Wkładki do butów

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 15

Ustaw kierunek malejący
22 15
Strona
na stronę
10 15

Często poświęca się dużo uwagi na wybór odpowiednich butów roboczych, a zupełnie pomija kwestię dobrze dopasowanych wkładek. Gwarantują one wysoki komfort chodzenia, absorbowanie energii powstającej podczas długotrwałego marszu lub wytężonego ruchu. Wkładki do butów roboczych, podobnie jak i buty muszą być dopasowane do rodzaju wykonywanego zawodu. Sklep Fixero oferuje szeroki wybór wkładek, które będą ukojeniem dla twojej stopy.

Dlaczego wkładki do butów roboczych są potrzebne?

Kiedy stopa źle układa się w obuwiu, wpływa to negatywnie na pracę całej sylwetki. Nasze nogi są fundamentem, na którym opiera się układ kostny, a co za tym idzie - niskiej jakości wkładki mogą skutkować bólem stawów lub nawet kręgosłupa. Choć w przypadku butów roboczych zamiast wytężonego biegania, często wykonuje się na przykład wiele przysiadów - odpowiednie absorbowanie energii powstającej w okolicach pięty czy wychodzenie na przeciw pracy w trudnych warunkach może być tutaj kluczowe. Dodatkowo, dobre wkładki do butów roboczych odpowiednio pochłaniają wilgoć i łagodzą nacisk stopy na podłoże.

Rodzaje wkładek do butów roboczych

Często zastanawiamy się jakie wkładki będą odpowiednio wygodne, a co za tym idzie - jaką wkładkę do butów wybrać. Dopóki nie zaczniemy zgłębiać tematu, możemy nawet nie zdawać sobie sprawy jak wiele jest rodzajów wkładek. Choć mogłoby się wydawać, że to tylko niepozorny kawałek materiału, pianki lub żelu, który umieszcza się w bucie, w rzeczywistości wkładki znacznie pomagają w przemieszczaniu się. Wkładka ma za zadanie uzupełniać but. Znane są jej rodzaje:

  • wkładki perforowane,
  • wkładki antybakteryjne,
  • wkładki polietylenowe,
  • amortyzujące wkładki żelowe,
  • wkładki filcowe,
  • wkładki termoizolacyjne.

Wkładki filcowe

To najbardziej popularny rodzaj wkładek. Filcowe wkładki do butów roboczych, jak sama nazwa wskazuje, wykonane zostały z filcu. Charakteryzują się dobrą ochroną przed odparzeniami oraz pochłanianiem potu. Poprawiają jakość chodzenia i występują w pełnej rozmiarówce.

Wkładki termoizolacyjne

To wkładki, które chronią stopy przed niskimi temperaturami. Będą idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na odpowiednim zabezpieczeniu się przed zimnem. Zazwyczaj tego rodzaju wkładkę do buta wykonuje się z kilku warstw filcu oraz materiału termoizolującego.

Amortyzujące wkładki

Wkładki do butów roboczych, które często produkuje się z grubej warstwy miękkiego żelu. Świetnie amortyzują wstrząsy dzięki czemu zarówno kręgosłup jak i kolana są mniej obciążone. Stopy otrzymują także odpowiednie profilowanie, które dopasowuje się do indywidualnych kształtów obuwia.

Jak często wymieniać wkładki w butach roboczych?

Zaleca się, aby przy częstym stosowaniu obuwia roboczego, wymieniać wkładki nawet co 2-3 miesiące. Biorąc pod uwagę ich skuteczne pochłanianie wilgoci, należy również, choćby ze względów higienicznych, pomyśleć o nowych wkładkach w sytuacjach wzmożonej eksploatacji butów.

Jeżeli w dalszym ciągu zastanawiasz się jaka wkładka będzie odpowiednia dla twojej stopy - sprawdź ofertę sklepu Fixero. Starannie wyselekcjonowane produkty na każdą stopę, sprawdzą się w przypadku długotrwałego chodzenia, noszenia, a nawet biegania.