Oprawy halogenowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący
90 15
na stronę
13 15

Funkcjonowanie lamp halogenowych opiera się na żarówce z żarnikiem wolframowym, która wypełniona jest gazem szlachetnym z niewielką ilością halogenu, czyli np. jodu. To właśnie ten fluorowiec regeneruje żarnik, zapobiegając przyciemnianiu bańki od wewnątrz.

Oprawy halogenowe to źródło światła, które posiada wiele zalet. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i często stosowane jest do oświetlenia salonu, kuchni czy łazienki. Może być zastosowany w zabudowie karton gips, w wersji wpuszczanej w suficie, w pomieszczeniach komercyjnych i w zasadzie w każdym wnętrzu, którego oświetlenie ma być uniwersalne oraz wielozadaniowe.

Oprawy halogenowe led

Za pomocą żarówki led we wnętrzach można wpływać na charakter wystroju. W zależności od tego, jakie oprawki halogenowe zostaną zastosowane oraz na jaki typ żarówki czy oprawki zdecyduje się właściciel, można znacząco zmienić postrzeganie danej przestrzeni.

Do wyboru są modele żarówek w różnych kształtach oraz różnych rodzajów, m.in.:

  • podtynkowe,
  • kwadratowe
  • natynkowe,
  • okrągłe - to najpopularniejsze oczka sufitowe led,
  • podwójne - oprawy halogenowe, które umożliwiającą montaż nawet kilku żarówek,
  • potrójne - im więcej oczek, tym np. większa możliwość zastąpienia halogenami lampy czy żyrandola.

Halogeny sufitowe

Najbardziej popularnymi halogenami tego typu są te na żarówkę z trzonkiem GU10 lub MR16. Zainteresowaniem cieszą się także oprawy halogenowe wpuszczane ze zintegrowanym źródłem światła, które pozbawione są dodatkowych akcesoriów, przez co znacznie ułatwiają montaż oraz późniejsze użytkowanie oświetlenia.

Halogeny sufitowe led często stosowane są do sufitów podwieszanych, ale także jako oświetlenie meblowe. Wszystkie wyposażone są w klipsy montażowe, z pomocą których istnieje możliwość łatwej oraz szybkiej instalacji we wcześniej przygotowanym otworze.

Wybierany rodzaj oświetlenia powinien być wykonany z wysokiej jakości stali oraz z materiałów o podwyższonej klasie szczelności. Dobrze również, żeby przyczyniał się do wzrostu walorów estetycznych w nowoczesnych wnętrzach i oferował wiele alternatywnych rozwiązań w każdym pomieszczeniu.

Oprawa halogenowa zewnętrzna

Zarówno oprawa halogenowa stosowana zewnątrz jak i oprawy sufitowe wpuszczane charakteryzują się tą zaletą, że można wykorzystać je jako główne źródło światła lub światło punktowe - do oświetlenia konkretnego miejsca lub przestrzeni.

Oprawy halogenowe stosowane na zewnątrz powinny być wodoodporne, wytrzymałe na działania pyłu czy kurzu. Antykorozyjne są np. oprawy halogenowe szklane, które przy okazji cechują się ciekawą stylistyką. Mogą być także stosowane np. w kuchni.

Oprawy halogenowe zewnętrzne - żarówka led

Halogen mający zastosowanie na zewnątrz może być wykonany ze szkła, odlewu aluminium czy innego, trwałego materiału, dostępnego na rynku. Bogaty wybór opraw sufitowych stosowanych zewnątrz pomieszczeń sprawia, że oferowane produkty cechują się szerokimi zastosowaniami.

W asortymencie sklepu FIXERO można znaleźć lampy led, oczka halogenowe, oczka oświetleniowe w wielu kolorach i o różnej średnicy. Każde odpowiednio przystosowane do długotrwałego użytkowania. Ale także narzędzia, z pomocą których wykonasz w suficie odpowiednie otwory i przygotujesz grunt pod montaż światła.