Plandeki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący
30 9
na stronę
9 9

Plandeki to obszerne, najczęściej wodoodporne materiały z tworzyw sztucznych, które pomagają zabezpieczyć meble ogrodowe, narzędzia czy owoce płodów rolnych. Dobrze sprawdzają się również do przykrywania drewna, basenów, oczek wodnych czy nawozów.

Plandeka może mieć wiele zastosowań. Dobrze wybrać taką, która najlepiej sprawdzi się do indywidualnych potrzeb. W sklepie Fixero znajduje się szeroki wybór plandek sprawdzonych marek.

Ochrona mebli i sadzonek od góry

Wytrzymałość plandeki oraz przepuszczalność światła ma szczególne znaczenie w plandekach stosowanych jako folia ogrodnicza. Ważne, aby plandeki były dedykowane na wiele sezonów, tak aby ich skuteczność była równie wysoka zimą oraz latem.

Do transportowania przedmiotów, urządzeń lub mebli na przyczepie lub pace warto zaopatrzyć się w plandekę z polietylenu. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na działanie wody oraz promieni UV. Ten rodzaj plandek przydaje się szczególnie osobom, którzy dużo podróżują lub zawodowo zajmują się transportem i przeprowadzkami.

Jak wybrać plandekę?

Należy pamiętać, że wyróżnia się trzy główne rodzaje plandek:

  • plandeki w kolorze niebieskim (gramatura ok. 50-65 g/m2), bardzo popularne na polskim rynku. Produkowane z polipropylenu lub PCV, w dobrej cenie,
  • plandeki w kolorze zielonym (gramatura ok. 90 g/m2) - plandeka trwalsza i mniej podatna na rozdarcia, także może być wykonana z PCV,
  • plandeki w kolorze srebrnym (gramatura ok. 130 g/m2), solidne, przy produkcji wykorzystywane wysokiej jakości materiały - rodzaj plandek odpowiedni na silne wiatry oraz ulewy.

Plandeki okryciowe

Najbardziej trwałymi plandekami są jednak plandeki okryciowe, które charakteryzują się gramaturą nawet 200 g/m2. Wykorzystuje się je w rolnictwie oraz przemyśle. Są niezbędne do zabezpieczenia materiałów i towarów na dużą skalę oraz przy produkcji. Świetnie sprawdzają się również jako długotrwałe zabezpieczenia dachów, konstrukcji czy magazynów.

Plandeki tego typu posłużą także jako praktyczny element aby podzielić pomieszczenie lub halę na kilka części. Jeżeli poszukujesz dużego wyboru plandek, koniecznie odwiedź sklep internetowy Fixero.