Kosiarki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
35 10
na stronę
56 10

Klucz do odpowiedniej pielęgnacji trawnika

Podstawą zadbanego ogrodu jest odpowiednio przystrzyżony i gęsty trawnik. To wizytówka domu oraz przestrzeni, dlatego ważne jest, aby starannie dobrać właściwe narzędzia, które ułatwią i przyspieszą pracę na zewnątrz. Niezbędnym do tego urządzeniem będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb kosiarka do trawy. Do wyboru są zarówno kosiarki spalinowe jak i kosiarki elektryczne - każda z nich oferuje inny rodzaj użytecznych funkcji.

Jak wybierać kosiarki do trawy?

Podczas podejmowanej decyzji, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry kosiarek. Dobrym wyznacznikiem może być również zaufana marka, taka jak np. NEO TOOLS lub GRAPHITE. Przede wszystkim warto jednak zastanowić się czy chcemy korzystać z kosiarki spalinowej czy kosiarki elektrycznej.

  • Kosiarka spalinowa może być wyposażona w napęd, ale równie dobrze - w przypadku mniejszych przestrzeni, sprawdzi się model napędzany siłą rąk. Zasilana jest paliwem, dlatego nie należy martwić się poszukiwaniem gniazdka i podłączaniem jej do sieci. Kosiarki wyposażone w napęd to z kolei urządzenia, które doskonale poradzą sobie na nierównym terenie oraz na dużej powierzchni koszenia przekraczającej nawet 500 m2. Silnik spalinowy sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach.
  • Kosiarka elektryczna jest lżejsza i cichsza od kosiarki spalinowej. Będzie szczególnie użyteczna w przydomowych ogrodach oraz na działce. Elektryczne kosiarki to także bardziej ekologiczne rozwiązania - nie zanieczyszczają powietrza i mogą być zasilane prądem z alternatywnych źródeł energii.

Koszenie trawy a funkcje kosiarek

Zakup kosiarki nie jest trudnym zadaniem, jeżeli ma się świadomość, na czym warto skupić się podczas poszukiwań. Idealny model powinien mieć m.in. odpowiednią pojemność silnika, pojemny kosz czy wyrzut boczny. Przydatna w kosiarce elektrycznej jest np. regulacja wysokości koszenia. W zależności od zapotrzebowania na koszenie, istotna będzie również moc kosiarek. Standardowo mierzy się ją w watach i to właśnie od niej liczona jest wydajność oraz wytrzymałość tych urządzeń.

Szerokości koszenia

Każda kosiarka ma swój zakres i wysokość koszenia. Im jest on większy, tym mniej czasu trzeba będzie przeznaczyć na skoszenie całego trawnika. Warto jednak pamiętać, że w przypadku węższych pasm zieleni istotnym jest, aby szerokość koszenia nie przekraczała tych parametrów.

W sklepie Fixero wybierzesz kosiarkę spalinową i kosiarkę elektryczną, które spełnią wszystkie wymagania. Już po pierwszym koszeniu z przyjemnością dostrzeżesz, że podjęta decyzja była z pewnością dobrym wyborem.