Spawarki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący
87 3
na stronę
95 3

To urządzenia spawalnicze, które umożliwiają łączenia ze sobą w trwały sposób różnych elementów metalowych i udowadniają jak spawać z przyjemnością. Ważnym elementem jest także elektroda, które topiąc się na skutek pojawienia się łuku elektrycznego między metalem a elektrodą, zespala materiał.

Sklep Fixero posiada szeroki wachlarz tego typu urządzeń. W ofercie znajdują się sprawdzone i niezbędne produkty zaufanych marek. Dokładamy wszelkich starań, aby asortyment był także stale uzupełniany. Wybierz urządzenie dostosowane do swoich potrzeb.

Jakie jest przeznaczenie spawarek?

Spawarki mają wiele zastosowań przemysłowych, warsztatowych i domowych. Z ich pomocą możliwe jest wykonanie np. metalowego ogrodzenia oraz naprawa podwozia samochodu. W zależności od typu, wybór spawarki powinien opierać się na celu spawania. Poniżej przedstawiamy funkcjonalne urządzenia, które sprawdzą się w małych warsztatach lub wieloosobowych miejscach pracy.

Rodzaje spawarek

Wybierając spawarkę, warto poznać jej specyfikę. Niezależnie od tego, czy chce się zostać mistrzem spawania czy spawarki użyje się tylko kilka razy w życiu, ich znajomość pozwoli podjąć bardziej trafną decyzję.

  • Spawarka gazowa to dość duże urządzenie starego typu, które wykorzystuje się w profesjonalnych zakładach.
  • Spawarka transformatorowa, to spawarka elektryczna, która wykorzystuje elektrody otulone, tzw. MMA. Umożliwia wygodne spawanie mniejszych elementów wykonanych z grubszej blachy.
  • Spawarka umożliwiająca spawania metodą mig (zwana migomatem), polecana do spawania małych elementów i renowacji urządzeń mechanicznych. Umożliwia punktowe spawanie. Służy do spawania drutem w osłonie gazu.
  • Spawanie w technologii tig sprzyja spawaniu aluminium oraz sprawdza się przy praktycznie każdym rodzaju metalu.

Spawarka inwertorowa

Spawarki inwertorowe działają w oparciu o technologią MMA (podobnie jak te transformatorowe), czyli także ich funkcjonowanie związane jest z elektrodami otulonymi.

Uważana jest za najbardziej wszechstronną spawarkę podręczną, znacznie ułatwiającą proces spawania (także spawania aluminium dzięki możliwości dostosowania i instalacji dodatkowego osprzętu). Z drugiej strony, ważne jest w jej przypadku napięcie zasilania - prąd spawania o niższych częstotliwościach uniemożliwi wykorzystanie spawarki do łączeń aluminiowych oraz metali szlachetnych.

Półautomat spawalniczy

Półautomaty spawalnicze MIG i MAG to technika wykorzystująca połączenia różnych metali. Znajduje ona zastosowanie spawania elementów ze stali stopowych, niskowęglowych, kwasoodpornych czy nierdzewnych. Proces odbywa się przy pomocy łuku elektrycznego, a spawarki mig mag wyposażone są w uchwyty oraz zespoły podaję lity lub rdzeniowy drut spawalniczy.

Spawarki mig mag to urządzenia, którymi powinien zainteresować się każdy - zarówno początkujący jak i zaawansowany spawacz.