Pompy do wody brudnej - zanurzeniowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
31 4
na stronę
12 4

Pompy do wody charakteryzują się wysoką praktycznością, szczególnie w gospodarstwie domowym pozbawionym dostępu do sieci wodociągowej. Z ich pomocą istnieje możliwość np. wygodnego czerpania wody ze studni, ale także wypompowywania wody z wybranych zbiorników lub zalanych pomieszczeń.

Pompa zanurzeniowa - czym jest?

To jeden z rodzajów pomp do wody, który charakteryzuje się umiejscowieniem poniżej poziomu wody. Z tego powodu musi być nie tylko wyjątkowo szczelna, ale także powinna ją wyróżniać długa żywotność oraz wysoka moc silnika.

Funkcjonuje wytwarzając różnicę ciśnień między zasysaniem wody, a jej tłoczeniem. Opiera się na przekazaniu wodzie siły mechanicznej przez tłok, wirnik lub membranę, w celu jej sprężenia oraz wyrzutu.

Pompy zanurzeniowe i jej rodzaje

Główny podział pomp zanurzeniowych opiera się na przeznaczeniu do wody czystej lub do brudnej wody. Wiele umożliwia jednak pracę z jednocześnie dwoma rodzajami wód, zwiększając tym samym wszechstronność urządzenia. Pompa zanurzeniowa to urządzenie, które zdecydowanie warto znać.

Pompy do brudnej wody

Pompa do wody brudnej to pompa zanurzeniowa, którą najczęściej stosuje się do oczyszczania szamba. Za sprawą kwasoodpornej obudowy, często z trwałej stali nierdzewnej, możliwe jest wygodne wypompowanie nieczystości ze zbiornika. Z jej pomocą pozbędziesz się wody również z oczka wodnego, zalanych przestrzeni czy możesz ją wykorzystać do tłoczenia wody gruntowej.

Pompy zatapialne

To rodzaj pomp często wykorzystywanych w profesjonalnym osuszaniu budynków, ale i w gospodarstwie rolnym czy do użytku domowego. To także pompy, po które sięga się w przypadku zalań lub powodzi. Zatapialna pompa wodna może zostać przeznaczona również do wysuszania oczek wodnych. Świetnie sprawdzi się do nawadniania ogrodu - umieszczona np. w beczce z deszczówką. Ten rodzaj pompy posiada filtr zabezpieczający przed pobraniem zbyt dużej ilości zanieczyszczonej wody.

Jaką pompę do wody wybrać?

Decydując się na odpowiedni model, ważne jest aby pompa miała zarówno właściwe parametry jak i była dostosowana pod kątem przeznaczenia do potrzeb użytkownika. Należy zwrócić uwagę nie tylko na moc silnika, możliwości przepompowywania wody czy jaka jest jej maksymalna wydajność. Dla porównania produktów warto skupić się również na ciśnieniu pompy, głębokości na której może pracować oraz optymalnej, dopuszczalnej średnicy zanieczyszczeń.

Sklep Fixero oferuje szeroki asortyment pomp zarówno do wody czystej jak i brudnej, które sprawdzą się podczas wielu sezonów użytkowania. Niezależnie czy tym, czego akurat potrzebujesz jest pompa spalinowa, pompy hydroforowe lub prosta pompa ogrodowa - wybór jest szeroki oraz składa się wyłącznie na produkty wysokiej jakości. Sklep oferuje także pełną gamą niezbędnych akcesoriów do podłączeń wodnych, np. złącza, węże lub zawory.