Dlaczego testowanie narzędzi w laboratorium jest takie ważne

Jednym z kluczowych elementów projektowania profesjonalnych narzędzi jest skrupulatna i rygorystyczna weryfikacja ich jakości w laboratorium.

Narzędzia poddawane są przeróżnym testom, z których każdy nadzoruje zespół wysokiej klasy specjalistów, tak aby ostateczny produkt spełniał oczekiwania konsumenta. Proces weryfikacji składa się z trzech etapów: testowania w warunkach laboratorium, kontroli jakości i dokumentowania wiedzy. Podczas eksperymentów opinia ekspertów co do standardów jakości narzędzia ma kluczowe znaczenie dla rozwoju projektu w dalszych etapach. To w laboratorium zapada decyzja czy nowe narzędzie sprosta wymaganiom klientów i wejdzie na rynek, czy też cały projekt zostanie wstrzymany. Kontrola jakości to sprawdzanie funkcjonalności i standardów bezpieczeństwa. Wyspecjalizowana komórka przy użyciu sprzętu kontrolno-­pomiarowego bada jego zgodność z obowiązującymi normami i wewnętrznymi standardami. Dokumentowanie wiedzy, czyli ostatni etap procesu weryfikacji, jest podstawą rozwoju i doskonalenia jakości. Potwierdzają to badania przeprowadzane cyklicznie przez niezależne jednostki notyfikujące.

Grupa Topex posiada własne wyspecjalizowane laboratorium, w którym przeprowadza setki testów. Poniżej kilka materiałów VIDEO, które pokazują wybrane testy prowadzone przez pracowników Działu Technicznego i Kontroli Jakości.