Posiadanie przydomowego ogrodu, który umożliwia całoroczny relaks – to powód do radości. Kojący oraz cieszący oczy pejzaż kolorowych kwiatów, zielonych krzewów czy dających nieco cienia w lecie drzew sprawia, że bliskość takiego miejsca wycisza i wpływa na dobry stan psychiczny.

Aby jednak korzystać z zadbanego ogrodu, należy wcześniej odpowiednio go przygotować. W celu rozpoczęcia niezbędnych porządków, dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw solidnych i sprawdzonych narzędzi (a także akcesoriów), które sprawią, że praca na powietrzu będzie czystą przyjemnością.

Zarówno marka VERTO, NEO TOOLS jak i GRAPHITE oferuje w swoim asortymencie produkty charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Przedmioty dopasowane do potrzeb użytkownika o różnym doświadczeniu - profesjonalisty jak i fana ogrodnictwa. Aby łatwiej było zaplanować sezonowe porządki, produkty podzieliliśmy na sześć kategorii tematycznych.

Narzędzia ogrodowe

Regularne podcinanie jak i usuwanie słabych czy zniszczonych fragmentów roślin sprawia, że ogród prezentuje się estetycznie, a krzewy i trawa mogą prawidłowo rosnąć. VERTO, NEO Tools oraz GRAPHITE posiadają w swojej ofercie bogaty wybór narzędzi ręcznych. Wśród nich można znaleźć m.in.: sekatory (uniwersalne, z grzechotką, teleskopowe, kowadełkowe), siekiery, piły oraz nożyce.

Są to narzędzia ręczne, które cechuje wyjątkowa solidność. Prosto się je obsługuje, są intuicyjne oraz posiadają nowoczesny design, dzięki czemu dobrze prezentują się w warsztacie lub garażu. Narzędzia te polecane są przede wszystkim do przydomowych, niewielkich ogrodów, gdzie ważna jest precyzja, jak i na działkę, gdzie do uporządkowania nie ma wielu hektarów zieleni. Za sprawą narzędzi ręcznych poczujesz bliskość natury. Będziesz mógł się nimi cieszyć przez wiele następnych sezonów.

Sekatory


Szpadle i łopaty


Piły ogrodowe


Siekiery i maczety


Grabie i motyki


Drobne narzędzia ogrodowe


Nożyce ogrodowe


Obrzeża do trawników


Elektronarzędzia ogrodowe

Dużo wygodniej, kiedy ma się duży ogród, jest jednak sięgnąć po elektronarzędzia. Przydają się one w sytuacjach, gdy sprawnie chcemy uporać się z wieloma krzewami czy drzewami, albo mamy do uporządkowania trawnik o większej powierzchni. Urządzenia ogrodowe marki NEO Tools i GRAPHITE polecane są do każdego rodzaju wyzwania! W ofercie znajdują się m.in. skuteczne pilarki łańcuchowe, wytrzymałe kosiarki akumulatorowe, elektryczne czy spalinowe, kosy lub podkaszarki, myjki ciśnieniowe, dmuchawy do liści, a nawet pompy zanurzeniowe.

Elektronarzędzia pozwolą sprawnie i bez dużego wysiłku na przeprowadzenie niezbędnych prac w ogrodzie. Szybko przywrócisz mu dawny blask, usuniesz stare liście, oczyścisz przestrzeń z zasuszonych roślin czy uciążliwych chwastów.

System GRAPHITE Energy+


Kosiarki


Pilarki łańcuchowe


Myjki ciśnieniowe


Kosy i podkaszarki


Nożyce do żywopłotów


Pompy do wody


Dmuchawy do liści


Systemy wodne

Przy okazji podcinania, przesadzania lub wyrywania – nie należy zapominać o właściwym nawadnianiu ogrodu. Szczególnie latem, kiedy rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości wody z otoczenia, ważne jest, aby dostarczać im deszczówki lub wspierać systemami nawadniającymi.

Jeżeli to zadanie wydaje się trudne, wystarczy, że zapoznasz się z ofertą marki VERTO. Znajduje się w niej wiele akcesoriów i urządzeń, które w prosty sposób zapewniają odpowiednie rozprowadzanie wody po ogrodzie. Dzięki nim nawadnianie jest szybkie, proste oraz przyjemne. Zdecyduj się na sprawdzone: opryskiwacze ciśnieniowe, zraszacze pistoletowe, proste lub oscylacyjne, węże, wózki, wyłączniki czasowe, wieszaki ścienne oraz złączki i przyłącza.

Zraszacze


Złączki i przyłącza


Węże ogrodowe


Opryskiwacze


Wózki i stojaki ogrodowe


Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie nie tylko spotęguje walory estetyczne ogrodu, ale także wpłynie na bezpieczeństwo po zmroku, kiedy niezbędne okaże się podświetlenie ścieżek, drogi podjazdowej czy wejścia przed domem. Do dyspozycji w ofercie marki NEO są m.in. ekologiczne lampy solarne, które można zamontować w podłożu lub na elewacji. W przypadku, gdy chcemy oszczędzać energię, przydadzą się reflektory z czujnikami ruchu. Można je wówczas wykorzystać w miejscach, przez które tylko się przechodzi, np. przy bramie do garażu.

W sklepie FIXERO można znaleźć wiele modeli nowoczesnego oświetlenia ogrodowego, które cechuje odporność na warunki atmosferyczne. To urządzenia oferujące nowoczesne funkcje ułatwiające ich użytkowanie.

Poradnik Fixero: Oświetlenie ogrodu - jak zaaranżować i jakie lampy wybrać?


Akcesoria ogrodowe

Wyposażając się w narzędzia ręczne lub elektronarzędzia, nie należy pomijać także mniejszych akcesoriów, których obecność może być nieoceniona w pewnych sytuacjach. Ochronę dłoni oraz paznokci przed zabrudzeniami ziemią można zapewnić sobie, decydując się na praktyczne rękawice. Z kolei zabezpieczenie przed błotem i podmokłym gruntem oferują odpowiednie obuwie. Kask chroniący i okulary będą niezbędne w trakcie koszenia trawy, podcinania krzewów czy przycinania gałęzi.

Akcesoria ogrodowe nie zajmują dużo miejsca w warsztacie, ale ich obecność wpływa na przyjemną i bezpieczną pracę. Chcąc odpowiedzialnie podejść do kwestii porządków w ogrodzie – wybierz dla siebie produkty, dzięki którym chronisz siebie przed skaleczeniami czy drobnymi wypadkami.


Architektura ogrodowa

Ostatnio coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się szklarnie balkonowe, czyli mini-przestrzenie do domowej uprawy ziół, owoców i warzyw. Nie uzależniaj swoich zbiorów od pogody i już teraz wyposaż się w ostatni ogrodowy hit! Mini-szklarnie oferują możliwość uprawiania ulubionych roślin, pozwalając zachować pełną kontrolę nad sadzonkami.

Te niewielkie rozmiarami konstrukcje pozwalają dobrze zagospodarować każdy fragment wolnej przestrzeni. Dzięki kilku dostępnym poziomom, możesz zróżnicować swoje uprawy pod kątem rodzaju. To doskonałe rozwiązanie szczególnie do małych ogrodów, na tarasy i balkony.

Poradnik Fixero: Sadzenie pomidorów w szklarniach i tunelach: praktyczne wskazówki


Ćwiczenia w ogrodzie

W zdrowym ciele, zdrowy duch! To znane przysłowie zachęca do aktywności fizycznej więc i my przyłączamy się do tego apelu. Zainspirowani przebywaniem na świeżym powietrzu oraz ogrodowymi porządkami, zachęcamy do sięgania po narzędzia z jeszcze jednego powodu. Każde z nich przyczynia się do uruchomienia konkretnych partii mięśni. Wielokrotne powtarzanie tego samego ruchu, nawet jeżeli jest on lekki i nie wymaga dużej siły, przyczynia się do zdrowej aktywności!

Korzystając z wizualnej podpowiedzi, która przygotowaliśmy poniżej, sięgnijcie po motyczkę, łopatę lub nożyce, aby wyrzeźbić ciało na zbliżające się wakacje!