Szpachle

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 56

Ustaw kierunek malejący
65 56
Strona
na stronę
92 56

Szpachla malarska to bardzo proste w swej konstrukcji narzędzie, które jest wręcz niezastąpione w czasie wykonywania różnego rodzaju prac remontowych, w szczególności wykańczania ścian. Klasyczne przyrządy tego typu wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium i mają drewnianą rączkę. W naszej ofercie znajdziesz jednak też inne warianty, np. z rączkami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Ciekawym rozwiązaniem są także szpachle japońskie, które w całości zrobiono z tworzywa sztucznego i wykorzystuje się je np. przy pracy z silikonem.

Zwróć uwagę na to, że szpachelki prezentowane w naszej ofercie mają różne kształty i wielkość. Dzięki temu o wiele łatwiej wybrać model odpowiedni do wykonywanej pracy. Wspomniane wyżej szpachle japońskie pozwalają na precyzyjną pracę przy nakładaniu silikonu. Są one niewielkie i chętnie używane także do fugowania. Trzeba jednak pamiętać, że to narzędzia mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż klasyczne szpachle. Mocniejsze modele są również stosowane do wygładzania tynków dekoracyjnych.

Jeżeli potrzebujesz narzędzia o uniwersalnym zastosowaniu, postaw na szpachlę malarską (nazywaną także budowlaną) o trójkątnym kształcie. Jeśli jednak będziesz pracować z gipsem, o wiele lepszym rozwiązaniem może być specjalna szpachla do gipsu, która jest szeroka, krótka i ma płaską rękojeść. Przy obrabianiu kątów z kolei przydatna będzie szpachelka kątowa o ułatwiającym pracę w trudnych miejscach kształcie.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko pojedyncze sztuki, lecz także całe zestawy tych narzędzi. Oprócz tego możesz wybrać wymienne ostrza do szpachli, co pozwoli ci na szybką wymianę zniszczonej końcówki na nową i na dalszą pracę. Zobacz też inne produkty przydatne w czasie prac remontowych – np. wałki i pędzle malarskie, kuwety na farby oraz folie zabezpieczające.