Podkaszarki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

To poręczne urządzenia, które sprawdzą się w miejscach trudno dostępnych, gdzie tradycyjne kosiarki nie zawsze sobie poradzą. Niezależnie od tego czy posiadasz niewielki ogródek czy duży obszar zieleni, który wymaga pielęgnacji - dobór odpowiedniego urządzenia jest na wagę złota. Decydując się na właściwy sprzęt przyspieszasz zaplanowane zadania oraz ułatwiasz prace z narzędziem.

Podkaszarki akumulatorowe

Popularnym rodzajem podkaszarek elektrycznych, są podkaszarki na akumulator. Wyróżnia je wiele atutów, m.in. możliwość dopasowania do swojego wzrostu, różne akcesoria, możliwość działania w trudno dostępnych miejscach czy imponująca szerokość koszenia.

Podkaszarka akumulatorowa nie wymaga także podłączenia do sieci i można używać jej wszędzie - bez względu na dostęp do energii. Zetnie trawę przy płocie, krawędzi trawnika, dobrze poradzi sobie pomiędzy rabatkami, pod ławkami czy przy ściankach altanek.

Oferowany system akumulatorowy Energy+ to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla wielu narzędzi elektrycznych.

Podkaszarki i ich rodzaje

Zastanawiając się nad wyborem podkaszarki, dobrze wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • System antywibracyjny - redukuje drgania do minimalnego poziomu.
  • Ostrze wycinane laserowo, przystosowane do konkretnego celu.
  • Typ silnika.
  • Wyposażenie w regulację wysokości oraz regulację kąta głowicy tnącej.

Podkaszarki a wykaszarki spalinowe

Czym różni się jedno urządzenie od drugiego? Wykaszarka spalinowa jest po prostu mechaniczną kosą, której tradycyjna wersja znana jest od dziesiątek lat. Kosa służy przede wszystkim do koszenia trawy i można porównywać ją do kosiarki - pamiętając jednak o kilku istotnych różnicach. Najważniejszym jest ten dotyczący nierówności terenu. Dla kosy spalinowej nierówne podłoże nie jest żadnym problemem. Podkaszarki spalinowe choć podobne do wykaszarek, mają mniejszą moc i ich głównym celem jest wykonywanie poprawek.

Niezawodne kosy spalinowe

Decydując się na kosę spalinową, zwróć uwagę nie tylko na jej silnik czy tarczę. Wśród wielu produktów dobrze wybrać to, które będzie łatwe w użyciu dla użytkowników, jednocześnie oferując większą moc. Urządzenia spalinowe tego typu posiadają różne elementy tnące - głowicę żyłkową czy noże. Popularna jest również tarcza tnąca z twardego metalu, która pozwala na wydajne ścinanie trzciny oraz gęściej zarośniętych obszarów. Dobrym rozwiązaniem jest też trójzębna tarcza do uciążliwych zarośli. Produkty tego rodzaju napędzane są paliwem, co pozwala im na uzyskanie większej mocy.

Kosa spalinowa - na co zwrócić uwagę?

Koszenie trawy może być prostym zajęciem, pod warunkiem, że wybrana przez nas kosiarka spełnia wszystkie istotne funkcje. Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • Głowica tnąca - powinna być zakryta osłoną półkolistą, która zabezpiecza użytkownika przed ścinaną trawą i kamieniami.
  • Szerokość robocza.
  • Wał napędowy - ważne, aby był składany, dzięki czemu kosa jest wygodniejsza w transporcie.
  • Łatwy rozruch - to wynikowa automatycznego ssania oraz pompki paliwa, w które powinna być wyposażona kosa mechaniczna.
  • Szelki - pozwalają odpocząć ręką podczas pracy i wpływają na komfort użytkowania urządzenia. Często oferowane są w komplecie.
  • Składany, aluminiowy trzonek.

Niezależnie czy potrzebna jest ci zwykła kosiarka, podkaszarka elektryczna czy kosa - duży wybór produktów znajdziesz na stronie Fixero.