Śniegowce robocze

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
80 7
na stronę
95 7

To obuwie robocze przeznaczone na zimową porę. Doskonale sprawdzają się podczas śnieżnych dni, ale również w sytuacji zamrożonego błota. Chronią przed wilgocią oraz chłodem i często charakteryzują się ciekawym designem, umożliwiającym korzystanie z nich także poza pracą, na co dzień, np. podczas wyjść z dziećmi na sanki czy spacery z psem.

Śniegowce w sklepie internetowym FIXERO oferowane są zarówno dla profesjonalistów jak i pozostałych użytkowników. Wykonane z różnych materiałów, zapewniają komfort termiczny nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Buty robocze zimowe

Buty zimowe powinny charakteryzować się kilkoma cechami, które sprawią, że sprawdzą się w niemal każdych okolicznościach w mroźnych miesiącach i będą odporne na ujemne temperatury oraz wytrzymałe w trudnych warunkach. Niezbędna będzie np. wymienna futerkowa wyściółka obuwia. Zapewni ona odpowiednią izolację i możliwość odświeżenia ich np. w kolejnym sezonie.

Przy wyborze butów roboczych na zimę warto zwrócić uwagę, jaka podeszwa obuwia została w nich zastosowana. Polecana jest szczególnie podeszwa obuwia z tworzywa TPR (Thermo Plastic Rubber, czyli tzw. guma termoplastyczna), odporna na pękanie na mrozie i z właściwościami antypoślizgowymi.

Robocze buty śniegowce i ich podeszwy

Odpowiednia podeszwa wykonana jest np. z poliuretanu dwugęstościowego. Takie rozwiązanie poleca się w branżach: logistyce, ogrodnictwie czy leśnictwie, gdzie właściwości antypoślizgowe mają duże znaczenie na oblodzonych powierzchniach. W niektórych modelach podeszwę wykonano z poliuretanu dwugęstościowego także ze względu na odpowiednią miękkość materiału, wpływającą na wygodę użytkowania butów roboczych.

Podeszwy sezonu zimowego często posiadają właściwości termoizolacyjne oraz wysoką stabilność obuwia. Szczególnie przyczynia się do tego paraboliczny obcas i głęboki protektor, wpływający na komfort chodzenia. Istotnym jest, aby podeszwa była również odporna na ścieranie, ale i np. na oleje, benzynę czy inne rozpuszczalniki organiczne.

Buty zimowe mające ograniczoną przepuszczalność wody chronią stopy przed wychłodzeniem. W przypadku pracy w warsztacie, gdzie jest się narażonym na przebicie podeszwy ostrymi przedmiotami, warto dodatkowo zadbać o wkładki antyprzebiciowe.

Buty zimowe - czym kierować się w wyborze?

Buty robocze zimowe muszą być wykonane z odpowiednich materiałów - istotna jest również zewnętrzna konstrukcja obuwia. Podnosek stalowy zabezpiecza palce stopy przed uderzeniami, a absorpcja energii w części piętowej dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo. Pokrycie z wytrzymałej skóry syntetycznej (np. z zamszu) jak i futerkowa wyściółka sprawia, że buty śniegowce chronią przed niskimi temperaturami.

W przypadku cech wewnętrznych, ważne jest, aby wyściółka buta wymienna dobrze utrzymywała właściwości termoizolacyjne, z kolei na podszewkę obuwia dobrze sprawdzają się dzianiny futerkowe. Niezbędne okazują się także właściwości antyelektrostatyczne i wpisanie się w normę ISO. Odporne buty robocze mają często wierzch buta wykonany ze skóry (w tym tkaniny typu Oxford).

Jeżeli poszukujecie śniegowce, które będą wygodne i sprawdzą się w mroźnych miesiącach zimowych - polecamy produkty w sklepie internetowym FIXERO. Buty robocze, trzewiki robocze z nowoczesnej linii wzorniczej oraz uniwersalne obuwie do pracy - czeka tam duży wybór asortymentu na każdą okazję.