Wyjątkowe prezenty dla miłośników komputerów

Twój bliski przyjaciel informatyk ma urodziny i zastanawiasz się, co mu kupić? Wybór prezentu dla takiej osoby może okazać się sporym wyzwaniem, jeśli sam nie jesteś na bieżąco z nowinkami technologicznymi.

Na szczęście przygotowaliśmy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla informatyka, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Twoja przyjaciółka lub przyjaciel, który jest miłośnikiem komputerów, na pewno się ucieszy z takiego podarunku!

Prezent dla informatyka – co sprawdzi się w przypadku fana technologii? 

Nie wiesz, co kupić na prezent dla chłopaka informatyka np. z okazji walentynek? Szukasz czegoś śmiesznego dla kolegi komputerowca? W naszym krótkim poradniku przedstawimy kilka ciekawych propozycji. Gwarantujemy, że przypadną do gustu wszystkim osobom związanym z szeroko rozumianym IT.

Pomysł na prezent dla informatyka

Informatycy i programiści to osoby, których życiową pasją jest „dłubanie” w sprzęcie lub w kodzie programów. Z racji wykonywanego zawodu najczęściej są oni też fanami najnowszych technologii i rozmaitych gadżetów technologicznych. Obecnie niemal wszystko może mieć mikrochipy, które trzeba zaprogramować, włączając w to nawet elektryczne szczoteczki do zębów. Dzięki temu pula prezentów, które sprawią radość informatykowi, jest spora i łatwo z niej wybrać coś, co dobrze się wpisze w gust obdarowywanej osoby. 

Prezent dla komputerowca – upominki, które przypadną mu do gustu

Doskonałym prezentem dla inżyniera informatyka może być śmieszny gadżet, który pozwoli rozwinąć jego pasje. A jeśli osoba, której chcesz coś podarować, lubi majsterkować, świetnym pomysłem na zwiększenie jej kreatywności będzie wręczenie jej zestawu z Arduino wraz z dodatkowymi modułami. 

Arduino to mały mikrokontroler, który można dowolnie zaprogramować i połączyć w prosty sposób z różnymi częściami, takimi jak czujniki ruchu, światła lub dźwięku, oraz innymi elementami, np. serwomotorami czy silniczkami elektrycznymi. Stworzenie własnego minipojazdu zdalnie sterowanego przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji rozpali wyobraźnię niejednego fana lub pracownika IT i sprawi mu dużo radości.

Książka – czy to dobry upominek dla informatyka?

Kolejnym dobrym pomysłem zarówno na prezent dla młodego informatyka, jak i podarunek dla kogoś z większym stażem, może być książka. Mimo że to dość standardowe rozwiązanie, ma ono naprawdę bardzo duży potencjał – zwłaszcza jeśli to publikacja dotycząca programowania. Rynek IT zmienia się dynamicznie w związku z bardzo szybkim rozwojem języków programowania i wychodzenia ich kolejnych wersji czy nowych narzędzi. Istnieją specjalistyczne wydawnictwa, które publikują ciekawe poradniki. Każda osoba, która choć trochę interesuje się informatyką, koniecznie powinna sięgnąć po taką książkę.

Łamigłówki logiczne

Jeśli szukasz czegoś bardziej przebojowego i niestandardowego, rozważ kupno zestawu łamigłówek logicznych. Na rynku łatwo znaleźć dużo ciekawych propozycji – np. takich wykonanych z metalu lub drewna. Osoba je rozwiązująca musi rozłożyć model na poszczególne elementy i powtórnie go złożyć, oczywiście bez instrukcji. Taki prezent dla informatyka pobudza wyobraźnię i kształtuje logiczne myślenie, a dodatkowo zwiększa zdolności manualne.

Koszulka lub kubek z zabawnym nadrukiem

Kolejnym ciekawym prezentem może być koszulka ze śmiesznym nadrukiem. Wiele sklepów oferuje dobrej jakości ubrania z chwytliwymi hasłami, czasami zrozumiałymi tylko dla osób z kręgu IT. Jeśli wiesz, w jakim języku programuje osoba obdarowywana lub jakich narzędzi używa, możesz spersonalizować ten prezent i wymyślić oryginalny nadruk. To samo dotyczy kubka, z którego informatyk będzie codziennie pił kawę lub herbatę w pracy. Taki prezent na pewno będzie mu o tobie przypominał, stanowi więc idealne rozwiązanie na walentynki, Dzień Kobiet czy Dzień Chłopaka. Jeśli myślisz o czymś drobniejszym, może to być brelok do kluczy w kształcie logo danego języka programowania – informatycy traktują tę kwestię dość poważnie i lubią pokazywać przynależność do konkretnej grupy specjalistów.

Jaki prezent dla informatyka wybrać?

W naszym krótkim poradniku przedstawiliśmy kilka nieoczywistych oraz standardowych pomysłów na prezent dla informatyka lub komputerowca. Gwarantujemy, że każda z tych propozycji jest warta rozpatrzenia, a osoba obdarowana takim upominkiem będzie zadowolona. Niezależnie od preferencji, okazji czy budżetu, jakim dysponujesz, znajdziesz tu coś odpowiedniego i sprawisz radość miłośnikowi informatyki.

Walizka narzędziowa dla dzieci GD021
Walizka narzędziowa dla dzieci GD021
Special Price 69,00 zł Zamiast 88,00 zł
Poduszka opona 3D GD023
Poduszka opona 3D GD023
Special Price 75,00 zł Zamiast 92,00 zł
Termos 600 ml, NEO GD06
Termos 600 ml, NEO GD06
Special Price 59,00 zł Zamiast 76,00 zł
Rękawice robocze z magnesem, rozmiar 10" GD013
Rękawice robocze z magnesem, rozmiar 10" GD013
Special Price 69,00 zł Zamiast 91,00 zł
Zestaw narzędzi drewnianych dla dzieci GD022
Zestaw narzędzi drewnianych dla dzieci GD022
Special Price 79,00 zł Zamiast 108,00 zł
Mini warsztat dla dzieci GD010
Mini warsztat dla dzieci GD010
Special Price 110,00 zł Zamiast 158,00 zł
Termos 1000 ml, NEO GD07
Termos 1000 ml, NEO GD07
Special Price 59,00 zł Zamiast 81,00 zł