Wkładki do butów roboczych

Często poświęca się dużo uwagi na wybór odpowiednich butów roboczych, a zupełnie pomija kwestię odpowiednio dopasowanych wkładek. Dobre dobrane wkładki do butów roboczych gwarantują wysoki komfort chodzenia, absorbowanie energii powstającej podczas długotrwałego marszu lub wytężonego ruchu. Wygodne wkładki do butów, podobnie jak i buty robocze, muszą być dopasowane do rodzaju wykonywanego zawodu. Nie wiesz, jakie wybrać? Sklep Fixero oferuje szeroki wybór wkładek, które będą ukojeniem dla Twojej stopy. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Ci wybrać wkładki, które spełnią Twoje wymagania.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

Ustaw kierunek malejący
85 21
na stronę
67 21

Dlaczego wkładki do butów roboczych są potrzebne?

Kiedy stopa źle układa się w obuwiu, wpływa to negatywnie na pracę całej sylwetki. Nasze nogi są fundamentem, na którym opiera się układ kostny, a co za tym idzie – niskiej jakości wkładki mogą skutkować bólem stawów lub nawet kręgosłupa. Choć w przypadku butów roboczych zamiast wytężonego biegania często wykonuje się na przykład wiele przysiadów – odpowiednie absorbowanie energii powstającej w okolicach pięty czy wychodzenie naprzeciw pracy w trudnych warunkach może być tutaj kluczowe. Dodatkowo, dobre wkładki do butów roboczych odpowiednio pochłaniają wilgoć i łagodzą nacisk stopy na podłoże.

Rodzaje wkładek do butów roboczych

Często zastanawiamy się, jakie wkładki będą odpowiednio wygodne, a co za tym idzie – jaką wkładkę do butów wybrać. Dopóki nie zaczniemy zgłębiać tematu, możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jak wiele jest rodzajów wkładek. Choć mogłoby się wydawać, że to tylko niepozorny kawałek materiału, pianki lub żelu, który umieszcza się w bucie, w rzeczywistości wkładki do butów znacznie pomagają w przemieszczaniu się. Wkładki mają za zadanie uzupełniać buty. Znane są różne ich rodzaje:

 • wkładki perforowane,
 • wkładki antybakteryjne,
 • wkładki polietylenowe,
 • amortyzujące wkładki żelowe do butów roboczych,
 • wkładki filcowe do butów roboczych,
 • wkładki do butów termoizolacyjne.

Czym się różnią? Które wybrać? Poniżej przedstawiamy krótko cechy wybranych modeli.

Wkładki filcowe do butów roboczych

To najbardziej popularny rodzaj wkładek. Filcowe wkładki do butów roboczych, jak sama nazwa wskazuje, wykonane zostały z filcu. Charakteryzują się dobrą ochroną przed odparzeniami oraz pochłanianiem potu. Poprawiają jakość chodzenia i występują w pełnej rozmiarówce.

Wkładki do butów termoizolacyjne

To wkładki, które chronią stopy przed niskimi temperaturami. Będą idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na odpowiednim zabezpieczeniu się przed zimnem. Zazwyczaj tego rodzaju wkładkę do buta wykonuje się z kilku warstw filcu oraz materiału termoizolującego.

Amortyzujące wkładki do butów roboczych

To wkładki do butów roboczych, które często produkuje się z grubej warstwy miękkiego żelu. Świetnie amortyzują wstrząsy, dzięki czemu zarówno kręgosłup, jak i kolana są mniej obciążone. Stopy otrzymują także odpowiednie profilowanie, które dopasowuje się do indywidualnych kształtów obuwia.

Jak często wymieniać wkładki w butach roboczych?

Zaleca się, aby przy częstym stosowaniu obuwia roboczego, wymieniać wkładki nawet co 2-3 miesiące. Biorąc pod uwagę ich skuteczne pochłanianie wilgoci, należy również, choćby ze względów higienicznych, pomyśleć o nowych wkładkach w sytuacjach wzmożonej eksploatacji butów.

Jakie wkładki do butów roboczych wybrać? Czym kierować się przy wyborze?

Wybór odpowiednich wkładek do butów roboczych jest kluczowy dla komfortu i zdrowia stóp pracowników. Odpowiednie wkładki mogą zapobiegać bólom i zmęczeniu stóp, a także chronić przed urazami. Poznaj kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wkładek do butów roboczych.

 • Bardzo ważny jest wybór materiału wkładki. Materiały, takie jak pianka pamięciowa, mogą zapewniać doskonałe dopasowanie i komfort, ale mogą być mniej trwałe. Z kolei gumowe czy żelowe wkładki są bardziej odporne na zużycie, ale mogą być mniej komfortowe.
 • Dobrze zaprojektowane wkładki powinny oferować wsparcie dla łuku stopy, co jest kluczowe w zapobieganiu bólom i zmęczeniu. Wkładki z odpowiednim wsparciem mogą także pomóc w zapobieganiu płaskostopiu.
 • Wkładki powinny oferować dobre właściwości amortyzujące, aby zmniejszyć siłę uderzenia stopy o podłoże. To szczególnie ważne dla pracowników, którzy spędzają wiele godzin na stojąco lub w ruchu.
 • Wkładki do butów muszą zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, aby unikać potliwości i zapewnić komfort nawet podczas długotrwałego użytkowania.
 • Wkładki powinny być łatwe do wyczyszczenia, co jest istotne z punktu widzenia higieny, szczególnie w środowiskach pracy, gdzie stopy są narażone na wilgoć i brud.

Dobrze dobrane wkładki mogą znacząco poprawić komfort pracy, a także zapobiegać problemom zdrowotnym związanym z długotrwałą pracą na stojąco.

Wybierz dobrej jakości wkładki do butów roboczych ze sklepu Fixero

Nasz sklep z narzędziami oferuje nie tylko trwałe i wygodne wkładki do butów, ale także inne elementy odzieży BHP. Wiemy, jak ważna jest prawidłowa ochrona ciała i ochrona stóp.

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się, jaka wkładka będzie odpowiednia dla Twojej stopy – sprawdź ofertę sklepu Fixero. Mamy starannie wyselekcjonowane produkty na każdą stopę, które sprawdzą się w przypadku długotrwałego chodzenia, noszenia, a nawet biegania. Zapraszamy!