Śniegowce robocze

Śniegowce robocze to obuwie ochronne przeznaczone na zimową porę. Doskonale sprawdzają się podczas śnieżnych dni, ale również w sytuacji zamrożonego błota. Chronią przed wilgocią oraz chłodem i często charakteryzują się ciekawym designem, umożliwiającym korzystanie z nich także poza pracą, na co dzień, np. podczas wyjść z dziećmi na sanki czy w trakcie spacerów z psem.

Śniegowce w sklepie internetowym Fixero oferowane są zarówno dla profesjonalnych użytkowników, jak i tych, którzy traktuję je jako doskonały, ciepły but na zimę. Wykonane z różnych materiałów, zapewniają komfort termiczny nawet przy bardzo niskich temperaturach. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą, jesteśmy przekonani, że znajdziecie w naszym sklepie obuwie robocze, w tym zimowe śniegowce spełniające oczekiwania. 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

Ustaw kierunek malejący
10 18
na stronę
65 18

Buty robocze śniegowce – idealne na zimę 

Buty zimowe powinny charakteryzować się kilkoma cechami, które sprawią, że sprawdzą się w niemal każdych okolicznościach i będą odporne na ujemne temperatury oraz wytrzymałe w trudnych warunkach. Niezbędna będzie np. wymienna futerkowa wyściółka obuwia. Zapewni ona odpowiednią izolację i możliwość odświeżenia ich np. w kolejnym sezonie. Przy butach, które są intensywnie użytkowane, możliwe, że wnętrze zostanie dość szybko zniszczone i but nie będzie już gwarantował właściwej izolacji termicznej. Jeśli wyściółka będzie możliwa do wymiany, to taka opcja świetnie się sprawdzi i but będzie można przywrócić do życia, przy stosunkowo niskich kosztach. 

Robocze buty śniegowce i ich podeszwy

Przy wyborze butów roboczych na zimę warto zwrócić uwagę, jaka podeszwa obuwia została w nich zastosowana. Polecana jest szczególnie podeszwa obuwia z tworzywa TPR (Thermo Plastic Rubber, czyli tzw. guma termoplastyczna), odporna na pękanie na mrozie i z właściwościami antypoślizgowymi. W okresie zimowym, gdy pracuje się na świeżym powietrzu, te kwestie mają szczególne znaczenie. Wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo pracowników, dlatego nie mogą być lekceważone. 

Odpowiednia podeszwa wykonana jest np. z poliuretanu dwugęstościowego. Takie rozwiązanie polecane jest w takich branżach jak: logistyka, ogrodnictwo czy leśnictwo, gdzie właściwości antypoślizgowe mają duże znaczenie na oblodzonych powierzchniach. Niekiedy sięga się po ten materiał także ze względu na odpowiednią miękkość, wpływającą na wygodę użytkowania butów roboczych. Spędzanie wielu godzin w trudnych warunkach wymaga odpowiedniego obuwie. Użytkownicy zgodzą się z tym, że zapewnienie właściwego komfortu będzie miało szczególne znaczenie.. Warto więc mieć buty, które są miękkie, dobrze się zginają i nie powodują narastającego zmęczenia nóg w trakcie pracy.

Podeszwy na sezon zimowy często posiadają właściwości termoizolacyjne oraz wysoką stabilność obuwia. Szczególnie przyczynia się do tego paraboliczny obcas i głęboki protektor, wpływający na komfort chodzenia. Istotne jest, aby podeszwa była również odporna na ścieranie, ale i np. na oleje, benzynę czy inne rozpuszczalniki organiczne. Jeśli w pracy masz kontakt z niebezpiecznymi substancjami, to cały but powinien mieć odpowiedni, zabezpieczający materiał

Buty zimowe mające ograniczoną przepuszczalność wody chronią stopy przed wychłodzeniem. W przypadku pracy w warsztacie, gdzie jest się narażonym na przebicie podeszwy ostrymi przedmiotami, warto dodatkowo zadbać o wkładki antyprzebiciowe. Wybierając odpowiednie obuwie, będzie można mieć pewność, że ochrona stóp jest właściwa, a buty śniegowce męskie robocze, dobrze spełnią swoje zadanie. 

Buty zimowe – czym kierować się w wyborze?

Buty robocze zimowe muszą być wykonane z odpowiednich materiałów – istotna jest również zewnętrzna konstrukcja obuwia. Podnosek stalowy zabezpiecza palce stopy przed uderzeniami, a absorpcja energii w części piętowej dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. Pokrycie z wytrzymałej skóry syntetycznej np. z zamszu, jak i futerkowa wyściółka sprawiają, że buty śniegowce chronią przed niskimi temperaturami, a jednocześnie materiał zewnętrzny nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Obuwie i odzież BHP muszą być na wysokim poziomie jakościowym, tak by ich użytkowanie było w pełni bezpieczne. Jeśli wybierzesz sklep z narzędziami Fixero, masz gwarancję szerokiego wyboru butów, a także pewność najwyższej jakości. 

W przypadku cech wewnętrznych ważne jest, aby wyściółka buta wymienna i  dobrze utrzymywała właściwości termoizolacyjne. Na podszewkę obuwia dobrze sprawdzają się dzianiny futerkowe. Niezbędne okazują się także właściwości antyelektrostatyczne i wpisanie się w normę ISO. Odporne buty robocze mają często wierzch buta wykonany ze skóry (w tym tkaniny typu Oxford). Nieco inaczej wykonuje się kalosze robocze, które nie muszą gwarantować tak dużej izolacji termicznej. 

Postaw na sprawdzone buty śniegowce robocze

Jeżeli poszukujesz śniegowców roboczych męskich, które będą wygodne i sprawdzą się w mroźnych miesiącach zimowych – polecamy produkty w sklepie internetowym Fixero. Buty robocze, trzewiki robocze z nowoczesnej linii wzorniczej oraz uniwersalne obuwie do pracy – znajdziesz tam duży wybór asortymentu, dzięki któremu ochrona ciała będzie zagwarantowana. Jeśli nie wiesz, jakie obuwie wybrać, skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy służą pomocą i podpowiedzą, co warto kupić.