Dmuchawy do liści i odkurzacze - akumulatorowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
14 3
na stronę
91 3

Dmuchawa do liści – niezastąpiona w trakcie jesiennych porządków

Drzewa oraz krzewy są ozdobą w każdym ogrodzie oraz na przydomowych podwórkach. Ich obecność działa kojąco na domowników, pozwala się zrelaksować, a nawet wpływa korzystnie na zmysł wzroku. Rośliny liściaste pięknie prezentują się wiosną, latem oraz jesienią. Kiedy jednak zmienią kolor i spadną na ziemię, stają się uciążliwym problemem, z którym należy szybko sobie poradzić.

W takich sytuacjach niezwykle przydatne okazują się dmuchawy do liści, które praktycznie bez angażowania siły, pomagają przywrócić ogród do doskonałego stanu. Narzędzia do porządkowania wpływają na komfort pracy, pomagają pozbyć się ściętej trawy, usunąć niewielkie gałązki oraz szyszki. To szybki sposób na wyeliminowanie zanieczyszczeń i powrót do ogrodu jak z katalogu.

Odkurzacz ogrodowy do liści

Odkurzacz do liści to prosty w obsłudze sprzęt, z którego pomocą oczyścisz trawnik. Lekkie urządzenie sprawdza się zarówno w profesjonalnych, jak i w przydomowych zastosowaniach. W wybranych modelach urządzeń tego typu zamontowany został silnik bezszczotkowy, który bezpośrednio przekłada się na bardziej efektywną pracę.

W trakcie wybierania dmuchawy do liści warto również skupić się m.in. na tym:

 • jaka jest pojemność worka,
 • czy dmuchawa posiada system antywibracyjny,
 • nie bez znaczenia jest również miękki uchwyt oraz ergonomiczny uchwyt,
 • czy zapewnia wydajną pracę oraz większą moc,
 • czy posiada rozrusznik ręczny easy start, dla szybszego uruchomienia dmuchawy,
 • czy ma dodatkowe funkcje, m.in. pozwalające na rozdrabnianie liści, co wpływa na mniejszą ilość odpadków,
 • czy worek jest łatwo odczepialny,
 • jaka jest jej prędkość wydmuchu.

Odkurzacze do liści są często używane przez profesjonalnych ogrodników, firmy zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych oraz przez właścicieli domów, którzy chcą utrzymać swoje podwórka w czystości.

Odkurzacze do liści – jaka prędkość wydmuchu?

Prędkość wydmuchu to parametr, który może wpływać na komfort korzystania oraz na to, jak finalnie będzie sprawował się nowy odkurzacz. Istotnym jest, żeby maksymalna prędkość powietrza była na takim poziomie, który przekłada się na efektywne działanie dmuchawy do liści.

Na komfort obsługi wpływa również regulacja prędkości – w zależności od rodzaju materiałów, które należy usunąć, dobrze jest, kiedy ona się zwiększa lub zmniejsza. Dostosowanie narzędzia do swoich potrzeb oraz wpływ na jego wydajność to niezwykle istotne kwestie podczas używania odkurzacza do liści.

Dmuchawy do liści akumulatorowe czy spalinowe?

W zależności od użytkownika – można wybrać odkurzacz do liści akumulatorowy lub na system spalinowy. Te pierwsze odkurzacze są bardziej ekologiczne, cichsze oraz czystsze. Dmuchawa elektryczna posiada zazwyczaj dobrą prędkość wydmuchu i pojemny worek. Sprawnie pozbywa się liści i sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach, np. na przydomowym trawniku. Nie generuje również spalin, a do jej zasilania potrzebna jest tylko dedykowana ładowarka. W zależności od wyboru akumulatora, może działać bez przerwy nawet kilkadziesiąt minut.

