Opaski zaciskowe

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 36

Ustaw kierunek malejący
53 36
na stronę
28 36

Często masz problem z poplątanymi kablami? Rozwiązaniem może okazać się trytytka. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nic innego jak opaska zaciskowa, która ma charakterystyczny kształt umożliwiający jej szybkie zaciśnięcie oraz precyzyjne dopasowanie do przedmiotów, na które jest nakładana.

Opaski zaciskowe tego typu wykonane są z tworzywa sztucznego i na całej długości z jednej strony mają ząbki o charakterystycznym kształcie. Na jednym końcu opaski znajduje się niezbyt szeroka pętelka. Zakładając opaskę na wybrany przedmiot, dzięki gęstym ząbkom można zrobić luźniejszy lub mocniejszy zacisk.

Opaski zaciskowe najczęściej są plastikowe, co ułatwia ich późniejsze rozcięcie, gdy zechcesz wykorzystać zabezpieczone w ten sposób przewody lub przesunąć jedno z urządzeń, którego kable są złączone z przewodami innych sprzętów stojących obok. Umożliwia to także przycięcie końcówki trytytki, jeśli zajdzie taka konieczność.

Najczęściej stosuje się je jako opaski kablowe, jednak znajdują coraz szersze zastosowanie zarówno w domu, warsztacie, ogrodzie, jak i w biurach. Można je wykorzystać m.in. jako zabezpieczenie do szafek, uniemożliwiające otwarcie ich przez dzieci. Opaski z przyciętą końcówką, które zostaną nałożone na śrubokręty lub inne okrągłe przedmioty, mogą zapobiegać staczaniu się ich z różnych powierzchni.

W naszej ofercie znajdziesz opaski zaciskowe marek Top Tools oraz Topex, które specjalizują się w produkcji narzędzi warsztatowych. Produkty pakuje się po 100 sztuk i mają one różną szerokość oraz długość. Dzięki temu, że są dostępne również w wielu kolorach, możesz ich używać do oznaczania przedmiotów.

Zobacz także inne produkty z kategorii Narzędzia ręczne, które pozwolą ci skompletować podręczny zestaw najpotrzebniejszych akcesoriów.