Kosiarki ogrodowe - akumulatorowe, spalinowe i elektryczne

Chcesz mieć piękny, równo przystrzyżony trawnik? W Fixero zaopatrzysz się w kosiarki, które umożliwią Ci efektywną pielęgnację murawy. Zadbana darń to wizytówka domu i ogródka na działce. Aby w danej przestrzeni powstał ciemnozielony, gęsty dywan ważna jest z pewnością odpowiednia pielęgnacja – nawożenie, podlewanie i koszenie. Niezbędnym do koszenia urządzeniem będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb kosiarka do trawy. Jeśli starannie dobierzesz właściwe narzędzia, ułatwisz i przyspieszysz swoją pracę na zewnątrz. Do wyboru są zarówno kosiarki spalinowe, jak i kosiarki ogrodowe elektryczne, a także akumulatorowe. Każda z nich oferuje nieco inny rodzaj użytecznych funkcji. Wybierz model, który spełni wszystkie Twoje wymagania i ciesz się pięknym trawnikiem przez cały sezon.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
3 7
na stronę
1 7

Kosiarka ogrodowa – klucz do odpowiedniej pielęgnacji trawnika

Jak wybierać kosiarki do trawy? Podczas podejmowanej decyzji, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry kosiarek. Dobrym wyznacznikiem może być również zaufana marka, taka jak np. NEO TOOLS lub GRAPHITE. Przede wszystkim warto jednak zastanowić się czy chcemy korzystać z kosiarki spalinowej czy kosiarki elektrycznej. A może przyda Ci się kosiarka akumulatorowa?

Kosiarki spalinowe – postaw na profesjonalny sprzęt

Kosiarka spalinowa może być wyposażona w napęd, ale równie dobrze – w przypadku mniejszych przestrzeni – sprawdzi się model napędzany siłą rąk. Zasilana jest paliwem, dlatego nie należy martwić się poszukiwaniem gniazdka i podłączaniem jej do sieci. Kosiarki wyposażone w napęd to z kolei urządzenia, które doskonale poradzą sobie na nierównym terenie oraz na dużej powierzchni koszenia przekraczającej nawet 500 m2. Silnik spalinowy sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach.

Kosiarka elektryczna – cicha i ekologiczna

Kosiarka elektryczna jest lżejsza i cichsza od kosiarki spalinowej. Będzie szczególnie użyteczna w przydomowych ogrodach oraz na działce. Elektryczne kosiarki to także bardziej ekologiczne rozwiązania – nie zanieczyszczają powietrza i mogą być zasilane prądem z alternatywnych źródeł energii. Ważne, aby nie najechać na przewód elektryczny – przecięcie kabla uniemożliwi nam dalszą pracę i narazi nas na kosztowne naprawy.

Kosiarka akumulatorowa – funkcjonalna w każdych warunkach

Kosiarka akumulatorowa to urządzenie wygodne w obsłudze, bezpieczne i ciche. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie możemy podłączyć sprzętu do gniazdka elektrycznego (np. na działce bez mediów, tuż przed budową domu). Nie musisz też martwić się o to, że najedziesz na kabel pod napięciem w trakcie pracy. Wpływa to pozytywnie na większe bezpieczeństwo użytkowania. Aby zapewnić ciągłość pracy kosiarki ogrodowej na baterie, warto zabrać ze sobą w teren dodatkowe akumulatory.

Najważniejsze funkcje kosiarek – na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Zakup kosiarki nie jest trudnym zadaniem, jeżeli ma się świadomość tego, na czym warto skupić się podczas poszukiwań. Idealny model powinien mieć m.in. odpowiednią pojemność silnika, pojemny kosz czy wyrzut boczny. Przydatna w kosiarce elektrycznej jest np. regulacja wysokości koszenia. W zależności od zapotrzebowania na koszenie, istotna będzie również moc kosiarek. Standardowo mierzy się ją w watach i to właśnie od niej liczona jest wydajność oraz wytrzymałość tych urządzeń.

Kosiarka ogrodowa – szerokość i wysokość koszenia

Każda kosiarka ma swój zakres i wysokość koszenia. Im jest on większy, tym mniej czasu trzeba będzie przeznaczyć na skoszenie całego trawnika. Warto jednak pamiętać, że w przypadku węższych pasm zieleni istotnym jest, aby szerokość koszenia nie przekraczała tych parametrów. Warto wybrać kosiarkę ogrodową, która ma regulację wysokości koszenia. A to z tego względu, że np. wysoką i mokrą trawę na początku trzeba skosić na jak najwyższym poziomie, potem kosiarkę obniżamy i ustalamy wysokość docelową. W Fixero znajdziesz modele z regulacją ustawień wysokości ścinania trawy.

Niezawodne kosiarki od dobrych producentów

Kosiarka spalinowa, elektryczna, akumulatorowa – w Fixero znajdziesz wiele funkcjonalnych modeli, które umożliwią Ci pielęgnację trawnika. Już po pierwszym koszeniu z przyjemnością dostrzeżesz, że podjęta decyzja była dobrym wyborem. Nasz sklep z narzędziami oferuje sprzęt od renomowanych i sprawdzonych producentów. Kosiarki NEO czy GRAPHITE nadają się zarówno do zastosowań przydomowych, jak i profesjonalnych.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania w kwestii wyboru odpowiedniego modelu kosiarki, skontaktuj się z nami. Nasi kompetentni sprzedawcy doradzą, które urządzenie najlepiej spełni wszystkie Twoje wymagania. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim powierzchnię trawnika, ukształtowanie terenu, dostęp do napięcia sieciowego.

Ogrodowe kosiarki – sklep Fixero

W sklepie Fixero wybierzesz kosiarkę spalinową, elektryczną lub akumulatorową o parametrach, które spełnią wszystkie Twoje wymagania. Oprócz kosiarek oferujemy także podkaszarki, dzięki którym pozbędziesz się niechcianych roślin z nawet bardzo trudno dostępnych miejsc (na skarpach, przy murkach, wzdłuż dróg). W asortymencie mamy także nowoczesne elektronarzędzia ogrodowe, które jeszcze bardziej usprawnią pracę na posesji. Przejrzyj także nasze inne narzędzia ogrodowe i kompleksowo zadbaj o swój ogród i teren wokół domu. Zapraszamy!