Kamizelki robocze

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-12 z 16

Ustaw kierunek malejący
62 16
Strona
na stronę
12 16

Istnieje kilka rodzajów kamizelek roboczych - począwszy od tradycyjnej odzieży bhp wpływającej na bezpieczeństwo użytkowników, aż po funkcjonalne bezrękawniki, które posiadają mnóstwo kieszeni do przechowywania. Wyróżnia się następujące kamizelki robocze:

  • kamizelki ochronne do pracy,
  • kamizelki odblaskowe,
  • bezrękawnik roboczy,
  • kamizelki ocieplane.

Kamizelka robocza - na czym skupić się przy wyborze

Odpowiednia kamizelka robocza charakteryzuje się nie tylko wysokiej jakości wykonaniem oraz odpowiednią funkcjonalnością, ale również prawidłowym dopasowaniem do użytkownika. Odzież robocza, która utrudnia pracę powinna zostać zastąpiona. Kamizelki robocze muszą cechować się wygodą w noszeniu, nie krępowaniem oraz nie ograniczaniem swobodnym ruchów. Przydatne są także ułatwienia, takie jak rzepy, zamek błyskawiczny, oddychający materiał czy ochrona przed wiatrem, które znacznie wpływają na komfort użytkowania kamizelki.

Kamizelka odblaskowa

Kamizelka robocza wyposażona w elementy odblaskowe, wykonana zazwyczaj z uniwersalnego poliestru to produkt, który będzie niezbędny na wjeździe/wyjeździe na plac budowy, do użytkowania na drodze lub podczas prowadzenia pojazdów. Kamizelka często występuje w opcji z napisem np. Kierowanie ruchu, i ma za zadanie poinformowanie pozostałych użytkowników o funkcji danego użytkownika. Dostępna jest również w wielu kolorach, np. pomarańczowym lub żółtym, które zwiększają widoczność pracownika w ciągu dnia i po zmierzchu.

Jaką kamizelkę odblaskową wybrać?

Bezrękawnik roboczy ostrzegawczy oprócz tego, że posiada elementy odblaskowe i jest wykonany z poliestru, powinien cechować się kilkoma cechami. Przede wszystkim powinien być wysokiej jakości. Dzięki temu, że jego materiał jest odporny na wodę oraz promienie UV, chroni użytkownika przed czynnikami zewnętrznymi.

Dobra kamizelka powinna być zapinana na rzep lub inny rodzaj zapięcia, aby nie zsuwała się podczas użytkowania. W przypadku zakupu kamizelek dla firm, warto rozważyć zakupy większej ich ilości. Ceny tego rodzaju produktów nie są wysokie, a odblaskowe bezrękawniki mogą uratować zdrowie oraz życie pracowników.

Kamizelka warsztatowa

Rodzaj kamizelki bhp wykonanej z solidnego, często ocieplonego materiału, odpowiedniego również na zimowe dni. Bezrękawnik roboczy, którego przeznaczeniem jest profesjonalny serwis motoryzacyjny, warsztat lub hala produkcyjna, wyposażony jest w kieszenie zapinane na rzep, zamek lub zaczepy.

Kamizelka posiada również wszyte elementy odblaskowe. Producent marki NEO oferuje m.in. wielofunkcyjne kieszenie, np. na telefon komórkowy, indywidualne narzędzia czy dokumenty.

Rodzaj wzmocnień w kamizelkach

Kamizelka wzmacniana jest wielokrotnie zewnątrz tkaniną typu Oxford, szczególnie w miejscach narażonych na przetarcia (np. pod pachami lub na ramionach). Materiał Oxford charakteryzuje się splotem koszykowym, którego zadaniem jest chronić odzież nie tylko przed rozrywaniem, ale także zabrudzeniami - olejem i smarem.

Więcej tego typu produktów znajdziesz na stronie sklepu Fixero. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.