Dmuchawa do liści spalinowa zazwyczaj charakteryzuje się większą mocą i zapewnia dłuższą pracę. Wymaga odpowiedniego paliwa, a jej ciągłe działanie zależy od tego, jak duży ma zbiornik. Wiele modeli posiada tryb odkurzacza, co zapewnia nie tylko zdmuchiwanie liści, ale również daje możliwość zbierania ich w worek. Będzie odpowiednia w miejscu o dużej powierzchni lub może być przeznaczona do całodziennej pracy, np. w oczyszczaniu miejskich chodników.

Niezależnie od tego, na jaką dmuchawę się zdecydujesz, będzie to szybkie rozwiązanie problemu opadających liści. Wiele produktów dostępnych jest na stronie Fixero – sprawdź i wybierz dla siebie odpowiednie urządzenie.

Dlaczego dmuchawy i odkurzacze do liści na akumulator są idealne dla Twojego ogrodu?

Nie ma nic bardziej frustrującego dla miłośnika ogrodu niż nieporządek zalegający na trawniku, tarasie czy wokół roślin. Dmuchawy do liści akumulatorowe pomogą Ci łatwo utrzymać swój ogród w nienagannej czystości. Te urządzenia nie tylko efektywnie radzą sobie z opadłymi liśćmi, ale także z różnymi innymi zanieczyszczeniami, takimi jak gałązki, trociny czy piasek.

Cechą wyróżniającą te elektronarzędzia ogrodowe jest ich mobilność i wygoda użytkowania. Dzięki cichszej pracy z akumulatorem nie musisz martwić się o ciągnięcie kabla zasilającego ani o zakłócenie spokoju w otoczeniu. Jeśli rozważasz zakup dmuchawy do liści czy odkurzacza do liści, to w sklepie Fixero z pewnością znajdziesz odpowiednie urządzenie.

Odkurzacze i dmuchawy do liści akumulatorowe – zalety

Dmuchawy do liści akumulatorowe mają wiele zalet. Poniżej prezentujemy kilka kluczowych korzyści:

 • mobilność – brak kabli oznacza pełną swobodę ruchu w obrębie ogrodu;
 • cicha praca – dmuchawy i odkurzacze do liści są zazwyczaj znacznie cichsze od swoich benzynowych odpowiedników;
 • ergonomia – są lżejsze i bardziej zbalansowane, co sprawia, że są znacznie mniej męczące w dłuższym użyciu;
 • łatwość obsługi – brak potrzeby mieszania paliwa, łatwy start, intuicyjna obsługa;
 • ekologia – zero emisji spalin do atmosfery;
 • wszechstronność – możliwość regulacji mocy pozwala na dostosowanie urządzenia do różnych potrzeb.

Nie pozwól, aby opadłe liście i inne zanieczyszczenia zakłóciły idylliczny spokój Twojego ogrodu. Dmuchawy i odkurzacze do liści akumulatorowe to nowoczesne i efektywne rozwiązania dla każdego, kto ceni sobie estetykę i porządek w otoczeniu swojego domu. Zapraszamy do zakupów w sklepie Fixero, gdzie czeka na Ciebie szeroka oferta urządzeń dopasowanych do różnych potrzeb i budżetów.

Jak wybrać odpowiednią dmuchawę czy odkurzacz ogrodowy?

Wybór odpowiedniego odkurzacza do liści zależy od kilku istotnych kryteriów, które warto uwzględnić, żeby dokonać satysfakcjonującego zakupu. Oto one:

 • pojemność akumulatora – im większa pojemność, tym dłuższy czas pracy;
 • moc – wyższa moc oznacza większą efektywność, ale może też wpływać na wagę urządzenia;
 • waga – zwróć uwagę na wagę urządzenia, szczególnie jeśli planujesz używać go przez dłuższy czas;
 • funkcje dodatkowe – niektóre modele mają funkcje takie jak rozdrabnianie liści czy zbiornik na zanieczyszczenia.

Nasz sklep z narzędziami oferuje szeroki wybór odkurzaczy ogrodowych i dmuchaw do liści. W asortymencie mamy także narzędzia ogrodowe oraz elektronarzędzia ogrodowe, w tym funkcjonalne nożyce do żywopłotu akumulatorowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.