Tarcze do pilarek

Tarcze do pilarek to akcesoria, które poradzą sobie z cięciem drewna, aluminium i laminowanych płyt meblowych. W Fixero mamy też tarcze uniwersalne o szerokim spektrum działania, które poradzą sobie z różnymi materiałami. Nadają się do elektronarzędzi takich jak: pilarka ręczna tarczowa, pilarka ukosowa i stołowa. Kiedy dobieramy osprzęt, musimy pamiętać, że tarcze powinny być dokładnie dopasowane do elektronarzędzia pod kątem średnicy zewnętrznej i średnicy otworu mocującego. Należy także zwrócić uwagę na maksymalne obroty naszej pilarki oraz maksymalne obroty tarczy, przy których będzie wydajnie pracować. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru tarczy do pilarek do drewna, metalu czy innych materiałów, skontaktuj się z nami.

 

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 81

Ustaw kierunek malejący
50 81
Strona
na stronę
6 81

Tarcze do pilarek ręcznych – podział według najważniejszych parametrów

Dobierając akcesoria, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, którymi różnią się tarcze do pilarek. Przede wszystkim należy przeanalizować liczbę zębów oraz ich kształt i ustawienie.

Tarcze do pilarek – liczba zębów

  • Od 18 do 24 zębów – tarcze do pilarek z mniejszą liczbą zębów nadają się do cięcia tworzyw miękkich, np. do miękkiego drewna. Po cięciu zostają duże i grube wióry. Tarcze takie wykorzystuje się do wykonywania cięć rozdzielających.
  • Od 30 do 90 zębów – tarcze do pilarek z dużą liczbą zębów przeznaczone są do prac, które wymagają większej precyzji. Nadają się zarówno do cięcia materiałów miękkich, jak i twardych. Tarcze takie wykorzystuje się do cięć poprzecznych, skośnych oraz wykonywanych pod kątem.

Wybierając tarcze do cięcia metalu czy drewna egzotycznego, trzeba sięgnąć po akcesorium z jak największą liczbą zębów.

Tarcze do pilarek – kształt i ustawienie zębów

  • Zęby trapezowe i płaskie ustawione naprzemiennie – do cięcia drewna twardego, pleksi, sklejki.
  • Zęby skośne ustawione naprzemiennie – do drewna suchego i mokrego, do twardych i miękkich materiałów.

Im mniejszy kąt natarcia, tym tarcza bardziej nadaje się do twardych materiałów.

Tarcza do pilarki tarczowej i inne akcesoria

Nasz sklep z narzędziami oferuje nie tylko tarcze do pilarki, ale także różne materiały ścierne oraz elektronarzędzia, które usprawnią wszelkie prace wokół posesji. Zapraszamy!

Popularne kategorie

Tarcze do pilarki - Tarcze korundowe - Tarcze diamentowe - Tarcze do szlifowania metalu - Tarcze do pilarek - Tarcze elastyczne - Akcesoria polerskie