Dmuchawy do liści

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
63 4
na stronę
58 4

Drzewa oraz krzewy są ozdobą w każdym ogrodzie oraz na przydomowych podwórkach. Ich obecność działa kojąco na domowników, pozwala się zrelaksować, a nawet wpływa korzystnie na zmysł wzroku. Rośliny liściaste pięknie się prezentują wiosną, latem oraz jesienią. Kiedy jednak zmienią kolor i spadną na ziemię, stają się uciążliwym problemem, z którym należy szybko sobie poradzić.

W takich sytuacjach niezwykle przydatne okazują się dmuchawy do liści, które praktycznie bez angażowania siły, pomagają przywrócić ogród do doskonałego stanu. Narzędzia do porządkowania wpływają na komfort pracy, pomagają pozbyć się ściętej trawy, usunąć niewielkie gałązki oraz szyszki. To szybki sposób na wyeliminowanie zanieczyszczeń i powrót do ogrodu jak z katalogu.

Odkurzacz ogrodowy do liści

To prosty w obsłudze sprzęt, z pomocą którego oczyścisz trawnik. Lekkie urządzenie sprawdza się zarówno w profesjonalnych jak i w przydomowych zastosowaniach. W wybranych modelach urządzeń tego typu zamontowany został silnik bezszczotkowy, który bezpośrednio przekłada się na bardziej efektywną pracę.

W trakcie wybierania dmuchawy do liści warto również skupić się m.in. na tym:

  • jaka jest pojemność worka,
  • czy dmuchawa posiada system antywibracyjny,
  • nie bez znaczenia jest również miękki uchwyt oraz ergonomiczny uchwyt,
  • czy zapewnia wydajną pracę oraz większą moc,
  • czy posiada rozrusznik ręczny easy start, dla szybszego uruchomienia dmuchawy,
  • czy ma dodatkowe funkcje, m.in. pozwalające na rozdrabnianie liści, co wpływa na mniejszą ilość odpadków,
  • czy worek jest łatwo odczepialny,
  • jaka jest jej prędkość wydmuchu.

Jaka prędkość wydmuchu?

Szczególnie ten ostatni parametr może wpływać na komfort korzystania oraz tego jak finalnie będzie sprawował się nowy odkurzacz. Istotnym jest, żeby maksymalna prędkość powietrza była na takim poziomie, który przekłada się na efektywne działanie dmuchawy do liści.

Na komfort obsługi wpływa również regulacja prędkości - w zależności od rodzaju materiałów, które należy usunąć, dobrze jest, kiedy ona się zwiększa lub zmniejsza. Dostosowanie narzędzia do swoich potrzeb oraz wpływ na jego wydajność jest istotna podczas użycia.

Dmuchawa spalinowa czy akumulatorowa?

W zależności od użytkownika - można wybrać dmuchawę na akumulator lub na system spalinowy. Te pierwsze odkurzacze są bardziej ekologiczne, cichsze oraz czystsze. Dmuchawa elektryczna posiada zazwyczaj dobrą prędkość wydmuchu i pojemny worek. Sprawnie pozbywa się liści i sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach, np. na przydomowym trawniku. Nie generuje również spalin, a do jej zasilania potrzebna jest tylko dedykowana ładowarka. W zależności od wyboru akumulatora, może działać bez przerw nawet kilkadziesiąt minut.

Dmuchawa do liści spalinowa zazwyczaj charakteryzuje się większą mocą i zapewnia dłuższą pracę. Wymaga odpowiedniego paliwa, a jej ciągłe działanie zależy od tego, jak duży ma zbiornik. Wiele modeli posiada tryb odkurzacza, co zapewnia nie tylko dmuchanie liści, ale również daje możliwość zbierania ich w worek. Będzie odpowiednia w miejscu o dużej powierzchni lub może być przeznaczona do całodziennej pracy, np. w oczyszczaniu miejskich chodników.

Niezależnie od tego, na jaką dmuchawę się zdecydujesz, to szybkie rozwiązanie problemu opadających liści. Wiele produktów dostępnych jest na stronie Fixero - sprawdź i wybierz dla siebie odpowiednie urządzenie.