywanie ruchu czy możliwość programowania oświetlenia co do godziny.


Pompy

Praktyczne urządzenia ogrodowe, które cechują się szerokimi zastosowaniami. Jednym z rodzajów pomp są pompy zatapialne, sprawdzające się do przepompowania wody np. z dostępnego w ogrodzie zbiornika do wykorzystania zebranej w nim deszczówki. Wodę można pobierać także dzięki pompie powierzchniowej, wykorzystującej sąsiedztwo rzeki lub jeziora. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest jednak pompa ręczna, uruchamiana za pomocą siły mięśni.

Decydując się na urządzenie marek GRAPHITE i VERTO, z pewnością wykorzystasz je bez względu na powierzchnię dostępnego ogrodu. Pompy umożliwią regularne nawadnianie roślin, bez potrzeby pobierania wody z sieci wodociągowych.


Jeszcze więcej porad i narzędzi ogrodowych: