Pilarki łańcuchowe - elektryczne i spalinowe

Pilarka spalinowa przyda się wtedy, kiedy czekają Cię prace typu cięcie drewna na opał, przycinanie i ścinanie drzew, krzewów i pojedynczych gałęzi, usuwanie powalonych konarów. Znajdzie zastosowanie nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale też w sadzie czy lesie. A może lubisz rzeźbić w drewnie? Porządna piła łańcuchowa pozwoli Ci realizować Twoje artystyczne pasje. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór pilarek, które ułatwią wszelkie prace ogrodowe i nie tylko. Jakie urządzenie wybrać, aby zapewnić sobie wydajną i bezpieczną pracę? Lepsza będzie pilarka łańcuchowa elektryczna czy spalinowa? Aby dopasować sprzęt do swoich potrzeb, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący
38 8
na stronę
91 8

Pilarka łańcuchowa elektryczna do lżejszych prac

Elektryczne piły łańcuchowe są stosunkowo tanie, dość lekkie i bardzo wygodne w użyciu. Zapewniają komfort pracy przy lżejszych zajęciach, nadają się więc np. do cięcia drewna opałowego do kominka, wycinania niedużych krzewów i przycinania gałęzi. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie możesz podłączyć je do stałego źródła zasilania. Nie ogranicza Cię czas pracy, a jedynie dostęp do sieci elektrycznej. Ponadto, musisz uważać, aby nie przeciąć kabla – długość przewodu elektrycznego wpływa na zasięg pracy. Elektryczne pilarki łańcuchowe są stosunkowo ciche. To urządzenia bardzo łatwe w obsłudze i eksploatacji. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne to:

  • sprawdzanie naciągu łańcucha,
  • dbanie o to, aby łańcuch do piły był zawsze dobrze naostrzony,
  • pilnowanie poziomu oleju do smarowania łańcucha,
  • dokładne czyszczenie urządzenia po każdym użyciu.

Prowadnica do pilarki łańcuchowej elektrycznej może mieć długość ok 30-45 cm. Pozwala to na efektywne wykonanie wszystkich drobniejszych przycinek.

Jak działa spalinowa piła łańcuchowa?

Pilarka spalinowa ma silnik zasilany paliwem (mieszanka oleju i benzyny). Motor wprawia w ruch prowadnicę, a ta porusza łańcuchem tnącym. Aby uruchomić piłę spalinową, trzeba energicznie pociągnąć za linkę rozrusznika. W trakcie intensywnej pracy co jakiś czas należy naciągnąć łańcuch. Kluczowe jest jego regularne ostrzenie. Piły to urządzenia o wysokiej mocy, zapewniają szybkie i skuteczne cięcie nawet bardzo grubych kawałków drewna. Możesz je zabrać w dowolne miejsce bez dostępu do źródła prądu. Nasz sklep z narzędziami oferuje duży wybór urządzeń od sprawdzonych producentów, a także łańcuchy i prowadnice do piły łańcuchowej.  

Pilarka łańcuchowa spalinowa – niezastąpiona w ogrodzie

W kategorii elektronarzędzia ogrodowe znajdziesz m.in. urządzenia napędzane silnikiem spalinowym, które wykorzystasz przy różnych pracach w ogrodzie. Jaką pilarkę wybrać? Podpowiadamy, co warto poddać analizie.

  • Długość prowadnicy do piły łańcuchowej – im dłuższa, tym grubsze obiekty można ciąć. Do prac w ogródku przeważnie wystarcza prowadnica o długości 30-35 cm. Do cięższych prac (w sadzie lub lesie) przyda się model z prowadnicą powyżej 40 cm długości.
  • Moc silnika – podana w koniach mechanicznych (KM) lub kilowatach (kW). Chcesz pociąć drewno do kominka? Wystarczy piła o mocy nieprzekraczającej 2,5 KM (1,8 kW). Im większa moc, tym szybsze cięcie, więc jeśli planujesz wycinkę w sadzie, sięgnij po sprzęt o mocy powyżej 9 KM.
  • Ciężar – piły spalinowe są dość ciężkie (nawet 10 kg), więc weź to pod uwagę planując wielogodzinną pracę. Do lekkich prac w przydomowym ogródku warto wybrać lżejsze modele (3-4 kg).
  • Poziom hałasu – pilarki spalinowe są głośne (hałas 120 dB), nie zapomnij o słuchawkach ochronnych.
  • Systemy zabezpieczające – wygodny, ergonomiczny uchwyt, osłona łańcucha, hamulec awaryjny – wybierz urządzenie, które zapewni bezpieczeństwo pracy.

Jeśli używasz piły okazjonalnie, kup urządzenie z funkcją wspomagającą rozruch. Taki system przyda się także w przypadku kosy, czyli podkaszarki.

Wszechstronna pilarka łańcuchowa 

Przycinanie, wycinanie, przygotowanie drewna na opał – pilarki łańcuchowe spalinowe i elektryczne to urządzenia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego ogrodnika. W naszym asortymencie mamy różne inne narzędzia ogrodowe, które ułatwią pielęgnację zieleni wokół Twojej posesji. Zapraszamy!