Podkaszarki do trawy elektryczne

Podkaszarki to poręczne urządzenia, które sprawdzą się w miejscach trudno dostępnych, gdzie tradycyjne kosiarki nie zawsze sobie poradzą. Niezależnie od tego, czy posiadasz niewielki ogródek, czy duży obszar zieleni, który wymaga pielęgnacji – dobór odpowiedniego urządzenia jest na wagę złota. Jeśli wybierzesz odpowiedni sprzęt, znacznie przyspieszysz zaplanowane zadania oraz ułatwisz sobie pracę z danym narzędziem. Przydać Ci się może szczególnie podkaszarka elektryczna, którą musisz jednak podłączyć do prądu. Do bardziej precyzyjnych prac, gdzie nie ma możliwości podpięcia się do sieci, wybierz modele na baterie. Podkaszarka akumulatorowa to sprzęt, którym wykosisz teren z dala od wszelkich źródeł zasilania. Przejrzyj ofertę Fixero i wybierz urządzenie, które najlepiej spełni Twoje wymagania.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący
50 9
na stronę
18 9

Podkaszarki akumulatorowe – idealne do pracy w każdych warunkach

Popularnym rodzajem podkaszarek elektrycznych, są podkaszarki ogrodowe na akumulator. Wyróżnia je wiele atutów, m.in. możliwość dopasowania do swojego wzrostu, różne dodatkowe akcesoria, możliwość działania w trudno dostępnych miejscach czy imponująca szerokość koszenia.

Podkaszarka akumulatorowa nie wymaga także podłączenia do sieci i można używać jej wszędzie – bez względu na dostęp do energii. Zetnie trawę przy płocie, krawędzie w pobliżu trawnika, dobrze poradzi sobie także pomiędzy rabatkami, pod ławkami czy przy ściankach altanek.

Oferowany w naszym sklepie internetowym system akumulatorowy Energy+ to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla wielu narzędzi elektrycznych.

Podkaszarka do trawy – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Zastanawiasz się nad wyborem podkaszarki? Przeanalizuj kilka poniższych aspektów, aby dokonać właściwego wyboru:

 • system antywibracyjny – redukuje drgania do minimalnego poziomu,
 • ostrze wycinane laserowo – przystosowane do konkretnego celu,
 • typ silnika,
 • wyposażenie w regulację wysokości,
 • regulacja kąta głowicy tnącej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru podkaszarki o konkretnych parametrach, skontaktuj się z nami. Nasi kompetentni doradcy przeanalizują wymagania terenu, z którym zamierzasz się zmagać i zaproponują model, które najlepiej spełni Twoje wymagania.

Podkaszarka a wykaszarka spalinowa – podstawowe różnice

Czym różni się jedno urządzenie od drugiego? Wykaszarka spalinowa jest po prostu mechaniczną kosą, której tradycyjna wersja znana jest od dziesiątek lat. Kosa służy przede wszystkim do koszenia trawy i można porównać ją do kosiarki – pamiętając jednak o kilku istotnych różnicach. Najważniejszą jest ta dotycząca nierówności terenu. Kosiarki poruszają się tylko po równej powierzchni. Dla kosy spalinowej nierówne podłoże nie jest żadnym problemem. Podkaszarki spalinowe, choć podobne do wykaszarek, mają mniejszą moc i ich głównym celem jest wykonywanie poprawek. Można za to nimi wykonywać prace wymagające większej precyzji.

Niezawodne kosy spalinowe i wygodne podkaszarki

Decydując się na kosę spalinową, zwróć uwagę nie tylko na jej silnik czy tarczę. Spośród wielu produktów warto wybrać ten, który będzie łatwy w użyciu dla użytkowników, przy zachowaniu większej mocy. Urządzenia spalinowe tego typu posiadają różne elementy tnące – głowicę żyłkową czy noże. Popularna jest również tarcza tnąca z twardego metalu, która pozwala na wydajne ścinanie trzciny oraz gęściej zarośniętych obszarów. Dobrym rozwiązaniem jest też trójzębna tarcza do uciążliwych zarośli. Produkty tego rodzaju napędzane są paliwem, co pozwala im na uzyskanie większej mocy. Podkaszarki elektryczne charakteryzują się mniejszą mocą, są za to lżejsze.

Kosa spalinowa – na co zwrócić uwagę?

Podkaszanie trawy i usuwanie niechcianych roślin może być prostym zajęciem, pod warunkiem, że wybrany przez nas sprzęt posiada wszystkie istotne funkcje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów:

 • głowica tnąca – powinna być zakryta osłoną półkolistą, która zabezpiecza użytkownika przed ścinaną trawą i kamieniami,
 • szerokość robocza,
 • wał napędowy – ważne, aby był składany, dzięki czemu kosa jest wygodniejsza w transporcie,
 • łatwy rozruch – to wynikowa automatycznego ssania oraz pompki paliwa, w które powinna być wyposażona kosa mechaniczna,
 • szelki – pozwalają odpocząć rękom podczas pracy i wpływają na komfort użytkowania urządzenia (często oferowane są w komplecie),
 • składany, aluminiowy trzonek.

Niezależnie od tego, czy potrzebna jest ci zwykła kosiarka, podkaszarka elektryczna, akumulatorowa czy kosa spalinowa – duży wybór produktów znajdziesz na stronie Fixero.

Podkaszarka elektryczna i inne przydatne akcesoria

Nasz sklep z narzędziami oferuje nie tylko podkaszarki, ale też wiele innych przydatnych urządzeń, które pozytywnie wpłyną na efektywność Twojej pracy wokół posesji. Nasze narzędzia ogrodowe, takie jak np. szpadle i łopaty, piły, sekatory czy grabie, przydadzą się przy pielęgnacji terenów zieleni. A jeśli chcesz jeszcze bardziej usprawnić swoją pracę, sięgnij po nowoczesne elektronarzędzia ogrodowe. W naszym asortymencie znajdziesz też myjki ciśnieniowe, które umożliwią Ci czyszczenie bruku, mebli ogrodowych, ścieżek i innych obiektów. Zapraszamy!